Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-28, 15:19 Autor: Witold Wośtak

Marek Belka zachęca do głosowania na Piotra Woźniaka i pozostałych kandydatów Lewicy

Konferencja prasowa Piotra Woźniaka z udziałem Marka Belki [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Piotra Woźniaka z udziałem Marka Belki [fot. Witold Wośtak]
Były premier Marek Belka poparł Piotra Woźniaka w wyborach do sejmu. Podczas konferencji prasowej były prezes Narodowego Banku Polskiego oraz obecny europoseł mówił, że poparcie "człowieka stąd", to wielka przyjemność.
Marek Belka nawiązał w ten sposób do hasła wyborczego lidera Lewicy na Opolszczyźnie. Były premier przekonywał o wysokich kompetencjach Woźniaka, jego doświadczeniu w pracy samorządowej i znajomości całego województwa.

- Ja myślę, że Piotr Woźniak zrobi wszystko, aby uchronić to województwo przed rozdrapaniem. On na pewno spróbuje jeszcze bardziej połączyć komunikacyjnie ten region z resztą Polski i Europy. Jego kandydowanie, tak jak i całej Lewicy, daje nadzieję na normalizację polskiej sceny politycznej. Nasza scena polityczna jest dziś kulawa, bo bez Lewicy ona opiera się na jednej nodze.

Jako "rozdrapanie województwa" Marek Belka rozumie odłączenie części Opolszczyzny na rzecz planowanego województwa częstochowskiego. Jego zdaniem, nowy podział administracyjny, to propaganda polityczna.

Piotr Woźniak zaznaczył, że jest zaszczycony poparciem Marka Belki.

- To nie jest codzienna sytuacja, kiedy premier rządu i były prezes Narodowego Banku Polskiego przyjeżdża do Opola, żeby osobiście wesprzeć moją kandydaturę. Jestem więc bardzo zobowiązany panu premierowi. Zrobimy wszystko, aby dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej pojawił się co najmniej jeden mandat na Opolszczyźnie. Sondaże mówią natomiast, że nie można wykluczyć większej liczby mandatów.

Marek Belka dodał, że będzie usatysfakcjonowany z 17 procent dla Lewicy w październikowych wyborach, a wynik na poziomie 20 procent będzie dla niego bardzo zadowalający.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Marek Belka
Piotr Woźniak

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »