Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-22, 14:38 Autor: Daniel Klimczak

Premier spotkał się z mieszkańcami Brzegu. Przed Muzeum Piastów Śląskich mówił o znaczeniu silnego państwa i rozwoju gospodarki [FILM, ZDJĘCIA]

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Brzegu
Sprawnie działające państwo, skuteczność na arenie międzynarodowej, ułatwienia dla przedsiębiorców czy wsparcie dla rodzin. To główne tematy poruszane przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas dzisiejszego (22.09) spotkania z mieszkańcami Brzegu.
Przemawiając na placu przed Zamkiem Piastów Śląskich, szef rządu nawiązywał do historii miasta, które w czasie rozbicia dzielnicowego znalazło się poza Polską. Jak mówił, historia ta pokazuje, jak ważne jest sprawnie działające państwo.

- Polska staje się lepsza, można powiedzieć, poprzez te trzy kotwice z waszego herbu. Sprawne państwo polskie, które nie daje sobie w kaszę dmuchać przestępcom podatkowym. Druga kotwica, to silna rodzina. Trzecia kotwica, to silna gospodarka - wymieniał.

We wzmacnianiu gospodarki ma pomóc także zaprezentowany wczoraj pakt dla przedsiębiorców zakładający między innymi niższy ZUS dla mikro i małych przedsiębiorców czy niższe podatki.

- Nam zależy na polskiej własności, polskim kapitale. Tak prowadzimy politykę, a nie dla dobra kapitału zagranicznego. Opodatkowaliśmy wielkie korporacje międzynarodowe i te pieniądze przeznaczyliśmy na polskie drogi, polskie szpitale i polskie szkoły - mówił.

Jak zapewniał szef rządu, Prawo i Sprawiedliwość to "partia normalności", jakiej brakowało w czasie rządów poprzedników.

- Czy normalność była wtedy, kiedy było skrajne ubóstwo u dzieci? Czy normalność jest wtedy, kiedy gminy i powiaty nie mają realnego programu wsparcia ze strony rządu na budowę, remonty, modernizację dróg? Nie jest to normalność - przekonywał.

Premier apelował też do zebranych, by przekonywali swoich bliskich do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Jak mówiła wicewojewoda opolski Violetta Porowska, kolejna kadencja rządów PiS-u, to szansa na historyczne zmiany, o które walczyły poprzednie pokolenia.

- Przez ostatnie 4 lata rząd Prawa i Sprawiedliwości dał świadectwo, że trzeba pokazywać, że Polska to jest kraj wielkich wartości, że Polacy zasługują na szacunek, na dumę - dodawała.

Dodajmy, że to nie jedyne dziś spotkanie premiera z mieszkańcami regionu. Przed przyjazdem do Brzegu wziął on udział w mszy świętej w kościele w podbrzeskich Kościerzycach.
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:14 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej będzie miało własne ambulatorium Podopiecznych schroniska dla zwierząt w podnyskiej Konradowej nie trzeba będzie wozić do gabinetów weterynaryjnych. Większość badań i zabiegów ma być wykonywa ... » więcej 2019-10-18, godz. 14:10 Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przypadkowi świadkowie i policja Do próby samobójczej doszło wczoraj (17.10) po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy, informując, że młoda kobieta chce skocz ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:22 Elewi złożyli przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To się pamięta do końca życia" Coraz więcej elewów służby przygotowawczej decyduje się na podjęcie zawodowej służby wojskowej. Dziś (18.10) 67 osób, w tym 14 kobiet, przysięgało na sztandar ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »