Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-22, 14:38 Autor: Daniel Klimczak

Premier spotkał się z mieszkańcami Brzegu. Przed Muzeum Piastów Śląskich mówił o znaczeniu silnego państwa i rozwoju gospodarki [FILM, ZDJĘCIA]

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Brzegu
Sprawnie działające państwo, skuteczność na arenie międzynarodowej, ułatwienia dla przedsiębiorców czy wsparcie dla rodzin. To główne tematy poruszane przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas dzisiejszego (22.09) spotkania z mieszkańcami Brzegu.
Przemawiając na placu przed Zamkiem Piastów Śląskich, szef rządu nawiązywał do historii miasta, które w czasie rozbicia dzielnicowego znalazło się poza Polską. Jak mówił, historia ta pokazuje, jak ważne jest sprawnie działające państwo.

- Polska staje się lepsza, można powiedzieć, poprzez te trzy kotwice z waszego herbu. Sprawne państwo polskie, które nie daje sobie w kaszę dmuchać przestępcom podatkowym. Druga kotwica, to silna rodzina. Trzecia kotwica, to silna gospodarka - wymieniał.

We wzmacnianiu gospodarki ma pomóc także zaprezentowany wczoraj pakt dla przedsiębiorców zakładający między innymi niższy ZUS dla mikro i małych przedsiębiorców czy niższe podatki.

- Nam zależy na polskiej własności, polskim kapitale. Tak prowadzimy politykę, a nie dla dobra kapitału zagranicznego. Opodatkowaliśmy wielkie korporacje międzynarodowe i te pieniądze przeznaczyliśmy na polskie drogi, polskie szpitale i polskie szkoły - mówił.

Jak zapewniał szef rządu, Prawo i Sprawiedliwość to "partia normalności", jakiej brakowało w czasie rządów poprzedników.

- Czy normalność była wtedy, kiedy było skrajne ubóstwo u dzieci? Czy normalność jest wtedy, kiedy gminy i powiaty nie mają realnego programu wsparcia ze strony rządu na budowę, remonty, modernizację dróg? Nie jest to normalność - przekonywał.

Premier apelował też do zebranych, by przekonywali swoich bliskich do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Jak mówiła wicewojewoda opolski Violetta Porowska, kolejna kadencja rządów PiS-u, to szansa na historyczne zmiany, o które walczyły poprzednie pokolenia.

- Przez ostatnie 4 lata rząd Prawa i Sprawiedliwości dał świadectwo, że trzeba pokazywać, że Polska to jest kraj wielkich wartości, że Polacy zasługują na szacunek, na dumę - dodawała.

Dodajmy, że to nie jedyne dziś spotkanie premiera z mieszkańcami regionu. Przed przyjazdem do Brzegu wziął on udział w mszy świętej w kościele w podbrzeskich Kościerzycach.
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a jutro (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej warstw ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »