Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-18, 14:45 Autor: Katarzyna Doros

Józef Swaczyna z MN proponuje debatę kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu

Józef Swaczyna z MN proponuje debatę dla wszystkich kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu [fot. Katarzyna Doros]
Józef Swaczyna z MN proponuje debatę dla wszystkich kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu [fot. Katarzyna Doros]
- Jako "trójka" do sejmu z ramienia Mniejszości Niemieckiej proponuję wszystkim "trójkom" z poszczególnych komitetów wyborczych debatę na tematy związane z całym regionem - mówił Józef Swaczyna podczas konferencji prasowej w Opolu. Kandydat Mniejszości Niemieckiej nawiązał do pomysłu Janusza Kowalskiego, który jako pierwszy do debaty przedwyborczej wezwał Witolda Zembaczyńskiego, lidera na liście Koalicji Obywatelskiej.
- Jako doświadczony samorządowiec myślę, żeby pewne rzeczy uporządkować i jednak społeczeństwu przekazać, że jako województwo to nie jest tylko Opole, ale również jest wiele powiatów w całym regionie. W związku z tym niech mieszkańcy się dowiedzą, co się dzieje, co się może dziać, co się już działo w ostatnich latach, jeśli chodzi o tę dyskusję, o tę wspólną debatę - mówi Swaczyna.

Przypomnijmy, Kowalski, który jest "trójką" na liście PiS chciał porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 lat zrobił rząd PO-PSL, a ile rząd Zjednoczonej Prawicy w mijającej kadencji.

- Ja z każdym będę debatował na temat województwa opolskiego i wspólnej siły w parlamencie - deklaruje Janusz Kowalski. - Aby ta dwunastoosobowa reprezentacja posłów na ulicy Wiejskiej walczyła o interesy regionu opolskiego. Bardzo chętnie przyjadę także do Strzelec Opolskich i możemy tam porozmawiać o powiecie, o województwie opolskim i konstruktywnej współpracy dla dobra całego regionu. Jestem na to absolutnie otwarty, bo to jest istota demokracji i kampanii wyborczej.

Według Józefa Swaczyny debata miałaby być przeprowadzana przez niezależne medium w miejscu publicznym z trzema rundami pytań od prowadzącego i podsumowaniem każdego kandydata.

Na odpowiedź pozostałych kandydatów starosta strzelecki wyznaczył termin do końca tygodnia.
Józef Swaczyna
Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2020-09-30, godz. 20:45 Raport dnia. 36 infekcji i 30 powrotów do zdrowia w regionie. Znów ponad 1500 zarażeń koronawirusem w kraju 36 nowych zarażeń koronawirusem i 30 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (30.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-30, godz. 20:18 Dąbrowa najpiękniejszą opolską wsią. Za nami 23. edycja konkursu Dąbrowa zwyciężyła w 23. edycji konkursu 'Piękna Wieś Opolska'. Zdaniem jury miejscowość urzeka parkiem, ścieżką rowerową, stawami, zielenią i spokojem… » więcej 2020-09-30, godz. 20:14 Rok więzienia w zawieszeniu za czerpanie korzyści z prostytucji. "Większość z 15 tysięcy kobieta przekazała dob… Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata dla 36-letniego Mariusza T. za czerpanie korzyści z prostytucji. Sąd Okręgowy w Opolu utrzymał dziś (30.09) wyrok… » więcej 2020-09-30, godz. 20:00 Regularnie okradała supermarket. Teraz odpowie za to przed sądem Przez blisko rok kradła alkohol i papierosy. Mowa o 66-letniej mieszkance Krapkowic, która regularnie okradała jeden z marketów na terenie miasta. Przedsiębiorcy… » więcej 2020-09-30, godz. 18:32 25 lat więzienia za zabójstwo brata. Zapadł wyrok w głośnej sprawie morderstwa w Charbielinie 25 lat więzienia za zabójstwo brata w Charbielinie. Na taką karę Sąd Okręgowy w Opolu skazał 32-letniego Arkadiusza S., który strzelając z dwóch różnych… » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 2 uczniów z COVID-19, 2 klasy na kwarantannie. Szkoła podstawowa w Szczedrzyku przeszła częściowo na zdalny tryb … 2 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczedrzyku ma koronawirusa. Chodzi o jedno dziecko z klasy czwartej i jedno z ósmej. » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 Brzeg z tytułem Samorządowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów oraz realizacja programów zdrowotnych w zakresie profilaktyki. To właśnie te rzeczy zdecydowały o przyznaniu… » więcej 2020-09-30, godz. 17:00 Maja uratowała swoją mamę. 10-latka zadzwoniła po pomoc 10-latka z Opola zadzwoniła do Centrum Powiadomienia Ratunkowego i zaalarmowała o złym stanie zdrowia swojej mamy. » więcej 2020-09-30, godz. 15:36 Zderzenie 3 aut w Tarnowie Opolskim. Trzy osoby odwieziono do szpitala Kierująca BMW zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z osobową skodą, po czym ta uszkodziła microcara. Tak wyglądał w skrócie przebieg wypadku… » więcej 2020-09-30, godz. 15:19 Opole zyskało sześć nowych miejsc przyjaznych seniorom i osobom niepełnosprawnym Sześć kolejnych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i firm usługowych w Opolu otrzymało certyfikaty przyznawane w ramach III edycji konkursu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***