Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-18, 14:45 Autor: Katarzyna Doros

Józef Swaczyna z MN proponuje debatę kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu

Józef Swaczyna z MN proponuje debatę dla wszystkich kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu [fot. Katarzyna Doros]
Józef Swaczyna z MN proponuje debatę dla wszystkich kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu [fot. Katarzyna Doros]
- Jako "trójka" do sejmu z ramienia Mniejszości Niemieckiej proponuję wszystkim "trójkom" z poszczególnych komitetów wyborczych debatę na tematy związane z całym regionem - mówił Józef Swaczyna podczas konferencji prasowej w Opolu. Kandydat Mniejszości Niemieckiej nawiązał do pomysłu Janusza Kowalskiego, który jako pierwszy do debaty przedwyborczej wezwał Witolda Zembaczyńskiego, lidera na liście Koalicji Obywatelskiej.
- Jako doświadczony samorządowiec myślę, żeby pewne rzeczy uporządkować i jednak społeczeństwu przekazać, że jako województwo to nie jest tylko Opole, ale również jest wiele powiatów w całym regionie. W związku z tym niech mieszkańcy się dowiedzą, co się dzieje, co się może dziać, co się już działo w ostatnich latach, jeśli chodzi o tę dyskusję, o tę wspólną debatę - mówi Swaczyna.

Przypomnijmy, Kowalski, który jest "trójką" na liście PiS chciał porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 lat zrobił rząd PO-PSL, a ile rząd Zjednoczonej Prawicy w mijającej kadencji.

- Ja z każdym będę debatował na temat województwa opolskiego i wspólnej siły w parlamencie - deklaruje Janusz Kowalski. - Aby ta dwunastoosobowa reprezentacja posłów na ulicy Wiejskiej walczyła o interesy regionu opolskiego. Bardzo chętnie przyjadę także do Strzelec Opolskich i możemy tam porozmawiać o powiecie, o województwie opolskim i konstruktywnej współpracy dla dobra całego regionu. Jestem na to absolutnie otwarty, bo to jest istota demokracji i kampanii wyborczej.

Według Józefa Swaczyny debata miałaby być przeprowadzana przez niezależne medium w miejscu publicznym z trzema rundami pytań od prowadzącego i podsumowaniem każdego kandydata.

Na odpowiedź pozostałych kandydatów starosta strzelecki wyznaczył termin do końca tygodnia.
Józef Swaczyna
Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:14 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej będzie miało własne ambulatorium Podopiecznych schroniska dla zwierząt w podnyskiej Konradowej nie trzeba będzie wozić do gabinetów weterynaryjnych. Większość badań i zabiegów ma być wykonywa ... » więcej 2019-10-18, godz. 14:10 Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przypadkowi świadkowie i policja Do próby samobójczej doszło wczoraj (17.10) po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy, informując, że młoda kobieta chce skocz ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:22 Elewi złożyli przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To się pamięta do końca życia" Coraz więcej elewów służby przygotowawczej decyduje się na podjęcie zawodowej służby wojskowej. Dziś (18.10) 67 osób, w tym 14 kobiet, przysięgało na sztandar ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »