Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-16, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala

Janusz Kowalski [fot. Witold Wośtak]
Janusz Kowalski [fot. Witold Wośtak]
Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 lat zrobił rząd PO-PSL, a ile rząd Zjednoczonej Prawicy w mijającej kadencji.
Przed Biurem Zarządu Regionu Platformy Obywatelskiej Kowalski zapewnił o całkowitym dostosowaniu się do miejsca i terminu debaty.

- Mam nadzieję, że Witold Zembaczyński nie stchórzy i nie ukryje się za krzykiem, brakiem argumentów i personalnymi wycieczkami - podkreśla.

- Witold Zembaczyński jest ogólnopolskim symbolem braku wiarygodności w polityce. Wiarygodność jest za to najważniejszym elementem programu Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu Witold Zembaczyński zapowiadał ograniczenie lub likwidację programu 500 plus. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu Witold Zembaczyński chciał podnosić wiek emerytalny Polaków. Dzisiaj oczywiście zmienił zdanie, a ja chcę wiedzieć, kiedy Witold Zembaczyński mówi prawdę.

Witold Zembaczyński odpowiada, że wezwanie Kowalskiego jest całkowicie chybione, bo jego naturalnym adwersarzem jest "trójka" na liście KO, czyli Elżbieta Bień.

- Ja ubolewam nad faktem, że pani Violetta Porowska, lider listy PiS, jest zupełnie nieobecna w debacie publicznej. Chociażby na antenie Radia Opole chętnie podyskutowałbym z nią w niedzielnych audycjach, ale jej tam nie ma niestety. Z kolei Janusz Kowalski powinien zrobić konferencję w temacie radnego PiS, który jeździ bez prawa jazdy. Prokuratura zamiata sprawę pod dywan i on powinien tłumaczyć tę aferę opolskiego PiS.

Janusz Kowalski zadeklarował też podjęcie debaty z pozostałymi liderami KO na Opolszczyźnie.
Janusz Kowalski
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2019-11-18, godz. 08:59 Góra św. Anny pięknieje. Wyremontowano drogę, teraz remontują rynek Na ukończeniu jest przebudowa rynku na Górze św. Anny. Nietypowy, trójkątny plac, wiecznie zastawiony samochodami, zmieni się w miejsce przyjazne pieszym i rowerzystom… » więcej 2019-11-17, godz. 21:35 Niedzielna Loża Radiowa. Emocje wśród polityków po pierwszych obradach nowego parlamentu Głównym tematem dzisiejszej (17.11) Loży Radiowej były pierwsze obrady nowego parlamentu. Politycy spierali się o wystąpienia prezydenta i marszałka seniora, a… » więcej 2019-11-17, godz. 17:30 "Podzielmy się z potrzebującymi dobrym słowem". Na rynku w Opolu obchodzono Dzień Ubogich W Opolu trwają diecezjalne obchody Dnia Ubogich. Na Rynku, przy wspólnym stole spotkali się ubodzy, bezdomni, samotni, ale także ci, którzy chcą pomóc. Hasłem… » więcej 2019-11-17, godz. 17:26 Wielki bal wcześniaków z Opolszczyzny Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zorganizowało bal dla wszystkich rodzin, które wychowują… » więcej 2019-11-17, godz. 17:26 Wypadek na autostradzie. 4 osoby poszkodowane, nie ma przejazdu, lądowały dwa śmigłowce LPR [AKTUALIZACJA] W wyniku wypadku został zablokowany opolski odcinek A4 w kierunku Wrocławia na 266 kilometrze, na wysokości miejscowości Wysoka w powiecie strzeleckim, między… » więcej 2019-11-17, godz. 15:36 Opolcon 2019. Fani fantastyki i gier zawitali do Opola Postaci z gier i filmów goszczą w Opolu na 7. Konwencie Fanów Fantastyki Opolcon 2019. Opolski Klub Fantastyki Fenix przygotował dla miłośników fantastyki bardzo… » więcej 2019-11-17, godz. 15:20 Kolejny dzień Międzynarodowego Turnieju Taekwondo. Przyjechało 670 zawodników 670 zawodników reprezentujących 35 klubów z 6 państw przyjechało do Opola na Międzynarodowy Turniej Taekwondo (16-17.11). W rywalizacji udział biorą zarówno najmłodsi… » więcej 2019-11-17, godz. 12:37 Powrót do przeszłości. Gry i konsole z ubiegłego wieku można zobaczyć w Brzegu na festiwalu RetroSfera Komputery, gry i konsole z minionych lat można oglądać w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu, gdzie trwa Retrosfera. Organizatorzy przygotowali ponad 70 stanowisk… » więcej 2019-11-17, godz. 08:37 Dziś Światowy Dzień Ubogich. Opolskie obchody rozpoczęła w południe msza święta w katedrze - Staramy się dotrzeć do najbardziej potrzebujących osób - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' siostra Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego… » więcej 2019-11-17, godz. 08:00 Wołczyński magistrat daje mieszkańcom nowe możliwości aktywnego spędzania czasu Kolejne dwie Otwarte Strefy Aktywności są dostępne dla mieszkańców gminy Wołczyn. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »