Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-23, 15:45 Autor: Katarzyna Doros

Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus"

Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Jaki jest tajny plan Koalicji Obywatelskiej na modyfikację programu "500 plus" w przypadku wygranych wyborów? Z tym pytaniem Janusz Kowalski, kandydujący w wyborach do sejmu z ramienia PiS, zwrócił się do Witolda Zembaczyńskiego, "jedynki" na liście KO w regionie. Komitet Wyborczy PiS stworzył w tym celu specjalny spot o pośle Nowoczesnej.
- Rok temu Witold Zembaczyński był zwolennikiem całkowitej likwidacji programu "500 plus", dzisiaj mówi wprost o jego modyfikacji - mówi Kowalski, "trójka" na liście PiS. - Pan Witold Zembaczyński, który unika debaty, 21 września zasugerował w swoim wywiadzie na Facebooku, że jest zwolennikiem modyfikacji programu "500 plus". W samym wywiadzie rozwija, że chodzi rzeczywiście o osoby, które zarabiają powyżej jakiegoś określonego progu. To oczywiście przeczy oficjalnemu stanowisku Koalicji Obywatelskiej w kontekście programu "500 plus". Żądam od Koalicji Obywatelskiej ujawnienia tajnego planu, który ukrywają przed Polakami dotyczącego modyfikacji programu "500 plus".

Przypomnijmy, tydzień temu Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do przedwyborczej debaty. W odpowiedzi usłyszał, że lider listy KO może debatować tylko z "jedynką" listy PiS.

Zdaniem Kowalskiego, Witold Zembaczyński unika debaty właśnie dlatego, że nie jest wiarygodny w kontekście swoich wypowiedzi na temat programu 500 plus.

Do tych słów odniósł się poseł Zembaczyński. - Janusz Kowalski obsesyjnie lubi straszyć w polityce, zamiast proponować konstruktywne rozwiązania - mówi. - Po to powstała Koalicja Obywatelska, żeby zawiązać porozumienie programowe, łączące kilka partii, w tym Nowoczesną. Z niego jasno wynika, że nikt programu "500 plus" na obecnym etapie zabierać Polakom nie będzie, bo jest to wpisane w naszym porozumieniu programowym. Dzisiaj z programu "500 plus" zostało znacznie mniej niż 500 złotych. To jest to około 280 złotych przez drożyznę państwa PiS, więc każda pomoc dla rodziców wychowujących swoje dzieci powinna rosnąć wraz z rosnącymi kosztami ich życia.

- Debata liderów list jest czymś naturalnym, ja oczekuję debaty z Violettą Porowską. Pan Janusz Kowalski powinien wzywać swoich odpowiedników na liście, czyli Elżbietę Bień - dodaje Zembaczyński.
Janusz Kowalski
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2020-12-01, godz. 21:45 Rusza akcja "Jedzenie Zamiast Bomb" w Opolu. Społecznicy proszą o wsparcie Fundacja KrakOFFska36 rozpoczyna kolejny sezon akcji 'Jedzenie Zamiast Bomb'. Od 6 grudnia w każdą niedzielę o godzinie 15.00 przed dworcem PKP w Opolu społecznicy… » więcej 2020-12-01, godz. 20:51 Politechnika Opolska rozpoczęła cykl zdalnych konferencji o zarządzaniu w czasie epidemii. Pierwszym gościem był rektor… Administracja, ekonomia i zarządzanie w czasie epidemii to tematy pierwszego z cyklu spotkania transmitowanego w internecie przez Politechnikę Opolską. » więcej 2020-12-01, godz. 20:45 Raport dnia. Na Opolszczyźnie zmarło 20 zarażonych osób, a 361 zakaziło się. W kraju ponad 9 tysięcy infekcji i… 20 zgonów i 361 nowych zarażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9105 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Animozje sięgnęły zenitu, będzie pozew. Konflikt między starostą prudnickim a radnym opozycji Naruszenie dóbr osobistych zarzucił prudnicki starosta radnemu opozycji. Wezwał go, aby w ciągu siedmiu dni opublikował przeprosiny. Adresat tych żądań… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Seniorka z Nysy okradziona przez fałszywych gazowników. Policja ostrzega, że przed świętami złodzieje są szczególnie… Ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki straciła mieszkanka Nysy, która padła ofiarą oszustów. Kobietę okradli mężczyźni, podający się za pracowników… » więcej 2020-12-01, godz. 19:30 Zmiana organizacji ruchu przy Opolu Wschodnim jednak od środy. Ciężarówki z zakazem wjazdu Około godziny 10.00 w środę (2.12) zamknięta zostanie ulica Bohaterów Monte Cassino w Opolu. Wyłączenie z ruchu jednej z najważniejszych ulic w mieście… » więcej 2020-12-01, godz. 18:30 W Szczepanowicach podtrzymają tradycję i wybudują bożonarodzeniową szopkę W skromniejszej formie niż zwykle, bez żywych zwierząt, ale zgodnie z tradycją powstanie. Po raz 22. przy kościele świętego Józefa w Opolu-Szczepanowicach… » więcej 2020-12-01, godz. 18:15 Kierował pod wpływem narkotyków, a w samochodzie przewoził kolejną porcję. Młody mieszkaniec regionu wpadł w czasie… Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 23-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego wpadł w ręce miejscowej policji. » więcej 2020-12-01, godz. 17:45 Apel o informacje na temat miejsc koczowania osób bezdomnych. Pomoże Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Kluczborscy policjanci apelują o używanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni. » więcej 2020-12-01, godz. 17:00 Wspólne pasje połączyły w działaniu mieszkanki Głubczyc Już od pięciu lat w Głubczycach miłośniczki szydełkowania, robienia na drutach i wyrabiania biżuterii biorą udział raz w miesiącu w tzw. 'spotkaniach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »