Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-23, 15:45 Autor: Katarzyna Doros

Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus"

Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Janusz Kowalski pyta Witolda Zembaczyńskiego o tajny plan na modyfikację programu "500 plus" [fot. Katarzyna Doros]
Jaki jest tajny plan Koalicji Obywatelskiej na modyfikację programu "500 plus" w przypadku wygranych wyborów? Z tym pytaniem Janusz Kowalski, kandydujący w wyborach do sejmu z ramienia PiS, zwrócił się do Witolda Zembaczyńskiego, "jedynki" na liście KO w regionie. Komitet Wyborczy PiS stworzył w tym celu specjalny spot o pośle Nowoczesnej.
- Rok temu Witold Zembaczyński był zwolennikiem całkowitej likwidacji programu "500 plus", dzisiaj mówi wprost o jego modyfikacji - mówi Kowalski, "trójka" na liście PiS. - Pan Witold Zembaczyński, który unika debaty, 21 września zasugerował w swoim wywiadzie na Facebooku, że jest zwolennikiem modyfikacji programu "500 plus". W samym wywiadzie rozwija, że chodzi rzeczywiście o osoby, które zarabiają powyżej jakiegoś określonego progu. To oczywiście przeczy oficjalnemu stanowisku Koalicji Obywatelskiej w kontekście programu "500 plus". Żądam od Koalicji Obywatelskiej ujawnienia tajnego planu, który ukrywają przed Polakami dotyczącego modyfikacji programu "500 plus".

Przypomnijmy, tydzień temu Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do przedwyborczej debaty. W odpowiedzi usłyszał, że lider listy KO może debatować tylko z "jedynką" listy PiS.

Zdaniem Kowalskiego, Witold Zembaczyński unika debaty właśnie dlatego, że nie jest wiarygodny w kontekście swoich wypowiedzi na temat programu 500 plus.

Do tych słów odniósł się poseł Zembaczyński. - Janusz Kowalski obsesyjnie lubi straszyć w polityce, zamiast proponować konstruktywne rozwiązania - mówi. - Po to powstała Koalicja Obywatelska, żeby zawiązać porozumienie programowe, łączące kilka partii, w tym Nowoczesną. Z niego jasno wynika, że nikt programu "500 plus" na obecnym etapie zabierać Polakom nie będzie, bo jest to wpisane w naszym porozumieniu programowym. Dzisiaj z programu "500 plus" zostało znacznie mniej niż 500 złotych. To jest to około 280 złotych przez drożyznę państwa PiS, więc każda pomoc dla rodziców wychowujących swoje dzieci powinna rosnąć wraz z rosnącymi kosztami ich życia.

- Debata liderów list jest czymś naturalnym, ja oczekuję debaty z Violettą Porowską. Pan Janusz Kowalski powinien wzywać swoich odpowiedników na liście, czyli Elżbietę Bień - dodaje Zembaczyński.
Janusz Kowalski
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2019-11-14, godz. 07:00 Policjanci z Nysy organizują debatę społeczną. Do udziału zapraszają mieszkańców miasta - Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, które w szczególności mogą dotknąć osoby starsze. Powiemy również jak nie dać się oszukać oraz jak w łatwy sposób powiadomić… » więcej 2019-11-13, godz. 21:00 Degustacja tradycyjnych potraw w nowoczesnym wydaniu. Wystartował "Opolski Bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję festiwalu 'Opolski Bifryj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych… » więcej 2019-11-13, godz. 20:45 Brzeg szuka pieniędzy na zagospodarowanie wieży ciśnień. Ma już plany na ten obiekt Władze Brzegu wciąż szukają pieniędzy na remont wieży ciśnień przy ulicy Rybackiej. Według planów magistratu, w przyszłości będzie mogło tam powstać na przykład… » więcej 2019-11-13, godz. 20:30 Podzielmy się nie tylko dobrem materialnym. W niedzielę (17.11) Światowy Dzień Ubogich w Opolu Słowa papieża Franciszka 'Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie' i hasło 'Podziel się ciepłem', to będą motywy przewodnie 3. Światowego Dnia Ubogich w… » więcej 2019-11-13, godz. 19:45 Więcej chętnych na radnych wśród młodzieży, niż dorosłych Po raz pierwszy w historii Walce mają młodzieżową radę gminy. To organ doradczy dla rajców gminnych, choć niewykluczone, że za kilka lat ta młodzież zastąpi obecnie… » więcej 2019-11-13, godz. 18:15 Radny Sławomir Batko pyta Urząd Miasta Opola o kostkę z ulicy Krakowskiej - Co się stało ze starą kostką z ulicy Krakowskieje - pyta opolski radny PiS Sławomir Batko w imieniu mieszkańców. Według radnego kostka była w dobrym stanie i… » więcej 2019-11-13, godz. 18:00 Były reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za nielegalne składowanie śmieci Sąd odwoławczy w Opolu prawomocnie skazał piłkarza Mariusza Ś., byłego reprezentanta Polski i gracza Ruchu Chorzów, za nielegalne składowanie blisko 300 ton śmieci… » więcej 2019-11-13, godz. 17:47 DK 46 zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 46. Między Wrzoskami a Dąbrową w okolicach rozjazdu na Brzeg i Nysę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów … » więcej 2019-11-13, godz. 17:45 PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych… » więcej 2019-11-13, godz. 17:04 Jedni owoce, inni sześć łyżeczek cukru. Opolscy studenci mogli się przebadać pod kątem cukrzycy Jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a liczba zachorowań na nią na całym świecie rośnie w lawinowym tempie. Cukrzyca, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »