Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-25, 17:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Witold Zembaczyński vs Violetta Porowska. Pensja minimalna i debata "jedynek"

Witold Zembaczyński konferencja prasowa [ fot.P.Wójtowicz]
Witold Zembaczyński konferencja prasowa [ fot.P.Wójtowicz]
Zamiast podniesienia pensji minimalnej - 600 złotych premii dla pracujących - to propozycja Witolda Zembaczyńskiego. Zdaniem polityka opozycji i kandydata do sejmu propozycja PiS pomija pracowników administracji publicznej, dlatego wychodzi z własnym pomysłem. Lider opolskiej listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do sejmu na konferencji prasowej przed urzędem wojewódzkim w Opolu wezwał Violettę Porowską - "jedynkę" na liście PiS - do debaty. Wicewojewoda ripostuje: - Ja wiem, że to jest wielkie marzenie pana Witka.
- Pielęgniarki, nauczyciele czy pracownicy urzędu wojewódzkiego... Dla nich płaca minimalna, o jakiej mówi Jarosław Kaczyński jest tylko mrzonką - mówił Witold Zembaczyński.

- Po raz kolejny raz pan Witold pokazuje, że nie czyta ze zrozumieniem. Niech się zorientuje, że mówimy o powszechnym dobrobycie w Polsce - odpowiedziała liderka PiS na Opolszczyźnie.

Polityk Nowoczesnej tłumaczył, dlaczego zaprosił dziennikarzy przed urząd wojewódzki. - Chciałem się dowiedzieć, czego pani wojewoda się boi, że nie wychyla się zza swoich banerów i nie uczestniczy w debatach.

- Ja wiem, że to jest wielkie marzenie pana Witka, żeby się ze mną spotkać i debatować, ale stanie się to dopiero wówczas, gdy będzie miał konstruktywny program - powiedziała Radiu Opole wicewojewoda i dodała, że nie planuje przedwyborczego spotkania z Witoldem Zembaczyńskim.

Witold Zembaczyński dodaje, że pieniądze na premie dla pracujących mają pochodzić z funduszy partyjnych, ograniczenia finansowania mediów publicznych czy ograniczenia wynagrodzeń prezesów pracujących spółkach skarbu państwa.
Witold Zembaczyński vs Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 20:15 Raport dnia: 39 zgonów i 459 nowych infekcji w regionie. Znów zmarło rekordowo wielu zarażonych w całej Polsce 39 zgonów i 459 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-25, godz. 20:00 Kolejna dostawa płynu do dezynfekcji produkowanego pod Nysą trafiła do placówek na terenie gminy Podnyska fabryka bioetanolu ponownie wspiera miasto w walce z koronawirusem. Zakład przekazał kolejną dostawę środków biobójczych do dezynfekcji dłoni… » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Opole włączy się w ogólnopolski protest. Zgasną latarnie na wielu ulicach w sprzeciwie do planów rządu W Opolu na godzinę zgasną uliczne latarnie. Akcję protestacyjną samorządów z całej Polski zaplanowano na 1 grudnia o godzinie 17:00. » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Firmy cateringowe obsługujące szkoły przeżywają kolejny kryzys finansowy Puste klasy i szkolne korytarze, to także puste stołówki. Firmy cateringowe dostarczające obiady dla uczniów już drugi raz w tym roku, z powodu pracy zdalnej… » więcej 2020-11-25, godz. 18:15 Radni powiatowi PiS z Kędzierzyna-Koźla apelują ws. Strajku Kobiet i domagają się wyjaśnień. Klub Sabiny Nowosielskiej-KO… Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu podczas ostatniej sesji wystosowali apel w sprawie organizowanych w mieście marszów w… » więcej 2020-11-25, godz. 18:00 Studenci kierunków lekarskich mogą składać wnioski o stypendia marszałka Urząd marszałkowski w Opolu ogłosił nabór (24.11) na stypendia dla 30 najlepszych studentów medycyny z regionu. Osoby, które w poprzednim roku akademickim… » więcej 2020-11-25, godz. 17:15 Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. "Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych" Zakaz korzystania z telefonów komórkowych przy przechodzeniu przez jezdnię i torowisko, pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy czy niedozwolona jazda… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Drogę wskaże ci... robot. Nowatorskie rozwiązanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Zaśpiewa, zatańczy, opowie żart, ale przede wszystkim podpowie, doradzi i wskaże drogę. W holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanął nietypowy… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 21-letni mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Wpadł przez brak maseczki w przestrzeni publicznej Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ nie… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Posłowie Lewicy w KWP w Opolu. Żądają wyjaśnień w sprawie traktowania nyskich funkcjonariuszy Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w sprawie domniemanego mobbingu w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***