Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-11, 15:24 Autor: Katarzyna Doros

Opolanie badają cukier, mierzą ciśnienie i pytają o e-recepty. Trwa "Środa ze zdrowiem" organizowana przez NFZ

Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Podpowiadają jak wyrobić kartę EKUZ, prezentują zestaw diet przygotowanych przez NFZ i bezpłatnie badają poziom cukru i ciśnienie. Opolanki mogą także dowiedzieć się jak prawidłowo samemu badać piersi. W Centrum Handlowym Turawa Park trwa ogólnopolska akcja "Środa ze zdrowiem". Wydarzenie zainicjowało cykl cotygodniowych spotkań.
- Musimy pamiętać, że nowotwór nie boli, dlatego tak ważne jest budowanie świadomości kobiet na temat badania piersi - mówi Jolanta Ślepieńczuk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. - Tutaj prezentujemy i uczymy na modelach piersi, w jaki sposób się badać. Proponujemy raz w miesiącu, żeby się oglądać, sprawdzać piersi w różnych pozycjach, np. nachylając się, czy unosząc ręce do góry.

- Udało mi się uzyskać dużo informacji, np. dowiedziałam się, że w życie wchodzą e-recepty, albo, że wszystkie nasze wizyty możemy sobie sprawdzać przez internet - mówi pani Stefania.

- Przyszliśmy zbadać cukier i ciśnienie, musiałem namówić żonę, bo bada się nieregularnie - dodaje pan Piotr.

- Możemy pomóc w wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, czy poznać funkcjonalność Internetowego Konta Pacjenta. Część ludzi boi się cyfryzacji, natomiast jesteśmy tu po to, żeby wytłumaczyć jak to wszystko wygląda, oswoić pacjentów z możliwościami IKP - dodaje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ.

Specjaliści z NFZ będą udzielać porad w Centrum Handlowym Turawa Park dziś do godziny 17:00.

Diabetolodzy, pracownicy NFZ i eksperci co tydzień będą organizować "Środy ze zdrowiem" w innym miejscu. Kolejne wydarzenie zaplanowano na 18 września w Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Centrum" przy ul. Kościuszki w Opolu.
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej 2019-09-19, godz. 15:00 Opole: w weekend 20. Jarmark Franciszkański. Gwiazdą będą Skaldowie W sobotę (21.09) w Opolu rozpocznie się Jarmark Franciszkański. Wydarzenie odbędzie się po raz 20. W centrum miasta stanie kilkadziesiąt straganów oraz 2 scen ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:30 3 miesiące aresztu dla pijanego kierowcy, który miał potrącić rowerzystę w Wachowicach i uciec z miejsca zdarzenia Prokuratorskie zarzuty dla mężczyzny, który miał śmiertelnie potrącić rowerzystę na drodze wojewódzkiej 901 w Wachowicach (gmina Olesno). Do tragicznego zdarz ... » więcej 2019-09-19, godz. 13:00 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 12:30 Opolscy policjanci mogą starać się o dołączenie do oddziału kontrterrorystów Selekcję dla nowych funkcjonariuszy prowadzi Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu. Od kwietnia tego roku kontrterroryści stanowią osobny ... » więcej 2019-09-19, godz. 12:30 Kłosowski: województwo opolskie bez zmiany granic Poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Kłosowski zapewnił, że żaden powiat nie zostanie oderwany od województwa opolskiego. » więcej 2019-09-19, godz. 10:56 W październiku zostanie ogłoszony przetarg na budowę polderu Żelazna, na ukończeniu jest zbiornik w Raciborzu - Zakończyliśmy proces negocjacji jeśli chodzi o montaż finansowy budowy polderu Żelazna - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Przemysław Daca, pre ... » więcej 2019-09-19, godz. 10:30 Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu rozszerzyło diagnostykę leczenia niepłodności o doda ... Ponad 100 dodatkowych badań diagnostycznych w leczeniu niepłodności w ramach programu kompleksowej opieki zdrowia prokreacyjnego oferuje Kliniczne Centrum Gin ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »