Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-11, 15:24 Autor: Katarzyna Doros

Opolanie badają cukier, mierzą ciśnienie i pytają o e-recepty. Trwa "Środa ze zdrowiem" organizowana przez NFZ

Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ [fot. Katarzyna Doros]
Podpowiadają jak wyrobić kartę EKUZ, prezentują zestaw diet przygotowanych przez NFZ i bezpłatnie badają poziom cukru i ciśnienie. Opolanki mogą także dowiedzieć się jak prawidłowo samemu badać piersi. W Centrum Handlowym Turawa Park trwa ogólnopolska akcja "Środa ze zdrowiem". Wydarzenie zainicjowało cykl cotygodniowych spotkań.
- Musimy pamiętać, że nowotwór nie boli, dlatego tak ważne jest budowanie świadomości kobiet na temat badania piersi - mówi Jolanta Ślepieńczuk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. - Tutaj prezentujemy i uczymy na modelach piersi, w jaki sposób się badać. Proponujemy raz w miesiącu, żeby się oglądać, sprawdzać piersi w różnych pozycjach, np. nachylając się, czy unosząc ręce do góry.

- Udało mi się uzyskać dużo informacji, np. dowiedziałam się, że w życie wchodzą e-recepty, albo, że wszystkie nasze wizyty możemy sobie sprawdzać przez internet - mówi pani Stefania.

- Przyszliśmy zbadać cukier i ciśnienie, musiałem namówić żonę, bo bada się nieregularnie - dodaje pan Piotr.

- Możemy pomóc w wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, czy poznać funkcjonalność Internetowego Konta Pacjenta. Część ludzi boi się cyfryzacji, natomiast jesteśmy tu po to, żeby wytłumaczyć jak to wszystko wygląda, oswoić pacjentów z możliwościami IKP - dodaje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ.

Specjaliści z NFZ będą udzielać porad w Centrum Handlowym Turawa Park dziś do godziny 17:00.

Diabetolodzy, pracownicy NFZ i eksperci co tydzień będą organizować "Środy ze zdrowiem" w innym miejscu. Kolejne wydarzenie zaplanowano na 18 września w Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Centrum" przy ul. Kościuszki w Opolu.
Środa ze zdrowiem - akcja NFZ

Wiadomości z regionu

2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 20:00 Wiosną ma ruszyć rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. "To nie będzie kąpielisko, ale miejsce wypoczynku" Coraz bliżej rewitalizacji kamionki Piast w Opolu. Do ratusza wpłynęły trzy oferty na zagospodarowanie byłego wyrobiska cementowni. Najniższą cenę przedstawiła… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Cmentarz w Namysłowie będzie większy. Na terenie nekropolii pojawi się także kolumbarium na urny Na cmentarzu komunalnym w Namysłowie powoli zaczyna brakować wolnych miejsc. Z tego powodu tamtejszy magistrat przygotowuje się do rozbudowy nekropolii. » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Spór o remont drogi w Goświnowicach. Dalszą wycinkę drzew wstrzymała pachnica dębowa Nyskie starostwo wstrzymało wycinkę drzew przy drodze powiatowej prowadzącej do Goświnowic. Prace mające na celu modernizację drogi ustały po protestach ekologów… » więcej 2020-02-19, godz. 16:45 Nie zwolnili przed przejściem dla pieszych, dostali mandaty i punkty karne Pędzą zdecydowanie za szybko i do tego wykonują niebezpieczne manewry. Policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w… » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Nadleśnictwo Olesno usuwa niebezpieczne i zamierające drzewa rosnące przy drogach Ubywa drzew wzdłuż drogi wojewódzkiej 494 w powiecie oleskim. Chodzi o trasę od granicy z województwem śląskim do skrzyżowania z drogą krajową 45. » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Innowacje w polskich miastach i wsiach mogą być jeszcze bardziej widoczne. W Opolu rozmawiano o możliwościach ich wyko… Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. Jak mogą wyglądać… » więcej 2020-02-19, godz. 15:45 Kierowca z Mołdawii wiózł busem 12 osób. Mógł przewozić 9 Zabrał na pokład 12 osób, a mógł maksymalnie 9. Mołdawski kierowca busa stracił prawo jazdy, bo przesadził z liczbą pasażerów w samochodzie. » więcej 2020-02-19, godz. 14:45 Policjantem jest się niezależnie od godzin pracy. Przypomniał o tym funkcjonariusz z Grodkowa Policjanci z Opolszczyzny kolejny raz udowadniają, że o bezpieczeństwo mieszkańców dbają niezależnie od godzin pracy. Tym razem przypomniał o tym kierownik grodkowskich… » więcej 2020-02-19, godz. 14:30 Jedziesz za szybko, licz się z konsekwencjami. Prudniccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych 120 i 170 kilometrów na godzinę - jadących z taką prędkością kierowców zatrzymali policjanci z prudnickiej drogówki. Obu mężczyznom wręczono mandaty, ukarano punktami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »