Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-02, 17:30 Autor: Maria Klusik

Inna rzeczywistość, inne problemy, inne spojrzenie na politykę. Opolscy europarlamentarzyści o doświadczeniach z Brukseli

Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sławomir Kłosowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Danuta Jazłowiecka z Platformy Obywatelskiej opowiadali w Loży Radiowej o swojej pracy w Parlamencie Europejskim.
Były europoseł i kandydat w wyborach do sejmu Sławomir Kłosowski powiedział, że praca w Brukseli to potężne doświadczenie w rozwoju osobistym i politycznym, ale też pole do współpracy. - Zupełnie inna rzeczywistość zupełnie inne problemy, zupełnie inne spojrzenie na tę politykę, na rzeczywistość europejską. Wszyscy europosłowie robili wszystko, żeby sprawy polskie miały się jak najlepiej. Dyrektywa transportowa jest tutaj chyba takim najlepszym dowodem współpracy ponad podziałami politycznymi, gdzie wszyscy posłowie stanęli ramię w ramię, żeby bronić polskiego transportu.

Były europoseł mówił także, co jego zdaniem, może zaliczyć do swoich sukcesów w Brukseli. - Kwestia połączenia Odry z Dunajem i z Morzem Północnym później, no to jest drobna cegiełka moja, którą zainicjowałem wspólnie nawiązując porozumienie z innymi posłami m.in. z Czech, z Niemiec. Wydaje mi się, że to, co w tej chwili robi pan minister Gróbarczyk, ażeby ten program wdrożyć w całej pełni, żeby ta żeglowność Odry była na najwyższym tym standardzie europejskim, to co ja, powiem nieskromnie, gdzieś tam zapoczątkowałem właśnie tymi rozmowami z kolegami europosłami z całej Europy.

Danuta Jazłowiecka, kandydatka do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej powiedziała, że pracowała nad trudnymi raportami dotyczącymi Brexitu.

- Ja pracowałam nad kilkoma piekielnie trudnymi raportami i nawet nosiłam miano osoby od "mission impossible" ze względu na te raporty. I Brytyjczycy w najtrudniejszych momentach dla mnie i dla tych raportów, nad którymi pracowałam, wyciągali rękę i byli naprawdę bardzo rozsądni i bardzo odpowiedzialni. Gdyby zabrakło Brytyjczyków w Parlamencie Europejskim, to przynajmniej dla komisji, w której ja pracowałam, polityki społecznej, będzie to wielki zawód. - Wierzę, że do Brexitu nie dojdzie - dodała Danuta Jazłowiecka.
Sławomir Kłosowski
Sławomir Kłosowski
Danuta Jazłowiecka

Wiadomości z regionu

2020-09-29, godz. 19:23 Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. "Jakość w służbie zdrowia decyduje o tym, czy będziemy zdrowi i czy… Opolska Izba Gospodarcza po raz 17. przyznała Opolską Nagrodę Jakości. W tym roku kapituła zdecydowała, by docenić pracowników służby zdrowia, za ich… » więcej 2020-09-29, godz. 19:00 Ludzkie kości znaleziono podczas prac ziemnych przy dawnej szkole nr 1 w Strzelcach Opolskich Na ludzkie kości natrafili budowlańcy podczas prac ziemnych w pobliżu dawnej siedziby szkoły podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich przy ul. Marka Prawego… » więcej 2020-09-29, godz. 17:30 Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu. Front robót obserwują przyszli budowlańcy Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w stolicy regionu. To największa inwestycja w historii opolskich wodociągów. Powstaje sieć wodociągowa… » więcej 2020-09-29, godz. 17:00 Powinien siedzieć w więzieniu, a kluczborska policja zatrzymała go z amfetaminą Powinien siedzieć w więzieniu, a jeździł samochodem z amfetaminą. Policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego. » więcej 2020-09-29, godz. 16:15 Wojewoda odznaczył zasłużonych mieszkańców Opolszczyzny. To były krótkie uroczystości w rygorze sanitarnym Państwowe odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych na rzecz regionu i kraju wręczył wojewoda Adrian Czubak. » więcej 2020-09-29, godz. 15:45 Uczniowie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu muszą nosić maseczki na terenie szkoły przez… W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu od dzisiaj (29.09) wprowadzono dodatkowe obostrzenia. » więcej 2020-09-29, godz. 15:03 Prof. Wojciech Chlebda przechodzi na emeryturę Prof. Wojciech Chlebda, językoznawca z Uniwersytetu Opolskiego przechodzi na emeryturę. Uczelnia zorganizowała uroczyste pożegnanie naukowca, na którym nie… » więcej 2020-09-29, godz. 14:41 Gminy Nysa i Głuchołazy otrzymają pomoc na usunięcie skutków powodzi Po 100 tysięcy złotych trafi do gmin Nysa i Głuchołazy, które najbardziej ucierpiały w wyniku ulewnych deszczy na początku września. Wniosek radnego Bogusława… » więcej 2020-09-29, godz. 14:30 2 brzeskie podstawówki częściowo z nauczaniem hybrydowym Dwa przypadki COVID-19 potwierdzono w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 imienia Mikołaja Kopernika. Zakażone jest rodzeństwo, z klas pierwszej i piątej… » więcej 2020-09-29, godz. 13:40 Na terenie gminy Dąbrowa pojawili się oszuści, którzy podają się za pracowników Caritas Oszuści znaleźli kolejną metodę na wyłudzanie pieniędzy od seniorów. Tym razem podszywają się pod pracowników Caritas i oferują płatne usługi w zakresie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***