Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-02, 17:30 Autor: Maria Klusik

Inna rzeczywistość, inne problemy, inne spojrzenie na politykę. Opolscy europarlamentarzyści o doświadczeniach z Brukseli

Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Sławomir Kłosowski [fot. Łukasz Fura]
Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sławomir Kłosowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Danuta Jazłowiecka z Platformy Obywatelskiej opowiadali w Loży Radiowej o swojej pracy w Parlamencie Europejskim.
Były europoseł i kandydat w wyborach do sejmu Sławomir Kłosowski powiedział, że praca w Brukseli to potężne doświadczenie w rozwoju osobistym i politycznym, ale też pole do współpracy. - Zupełnie inna rzeczywistość zupełnie inne problemy, zupełnie inne spojrzenie na tę politykę, na rzeczywistość europejską. Wszyscy europosłowie robili wszystko, żeby sprawy polskie miały się jak najlepiej. Dyrektywa transportowa jest tutaj chyba takim najlepszym dowodem współpracy ponad podziałami politycznymi, gdzie wszyscy posłowie stanęli ramię w ramię, żeby bronić polskiego transportu.

Były europoseł mówił także, co jego zdaniem, może zaliczyć do swoich sukcesów w Brukseli. - Kwestia połączenia Odry z Dunajem i z Morzem Północnym później, no to jest drobna cegiełka moja, którą zainicjowałem wspólnie nawiązując porozumienie z innymi posłami m.in. z Czech, z Niemiec. Wydaje mi się, że to, co w tej chwili robi pan minister Gróbarczyk, ażeby ten program wdrożyć w całej pełni, żeby ta żeglowność Odry była na najwyższym tym standardzie europejskim, to co ja, powiem nieskromnie, gdzieś tam zapoczątkowałem właśnie tymi rozmowami z kolegami europosłami z całej Europy.

Danuta Jazłowiecka, kandydatka do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej powiedziała, że pracowała nad trudnymi raportami dotyczącymi Brexitu.

- Ja pracowałam nad kilkoma piekielnie trudnymi raportami i nawet nosiłam miano osoby od "mission impossible" ze względu na te raporty. I Brytyjczycy w najtrudniejszych momentach dla mnie i dla tych raportów, nad którymi pracowałam, wyciągali rękę i byli naprawdę bardzo rozsądni i bardzo odpowiedzialni. Gdyby zabrakło Brytyjczyków w Parlamencie Europejskim, to przynajmniej dla komisji, w której ja pracowałam, polityki społecznej, będzie to wielki zawód. - Wierzę, że do Brexitu nie dojdzie - dodała Danuta Jazłowiecka.
Sławomir Kłosowski
Sławomir Kłosowski
Danuta Jazłowiecka

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "To ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »