Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-25, 12:28 Autor: Roman Juranek

Od pierwszego października na Uniwersytecie Opolskim powstaje Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

[Fot: Uniwersytet Opolski]
[Fot: Uniwersytet Opolski]
Dr Adam Drosik [fot. Martyna Bobrowska]
Dr Adam Drosik [fot. Martyna Bobrowska]
W ramach nowego wydziału będzie funkcjonował Instytut Nauk o Polityce i Administracji.
O powodach zmian na opolskiej uczelni mówił w Radiu Opole dr. Adam Drosik, wicedyrektor Instytutu Politologii.
- To jest dosyć istotne. Jest dyscyplina naukowa w której, nie da się ukryć, że środowisko opolskie jest bardzo mocne - czyli Nauki o Polityce i Administracji. W tej dyscyplinie będziemy się parametryzować. Nie ukrywamy, że liczymy na dosyć wysoką ocenę parametryczną ze względu na osiągnięcia, które już mamy, a jeszcze ponad rok przed nami, w którym możemy jeszcze nasz wynik polepszyć. A nazwy instytutu muszą być tożsame z nazwami dyscyplin, stąd też instytut będzie się nazywał Instytut Nauk o Polityce i Administracji, tak jak dyscyplina.

Oprócz spodziewanej poprawy oceny działalności naukowej uczelni, dla studentów Instytutu Politologii te zmiany oznaczają większy prestiż, bo powstanie własnego Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej, będzie miało także wymiar praktyczny, bo bliższy kontakt z dziekanatem, czyli w obrębie jednego budynku. Od strony naukowej w najbliższej przyszłości planowana jest także szersza współpraca międzynarodowa nowego wydziału.

W sumie od nowego roku akademickiego ruszą dwa nowe wydziały na opolskiej uczelni, bo także lekarski.
Adam Drosik

Wiadomości z regionu

2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Podwyższone piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Zamiast 29 będzie 13. W październiku głosowanie do rad dzielnic w Opolu Za miesiąc ruszają wybory do rad dzielnic w Opolu. Od dzisiaj można zgłaszać kandydatów. W tym roku zachodzą dwie ważne zamiany; mieszkańcy będą głosowali int ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Kędzierzyn-Koźle ma pierwszy "zielony" przystanek. Wydarzenie zainaugurowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transpo ... Przystanek nr 181 przy ulicy Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu zyskał nowy, zielony wygląd dzięki nasadzeniom. W ten sposób w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Wyremontowany Dom Harcerza w Oleśnie ma od dziś imię Janiny Kłopockiej. To autorka znaku Rodła Janina Kłopocka została patronką Domu Harcerza w Oleśnie. Urząd miejski kupił budynek przy ulicy Krasickiego i wyremontował go za około 600 tysięcy złotych. » więcej 2019-09-16, godz. 17:00 Opole: pierwsze egzaminy z wystąpień publicznych za nami Poprzez przystąpienie do egzaminów kwalifikacyjnych można było udowodnić swoje umiejętności i odebrać certyfikat. » więcej 2019-09-16, godz. 16:10 Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć - Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł PiS Antoni Duda startując ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:30 Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:00 Opolanie upamiętnią ofiary 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na uroczystość uczczenia ofiar napaści Rosji na Polskę w 1939 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »