Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-11, 08:05 Autor: Daniel Klimczak

W Kamieniu Śląskim trwają obchody związane z 25. rocznicą poświęcenia Sanktuarium św. Jacka [ZDJĘCIA]

Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
Msza pontyfikalna ku czci św. Jacka [fot. Daniel Klimczak]
W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości patronackie związane z 25. rocznicą poświęcenia miejscowego sanktuarium. Na placu przed świątynią odbyła się msza pontyfikalna ku czci św. Jacka, będącego patronem sanktuarium.
W nabożeństwie pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Diecezji Opolskiej Andrzeja Czai, wzięło udział około 200 osób. W czasie homilii, biskup pomocniczy Diecezji Gliwickiej Andrzej Iwanecki mówił o roli nowych powołań kapłańskich. Duchowny nawiązywał też do słów papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie wskazywał, że sens życia można znaleźć w Jezusie.

- Sprawy Boże nie mamy spychać w jakąś nieokreśloną przyszłość, ale teraz, tutaj mogę wierzyć, mogę kochać, mogę się modlić, mogę realizować przykazanie miłości Boga i bliźniego - przekonywał.

Liturgię uświetniła oprawa muzyczna Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina.

Natomiast dzisiaj (11.08) na 11:00 zaplanowano sumę pontyfikalną, której przewodniczyć będzie abp Alfons Nossol. Nabożeństwo poprzedzi modlitwa wprowadzająca, która rozpocznie się godzinę wcześniej. Na wiernych czekać będzie XVI Jarmark Odpustowy, w czasie którego zaplanowano występy artystyczne oraz zawody w rzucie kamieniem.
bp Andrzej Iwanecki

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 23:26 13 koron żniwnych i zaangażowani mieszkańcy. Dożynki gminne w Smolarni Rolnicy z gminy Strzeleczki dziękowali w ten weekend za plony. Miejscem dożynek gminnych była wieś Smolarnia. » więcej 2019-09-15, godz. 23:25 "Trzeba wybierać ludzi z charyzmą". Patryk Jaki i Janusz Kowalski w Prudniku. Europoseł Patryk Jaki oraz kandydat na posła Janusz Kowalski (PiS) w ramach spotkań przedwyborczych odwiedzili Prudnik. Przekonywali zebranych do programu Zje ... » więcej 2019-09-15, godz. 23:13 Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Mosznej. Rekordowa frekwencja [ZDJĘCIA] Ponad 140 zawodników i 145 koni wzięło udział w zawodach jeździeckich na hipodromie Stadniny Koni Moszna. » więcej 2019-09-15, godz. 22:32 Janusz Kowalski i Patryk Jaki w Kędzierzynie-Koźlu. Ożywienie żeglugi, to sprawa priorytetowa Musi być wyjaśnione, dlaczego wstrzymana jest inwestycja w kędzierzyńskim porcie - deklarowali na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu Patryk Jaki i Janusz Kowalski ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:31 Dystrybucja ciepła z Elektrowni Opole tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Za sprawą posła Sławomira Kłosowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, poruszono temat podłączenia Opola do ciepła z Elektrowni Opole. Choć uczestnicy debaty przed ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:00 24 Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region Dom i Ogród już za nami. Coraz bogatsza oferta, coraz więcej chęt ... Tłumy zainteresowanych bardzo szerokim asortymentem towarów i usług związanych z aranżacją wnętrz, bądź wyposażeniem domów lub mieszkań odwiedziły halę Obuwni ... » więcej 2019-09-15, godz. 20:56 Rolnicy z gminy Jemielnica: tegoroczne plony były słabsze przez suszę, ale i tak dziękujemy za to, co zebraliśmy [ZDJĘ ... Rolnicy dziękowali za plony, choć w tym roku z powodu suszy były one niższe niż w poprzednich latach. Farmerzy z gminy Jemielnica spotkali się dzisiaj na świę ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:59 EDD: nauka i rozrywka. Opolanie uczyli się trudnej sztuki rzeźby W ramach trwających Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, w Opolu zorganizowano warsztaty rzeźbienia. » więcej 2019-09-15, godz. 19:40 IV Festiwal Mikołaja z Koźla - średniowieczne rzemiosło jest na topie [ZDJĘCIA] Nie tylko koncerty przybliżające uroki muzyki dawnej, ale także warsztaty z kaligrafii, sztuki tworzenia papieru czerpanego, czy zdobienia skórzanych elementó ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:31 Rowerzysta zginął w Wachowicach w gminie Olesno. DW 901 zablokowana Po śmiertelnym wypadku zablokowana jest droga wojewódzka nr 901 w Wachowicach w gminie Olesno. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »