Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-11, 08:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Pątnicy szykują się do drogi. Wyrusza 43. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

42. Piesza Pielgrzymka Opolska [fot. Paweł Konieczny]
42. Piesza Pielgrzymka Opolska [fot. Paweł Konieczny]
W 23 grupach, w pięciu strumieniach, pątnicy z całej diecezji opolskiej wyruszą na Jasną Górę. Przed nami 43. Piesza Pielgrzymka Opolska. Jak co roku, trasa będzie wiodła przez diecezjalne sanktuaria m.in. św. Jacka w Kamieniu Śląskim i Górę św. Anny.
Pierwszy w drogę wyruszy strumień nyski (niedziela godz. 9.30), później opolski, raciborski oraz głubczycki. Do grup w kolejnych dniach dołączą pielgrzymi z Kluczborka. Średnio w ciągu dnia pątnicy będą mieli do pokonania około 30 kilometrów.

- W tym roku wędrujemy pod hasłem "Obdarowani Duchem - wdzięczni i odpowiedzialni" - mówi ks. Marcin Ogiolda, organizator, który nie opuścił jeszcze ani jednej opolskiej pielgrzymki. W tym roku idzie po raz 43. - Związany jest z tematem duszpasterskim kościoła w Polsce. Pielgrzymka rusza z różnych stron naszej diecezji. Zawsze w dniu wyjścia pielgrzymki, a nawet w jej trakcie można się zapisać, złożyć swój bagaż i pięknie w pielgrzymce uczestniczyć, do czego wszystkich serdecznie zachęcam.

Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy pątnicy będą mogli skorzystać z mobilnej aplikacji pielgrzymkowej. Aplikacja Bonafide jest dostępna na smartfony z systemem Android i można ją pobrać bezpłatnie z sklepu Google Play. Zawiera nie tylko informator, a także pieśni, modlitwy, trasę, a także kronikę, w której można dzielić się swoimi przemyśleniami i zdjęciami.
ks. Marcin Ogiolda
Rusza 43. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-23, godz. 08:30 Ukraińska nuta i wschodnie przysmaki wypełniły MBP w Opolu. Trwają Dni Ukraińskie w Opolu Lalki motanki, tradycyjne ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołu 'Dolce' z Iwano-Frankiwska i potrawy wprost zza wschodniej granicy przyciągnęły tłumy do Miejs ... » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »