Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-29, 16:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Jeż Rumcajs na wolności. Zamieszka na Bolko w Opolu

Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Ranny Rumcajs wrócił na wolność, a było to możliwe dzięki firmie TAURON. Mowa tu młodym jeżu, który został zraniony kosiarką żyłkową a uratowany przez Piotra Gleńska. Miłośnik zwierząt i pracownik firmy TAURON od lat pomaga wracać do zdrowia kolczastym zwierzakom. Zarząd firmy widząc zainteresowanie pracownika postanowił uruchomić akcję "Jeż MegaZwierz" i ufundował specjalny dom dla czworonoga. Dzisiaj Rumcajs wrócił na wolność a zamieszkał w specjalnym domku w parku na wyspie "Bolko". Jeżowe M o wymiarach około metra na pół metra ma dwa długie tunele wejściowe, które zabezpieczają przez atakiem psa, kuny czy lisa.
- Kiedyś nasz pracownik Piotr Gleńsk zgłosił pomysł, że chciałby budować domki dla jeży - tak powody ratowania jeży przez firmę dostarczającą prąd tłumaczy Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy firmy Tauron.

- Pamiętajmy, że w firmie pracuje 25 tysięcy osób, czyli tyle ile mieszka w małych miasteczkach i pasjonatów mamy bardzo dużo - dodaje Zimnoch.

Domek w kształcie kopca na dwa otwory wejściowe a zbudowany jest z twardego styroduru i wzmocnionego tynkiem.

Konstruktor tłumaczy, że Rumcajs trafił do niego, ponieważ został zraniony kosiarką żyłkową. - Na grzbiecie miał sporą dziurę, następnie trafił do chirurga. Potrzebna była kuracja antybiotykowa i rany się zagoiły - tłumaczy Piotr Gleńsk. Zwierzę zostało ranne miesiąc temu niedaleko Raciborza, ale przewieziono je do Opola, natomiast urząd miasta zaproponował aby wypuścić je na wyspie Bolko. - Sądzimy, że jeż się tu zaaklimatyzuje - mówi Edyta Madej z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

- Miejsce jest dobre, umieściliśmy go daleko zbiornika wodnego i gdzie jest bardzo dużo liści.

- To jest najlepsze, co mogliśmy dla niego zrobić. Wolność jest najważniejsza - powiedział podczas akcji wypuszczania Rumcajsa do parku Piotr Gleńsk.

Oprócz pomocy Rumcajsowi firma zorganizowała zajęcia dla dzieci w województwie śląskim, dolnośląskim prowadzi również akcję promującą różne formy pomocy jeżom.
Jeż Rumcajs na wolności

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »