Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-29, 16:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Jeż Rumcajs na wolności. Zamieszka na Bolko w Opolu

Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Piotr Gleńsk i jeż Rumcajs przed wyjściem na wolność [fot.P.Wójtowicz]
Ranny Rumcajs wrócił na wolność, a było to możliwe dzięki firmie TAURON. Mowa tu młodym jeżu, który został zraniony kosiarką żyłkową a uratowany przez Piotra Gleńska. Miłośnik zwierząt i pracownik firmy TAURON od lat pomaga wracać do zdrowia kolczastym zwierzakom. Zarząd firmy widząc zainteresowanie pracownika postanowił uruchomić akcję "Jeż MegaZwierz" i ufundował specjalny dom dla czworonoga. Dzisiaj Rumcajs wrócił na wolność a zamieszkał w specjalnym domku w parku na wyspie "Bolko". Jeżowe M o wymiarach około metra na pół metra ma dwa długie tunele wejściowe, które zabezpieczają przez atakiem psa, kuny czy lisa.
- Kiedyś nasz pracownik Piotr Gleńsk zgłosił pomysł, że chciałby budować domki dla jeży - tak powody ratowania jeży przez firmę dostarczającą prąd tłumaczy Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy firmy Tauron.

- Pamiętajmy, że w firmie pracuje 25 tysięcy osób, czyli tyle ile mieszka w małych miasteczkach i pasjonatów mamy bardzo dużo - dodaje Zimnoch.

Domek w kształcie kopca na dwa otwory wejściowe a zbudowany jest z twardego styroduru i wzmocnionego tynkiem.

Konstruktor tłumaczy, że Rumcajs trafił do niego, ponieważ został zraniony kosiarką żyłkową. - Na grzbiecie miał sporą dziurę, następnie trafił do chirurga. Potrzebna była kuracja antybiotykowa i rany się zagoiły - tłumaczy Piotr Gleńsk. Zwierzę zostało ranne miesiąc temu niedaleko Raciborza, ale przewieziono je do Opola, natomiast urząd miasta zaproponował aby wypuścić je na wyspie Bolko. - Sądzimy, że jeż się tu zaaklimatyzuje - mówi Edyta Madej z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

- Miejsce jest dobre, umieściliśmy go daleko zbiornika wodnego i gdzie jest bardzo dużo liści.

- To jest najlepsze, co mogliśmy dla niego zrobić. Wolność jest najważniejsza - powiedział podczas akcji wypuszczania Rumcajsa do parku Piotr Gleńsk.

Oprócz pomocy Rumcajsowi firma zorganizowała zajęcia dla dzieci w województwie śląskim, dolnośląskim prowadzi również akcję promującą różne formy pomocy jeżom.
Jeż Rumcajs na wolności

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 08:00 Można pomóc dzieciom z domu dziecka w Tarnowie Opolskim. Poszukiwani są przyszli korepetytorzy Uniwersytet Opolski szuka studentów do projektu 'Rozum i Serce'. Ich zadaniem będzie udzielanie korepetycji dzieciom z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie… » więcej 2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***