Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-21, 12:33 Autor: Daniel Klimczak/Dorota Kłonowska

Feeria barw na Jeziorze Nyskim. Jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody [ZDJĘCIA]

Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
X Festiwal Ognia i Wody [Fot. Daniel Klimczak]
X Festiwal Ognia i Wody [Fot. Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Festiwal Ognia i Wody [Fot.Daniel Klimczak]
Tuż przed godz.23.00 rozpoczęło się pirotechniczne widowisko nad Jeziorem Nyskim. Już po raz 10. w niebo wystrzeliły fajerwerki a tegoroczne pokazy były wyjątkowe, bowiem prezentowały je najlepsze firmy - zwycięzcy z trzech ostatnich lat nyskiego festiwalu.
Na Nyski Festiwal Ognia i Wody tradycyjnie już przyjeżdżają miłośnicy takich widowisk nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Niektórzy od razu rezerwują sobie pobyt w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem na przyszły rok, na kolejną edycję festiwalu.
Podobnie było i tym razem. Tysiące osób przyszło i przyjechało nad Jezioro Nyskie, aby podziwiać pirotechniczne pokazy a wcześniej pobawić się na koncertach zorganizowanych na plaży.
- Byłyśmy już praktycznie od pierwszej edycji. Fajna atmosfera jest, bo można posiedzieć ze znajomymi - mówi pani Ula z Nysy.

- Kolory i błyszczenie i w ogóle wszystko, no i tak jest to wszystko zorganizowane - dodaje pani Roksana z Otmuchowa.

- Lepiej nie przyjeżdżać samochodem, tylko sobie przyjść tu na nogach. Spacer gratis - radzi pani Katarzyna z Brzegu.

- Podobają mi się pokazy, cała otoczka. Wszystko tak ładnie wygląda, jeszcze góry ładnie się prezentują w tle - zauważa pani Paulina z Magnuszowic.

- Warto to zobaczyć, sam pokaz jest bardzo fajny i warto być, bo co rok jest inny, co rok ktoś inny wystawia. Myślę, że warto to zobaczyć jeszcze raz i za każdym razem się podoba - wskazuje pani Ania z Wrocławia.

- Piękne ognie, piękni ludzie. Wszyscy ludzie, którzy przyjeżdżają, są z Polski. Nie ma niczego złego w tym, że trzeba stać w korkach, nie ma się czym denerwować - zapewnia pan Michał z Głogówka.

- Wydaje mi się, że nigdzie indziej tego nie ma, po prostu jest to taka impreza dość wyjątkowa, w Polsce trudno o taką imprezę gdziekolwiek, więc wydaje mi się, że to właśnie to jest takim magnesem - przypuszcza pan Daniel z Opola.

Organizatorzy szacują, że Nysę mogło odwiedzić nawet 50 tysięcy osób.
Relacja z Festiwalu Ognia i Wody
Uczestnicy festiwalu

Wiadomości z regionu

2020-04-02, godz. 17:01 Włamał się do jubilera. Jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce brzeskiej policji Pieniądze i biżuteria o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych padły łupem 30-latka z Brzegu, który włamał się do jednego ze sklepów jubilerskich na terenie… » więcej 2020-04-02, godz. 17:00 Czesław Biłobran odpowiada na zarzuty Norberta Krajczego. "On zachowuje się jak małe dziecko" - Nie mam sobie nic do zarzucenia - tak opublikowane przez Radio Opole oświadczenie dyrektora nyskiego ZOZ-u Norberta Krajczego komentuje były starosta nyski Czesław… » więcej 2020-04-02, godz. 17:00 Wolontariusze kupują środki ochrony dla medyków ze szpitala zakaźnego Wolontariusze z Kędzierzyna-Koźla z grupy SuperMY zebrali pieniądze i kupują sprzęt dla szpitala zakaźnego. Pierwsza partia już dotarła do placówki, kolejne powinny… » więcej 2020-04-02, godz. 16:55 W szpitalu zakaźnym w Kędzierzynie-Koźlu zmarł 65-letni mężczyzna. To pierwsza ofiara koronawirusa w naszym województw… Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane w związku z pandemią koronawirusa. Odnotowano 59 nowych zachorowań, nie ma wśród chorych mieszkańców Opolszczyzny. Pięciu… » więcej 2020-04-02, godz. 16:50 Próbna matura z języka polskiego sprzed domowego komputera Tegoroczni maturzyści mogli dziś (02.04) zmierzyć się z próbną maturą z języka polskiego, w związku z epidemią koronawirusa przeprowadzoną jednak w zupełnie inny… » więcej 2020-04-02, godz. 15:06 Seniorzy z DPS-u w Jakubowicach trafili do szpitala zakaźnego Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-04-02, godz. 14:25 Opole rozszerza zakres pomocy dla mieszkańców. Miasto pozyskało pieniądze z Unii Europejskiej Na przygotowanie paczek żywnościowych i ciepłych posiłków, a następnie dostarczenie ich do potrzebujących. Na zakup środków dezynfekujących i ochrony osobistej… » więcej 2020-04-02, godz. 13:46 Kilkanaście przypadków złamania zasad kwarantanny domowej w ciągu doby. Wyniki kontroli opolskiej policji 18 przypadków złamania domowej kwarantanny odnotowali minionej doby na Opolszczyźnie policjanci. Aktualnie w naszym województwie zakaz opuszczania miejsca zamieszkania… » więcej 2020-04-02, godz. 13:18 Na początek 4 żołnierzy i 2 sanitarki. Opolscy logistycy włączeni w system ratownictwa medycznego Opolscy logistycy dołączyli do załogi Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Na początek to dwa zespoły, dysponujące własnymi sanitarkami, ale jak zapewnia… » więcej 2020-04-02, godz. 13:15 Maseczki i gogle dla medyków z opolskich szpitali. Zakupił je powiat opolski 1000 maseczek i gogli trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Dziś (2.04) do szpitala MSWiA ma dotrzeć 1000 sztuk maseczek, przyłbice, gogle… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »