Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-13, 07:30 Autor: Justyna Zielińska

Głubczyce: Jerzy Naszkiewicz otworzył swoje biuro poselskie

Otwarcie biura poselskiego w Głubczycach [Fot. Justyna Zielińska]
Otwarcie biura poselskiego w Głubczycach [Fot. Justyna Zielińska]
Otwarcie biura poselskiego w Głubczycach [Fot. Justyna Zielińska]
Otwarcie biura poselskiego w Głubczycach [Fot. Justyna Zielińska]
Jerzy Naszkiewicz, który został posłem Prawa i Sprawiedliwości w miejsce Patryka Jakiego, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie w Głubczycach. Jest to jedno z trzech, które planuje otworzyć w najbliższym czasie.
- Właśnie dzisiaj otworzyłem swoje biuro podstawowe w Głubczycach. Codziennie ze sprawami do naszego biura przybywa wielu mieszkańców powiatu głubczyckiego - mówi Naszkiewicz.

Mieszkańcy Głubczyc są zadowoleni z otwarcia biura. - Biuro poselskie to dla mieszkańców wielka radość. Można przyjść, załatwić swoje sprawy, rozwiązać problem - mówi mieszkaniec Głubczyc.

Na uroczystości otwarcia biura była obecna szefowa struktur opolskiego PiS Violetta Porowska. - To dla opolskiego Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo ważne, że kolejne biuro posła PiS otwierane jest na Opolszczyźnie. Jest to też ważne dla mieszkańców, którzy to mają mieć kontakt z naszymi reprezentantami - mówi.

W trakcie uroczystości został przekazany zestaw ratowniczy dla OSP w Grobnikach. Został pozyskany z inicjatywy posła Naszkiewicza oraz głubczyckich radnych, a sfinansowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

- KRUS oprócz tej działalności, która jest typowa, prowadzi też szeroko rozumianą działalność prewencyjną. W ramach tej działalności, corocznie mamy do rozdysponowania kilka toreb ratownictwa przedmedycznego. Każda ochotnicza straż pożarna, która chce uzyskać taką torbę, może do nas wystąpić z wnioskiem - informuje dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Opolu Lech Waloszczyk.

- Pomagamy i chcemy pomagać. W tej chwili w moim biurze pracują dwie osoby. Otwieramy trzy biura - na dzień dzisiejszy: Głubczyce, Otmuchów, Opole - dodaje Naszkiewicz.
Biuro mieści się w Głubczycach przy ul. Kościuszki 2. Czynne będzie w tygodniu w godzinach 09.00-14.00 oraz od 16.00 – 19.00. Codziennie też pełnią tam dyżury radni głubczyckiego Prawa i Sprawiedliwości.
Jerzy Naszkiewicz
Mieszkaniec Głubczyc
Violetta Porowska
Lech Waloszczyk
Jerzy Naszkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-08-17, godz. 22:09 Z recyklingiem i segregacją za pan brat. Piknik w Opolu był kolejną okazją do edukacji proekologicznej Dobiegł końca kolejny piknik ekologiczny w Opolu. Na finał - o 20:45 - wystąpił Michał Szpak z zespołem. » więcej 2019-08-17, godz. 20:08 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-17, godz. 18:41 O tajnikach zielarstwa na Zamku Książęcym w Niemodlinie. "Ziół jest mnóstwo i nie zaszkodziła im nawet susza" Pod znakiem ziół mija sobota na niemodlińskim Zamku Książęcym. Zainteresowani mogą spróbować ziołowej herbaty, dowiedzieć się wielu ciekawostek z zakresu ziel ... » więcej 2019-08-17, godz. 18:00 Pseudokibice staranowali radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Policja nie dopuściła do eskalacji awantur Ustawka pseudokibiców i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Około 13:00 na moście nieopodal stadionu Kuźniczka doszło do konfrontacji kilkudziesięciu c ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:18 Plenerowe Radio Opole w Strzelcach Opolskich. Mażoretki, dziewczęcy futbol i paraolimpiady [ZDJĘCIA] Ekipa Radia Opole w ten weekend zajechała na strzelecki rynek, aby porozmawiać z samorządowcami i mieszkańcami tego regionu. Stamtąd były transmitowane nasze ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:15 Opolscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [ZDJĘCIA] W jasnogórskim sanktuarium trwa właśnie msza święta, w której uczestniczy ponad trzy tysiące pielgrzymów z diecezji opolskiej. Przewodniczy jej ordynariusz An ... » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Wojewódzki Dzień Działkowca w Głuchołazach. Ogródki działkowe coraz popularniejsze Amatorzy ogródków działkowych świętowali dziś (17.08) w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Zorganizowano tam wojewódzkie obchody z okazji Dnia Działkowca. » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Historyczny survival we Włodzieninie. Rozrywka dla całych rodzin W Parku Historii we Włodzieninie ruszyła kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób lubiących przygodę, aktywny wypoczynek i hi ... » więcej 2019-08-17, godz. 14:45 Pożar samochodu na autostradzie A4 Samochód osobowy nagle stanął w płomieniach. Strażacy około godzinę gasili pożar » więcej 2019-08-17, godz. 13:12 Wypadek w Dobrodzieniu na DK 46. Kolejny w Dąbrowicy Rano (17.08) doszło do zderzenia dwóch samochodów w Dobrodzieniu na DK 46, w powiecie oleskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »