Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-13, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Czy przewodniczący rady powiatu brzeskiego uderzył uczennicę? Wyjaśnia to rzecznik dyscyplinarny nauczycieli

I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli wyjaśnia, czy w jednym z brzeskich liceów doszło do naruszenia nietykalności cielesnej uczennicy. Do zdarzenia miało dojść przed wakacjami podczas projekcji filmu.
Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwrócił się do przewodniczącego rady Janusza Jakubowa były już powiatowy radny Maciej Stefański. Według treści interpelacji, to właśnie Jakubów, będący nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, miał uderzyć uczennicę.

Nauczyciel zapewnia, że nikogo nie uderzył, a jedynie sprawdzał, czy uczennica jest przytomna. Cała sprawa jest natomiast w jego opinii polityczną zemstą.

- Nauczyciel musi kontrolować wszystkie nietypowe zachowania uczniów. Jeżeli uczennica leży na ławce i nie rusza się i ma oczy zamknięte, to ja muszę sprawdzić, czy ona jest przytomna, czy ona nie zasłabła, czy ona śpi. To jest po prostu rewanż polityczny za moje działania na rzecz walki z korupcją od 2010 roku - dodaje.

Były starosta Maciej Stefański tłumaczy, że jego celem jest wyjaśnienie sprawy, natomiast zarzuty o politycznym odwecie są w jego opinii infantylne.

- Jeżeli dostaję od moich wyborców sygnał, to ja ten sygnał powielam na sesji i pytam się czy to jest prawda, czy nie. Nie ma żadnej zemsty. Pan Jakubów brnie dalej i mówi, że nic nie było, a wiemy, że jednak taki incydent był - mówi.

Nauczyciel przeprosił uczennicę, natomiast jak dodaje, nie świadczy to o przyznaniu się do winy, a jest "kurtuazyjnym przeproszeniem, które nic nikogo nie kosztuje".

Dyrekcja szkoły, w której uczy przewodniczący rady powiatu odmówiła komentarza. Jak jednak informuje Kuratorium Oświaty w Opolu, w czerwcu w placówce przeprowadzono doraźną kontrolę, której wyniki spowodowały konieczność przekazania sprawy do rzecznika dyscyplinarnego. Jeżeli zarzuty wobec pedagoga się potwierdzą, może mu grozić kara od nagany, aż do wydalenia z zawodu
Janusz Jakubów
Maciej Stefański

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej 2019-09-19, godz. 15:00 Opole: w weekend 20. Jarmark Franciszkański. Gwiazdą będą Skaldowie W sobotę (21.09) w Opolu rozpocznie się Jarmark Franciszkański. Wydarzenie odbędzie się po raz 20. W centrum miasta stanie kilkadziesiąt straganów oraz 2 scen ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:30 3 miesiące aresztu dla pijanego kierowcy, który miał potrącić rowerzystę w Wachowicach i uciec z miejsca zdarzenia Prokuratorskie zarzuty dla mężczyzny, który miał śmiertelnie potrącić rowerzystę na drodze wojewódzkiej 901 w Wachowicach (gmina Olesno). Do tragicznego zdarz ... » więcej 2019-09-19, godz. 13:00 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 12:30 Opolscy policjanci mogą starać się o dołączenie do oddziału kontrterrorystów Selekcję dla nowych funkcjonariuszy prowadzi Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu. Od kwietnia tego roku kontrterroryści stanowią osobny ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »