Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-13, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Czy przewodniczący rady powiatu brzeskiego uderzył uczennicę? Wyjaśnia to rzecznik dyscyplinarny nauczycieli

I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli wyjaśnia, czy w jednym z brzeskich liceów doszło do naruszenia nietykalności cielesnej uczennicy. Do zdarzenia miało dojść przed wakacjami podczas projekcji filmu.
Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwrócił się do przewodniczącego rady Janusza Jakubowa były już powiatowy radny Maciej Stefański. Według treści interpelacji, to właśnie Jakubów, będący nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, miał uderzyć uczennicę.

Nauczyciel zapewnia, że nikogo nie uderzył, a jedynie sprawdzał, czy uczennica jest przytomna. Cała sprawa jest natomiast w jego opinii polityczną zemstą.

- Nauczyciel musi kontrolować wszystkie nietypowe zachowania uczniów. Jeżeli uczennica leży na ławce i nie rusza się i ma oczy zamknięte, to ja muszę sprawdzić, czy ona jest przytomna, czy ona nie zasłabła, czy ona śpi. To jest po prostu rewanż polityczny za moje działania na rzecz walki z korupcją od 2010 roku - dodaje.

Były starosta Maciej Stefański tłumaczy, że jego celem jest wyjaśnienie sprawy, natomiast zarzuty o politycznym odwecie są w jego opinii infantylne.

- Jeżeli dostaję od moich wyborców sygnał, to ja ten sygnał powielam na sesji i pytam się czy to jest prawda, czy nie. Nie ma żadnej zemsty. Pan Jakubów brnie dalej i mówi, że nic nie było, a wiemy, że jednak taki incydent był - mówi.

Nauczyciel przeprosił uczennicę, natomiast jak dodaje, nie świadczy to o przyznaniu się do winy, a jest "kurtuazyjnym przeproszeniem, które nic nikogo nie kosztuje".

Dyrekcja szkoły, w której uczy przewodniczący rady powiatu odmówiła komentarza. Jak jednak informuje Kuratorium Oświaty w Opolu, w czerwcu w placówce przeprowadzono doraźną kontrolę, której wyniki spowodowały konieczność przekazania sprawy do rzecznika dyscyplinarnego. Jeżeli zarzuty wobec pedagoga się potwierdzą, może mu grozić kara od nagany, aż do wydalenia z zawodu
Janusz Jakubów
Maciej Stefański

Wiadomości z regionu

2020-09-20, godz. 20:00 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń w regionie. 74 zachorowania na 84 dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (20.09) 84 nowe zakażenia koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. To dobowy rekord zachorowań w regionie od początku… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Rolnicy dziękowali za plony podczas diecezjalnych dożynek na Górze św. Anny Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się na Górze św. Anny, żeby podziękować za tegoroczne plony i modlić się o pomyślność w kolejnym sezonie. Mszy… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej 2020-09-20, godz. 11:00 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o "piątce dla zwierząt" - branże mięsne i futerkowa są ze sobą ściśle powiązane - Rozpatrujemy sprawę zwierząt futerkowych jako całość życia rolniczego i dlatego jesteśmy przeciwni tej ustawie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-20, godz. 10:51 MZ: 910 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim rekord - 84 zachorowania na COVID-19 [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim odnotowano aż 84 zachorowania na COVID-19. To rekord… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***