Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-11, 14:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Pomógł marketing. Duże zainteresowanie głubczyckim "rolniczakiem"

Szkoła rolnicza w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Szkoła rolnicza w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Ponad dwa razy więcej uczniów niż w roku ubiegłym rozpocznie od września naukę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. Placówka w nowym roku szkolnym podwaja liczbę oddziałów. Uruchomi sześć klas, a w każdej z nich będzie się uczyło od 24 do 30 osób.
Trzy oddziały będą dedykowane uczniom kończącym gimnazja, a trzy absolwentom szkół podstawowych.

- Wstępnie planowaliśmy otwarcie pięciu oddziałów, ale zainteresowanie było dużo większe niż przypuszczaliśmy. Myślę, że to wynik dobrej akcji promocyjnej - informuje Bogusław Chochowski, dyrektor szkoły. - Zwłaszcza teraz, w kontekście klas po szkole podstawowej. To jest pierwszy rocznik, który trafia do szkół średnich. Należy więc odpowiednio konkretne zawody reklamować, żeby uczniowie mieli świadomość, w jaki sposób będą się uczyli, czego się będą uczyli i jaka czeka ich kariera po zakończeniu naszej szkoły.

W tym roku szkole udało się pozyskać również uczniów z poza województwa opolskiego. Od września naukę w niej rozpoczną także osoby z powiatu raciborskiego. Dodajmy, że organem zarządzającym szkołą jest Ministerstwo Rolnictwa.
Bogusław Chochowski

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 19:18 Opolscy ozdrowieńcy oddali 3 litry osocza na wspomaganie leczenia zakażonych koronawirusem W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu do tej pory udało się pobrać 3 litry osocza (15 porcji) od czterech osób, które pokonały koronawirusa… » więcej 2020-05-28, godz. 18:25 Rudziczka: duża wiejska szkoła podstawowa doczeka się nowoczesnego boiska Wielofunkcyjne boisko będzie miała wieś Rudziczka. Wśród szkół gminy Prudnik tamtejsza podstawówka ma najgorszą bazę sportową. Do przetargu na to zadanie przystąpiło… » więcej 2020-05-28, godz. 18:23 Raport MZ: 3 nowe przypadki COVID-19 na Opolszczyźnie. Kolejnych 6 osób pokonało chorobę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 225 nowych potwierdzonych przypadkach zakażonych koronawirusem w kraju i 8 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie COVID-19… » więcej 2020-05-28, godz. 17:01 Na czas pandemii opolscy radni wstrzymali możliwość spożywania alkoholu na bulwarach nadodrzańskich. Zdania były podzi… Opolscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zakazu picia alkoholu na bulwarach nadodrzańskich w czasie pandemii. To inicjatywa komendanta policji w Opolu, który tłumaczył… » więcej 2020-05-28, godz. 16:31 Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez… Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa. » więcej 2020-05-28, godz. 16:10 Urząd marszałkowski przekazuje kolejną pomoc dla placówek medycznych na Opolszczyźnie Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafił sprzęt do badania wymazów na obecność koronawirusa. Diagnoza jednej próbki trwa około godziny, a w ciągu doby można wykonać… » więcej 2020-05-28, godz. 15:55 Jest drugi potwierdzony przypadek koronawirusa wśród pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu Drugi pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu jest zarażony koronawirusem. » więcej 2020-05-28, godz. 14:57 Biała: wyszkolony pies policyjny Foksi szybko odnalazł zaginionego mężczyznę Dzięki szybkiemu działaniu policji odnaleziono zaginionego mieszkańca gminy Biała. W efekcie udało się uniknąć zagrożeń dla jego zdrowia i życia. Największa w… » więcej 2020-05-28, godz. 14:17 W Miejscu Odrzańskim uroczyście powitano Bartusia - pierwszego od dekady urodzonego tam chłopca Bartuś jest pierwszym chłopcem od dekady, który urodził się w Miejscu Odrzańskim w gminie Cisek. Wcześniej na świat przyszło tam aż 12 dziewczynek. Ten fenomen… » więcej 2020-05-28, godz. 13:50 Nie owoce i nie warzywa uprawiał mieszkaniec Nysy w ogródku działkowym. Policja przejęła kilogram marihuany Nyscy policjanci przechwycili ponad kilogram marihuany. Zatrzymany przyznał się do winy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »