Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-11, 15:10 Autor: Mariusz Chałupnik

Rekrutacja do szkół średnich w powiecie opolskim. Powstanie o 6 oddziałów więcej niż w ubiegłym roku

Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Technikum Leśne w Tułowicach © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
Technikum Leśne w Tułowicach © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
379 uczniów rozpocznie od września naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Opolu. W czterech placówkach zostanie uruchomionych 16 oddziałów. To o trzy więcej niż pierwotnie planowano i o sześć więcej niż w roku ubiegłym.
- Szacowaliśmy bardzo ostrożnie, bo wiemy jaką mamy konkurencję - tłumaczy Irena Szott, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Opolu. - Powiat opolski nie tylko terytorialnie się skurczył, ale przede wszystkim graniczy z miastem Opole. To już jest dla nas konkurencja niestety nie do przeskoczenia. Tym bardziej, że liczba oddziałów zaplanowanych przez miasto Opole urosła w trakcie symulacji o 53. To jest bez mała dodatkowych 1.600 miejsc dla uczniów.

Największym zainteresowaniem cieszy się Zespół Szkół w Tułowicach. W tej placówce prowadzone jest Techniku Leśne oraz Liceum Ogólnokształcące o profilu wojskowym.

- Widać duże zainteresowanie szkołą o charakterze mundurowym - mówi Szott. - Tułowice są jedną z trzynastu szkół na terenie kraju o takim profilu. Do Tułowic przyjeżdża młodzież z południowo-zachodniej Polski. Bardzo dużo mamy młodzieży z Kotliny Kłodzkiej, z województwa dolnośląskiego, ale też oczywiście z terenu Opolszczyzny.

W jednej placówce prowadzonej przez opolskie starostwo nie udało się zrealizować zakładanych planów. W Zespole Szkół w Prószkowie, w związku z niewystarczającą liczbą chętnych, utworzone zostaną trzy oddziały, przy planowanych czterech.
Irena Szott
Irena Szott

Wiadomości z regionu

2020-07-13, godz. 19:00 Raport dnia: jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. Zachorowała nastolatka, jej stan jest dobry 299 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdziło dziś (13.07) Ministerstwo Zdrowia. Jeden przypadek dotyczy Opolszczyzny. Oznacza to, że w naszym regionie koronawirusem… » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Reńska Wieś: realizują sołeckie pomysły dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego Pięć pomysłów działaczy sołeckich z gminy Reńska Wieś w tym roku ma być dofinansowanych dzięki funduszom z urzędu marszałkowskiego. Pierwsze zadanie już zostało… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Wybory 2020: wybory prezydenckie potwierdziły dominację PiS w powiecie prudnickim Andrzej Duda zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w powiecie prudnickim. Najwyższe poparcie, ponad 57 proc. uzyskał w gminach Prudnik i Lubrza. Najmniej… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Punkt Informacyjny ZUS w Krapkowicach ponownie otwarty Po 4 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa klienci mogą od dzisiaj (13.07) korzystać z placówki znajdującej się w budynku starostwa powiatoweg… » więcej 2020-07-13, godz. 17:00 Pakosławice miały własny program profrekwencyjny. Do urn poszedł tam największy odsetek wyborców w powiecie nyskim Choć nie udało się wywalczyć pojazdu w ramach akcji 'Bitwa o wozy', to mobilizację wyborczą mieszkańców nagrodzi samorząd. Mowa o Reńskiej Wsi w gminie Pakosławice… » więcej 2020-07-13, godz. 17:00 Opole: trzy kolory, czyli spór o elewację bloku. "Bez wątpienia taka kolorystyka się broni" Biel, czerwień i szary - takie kolory pojawiły się na nowej elewacji bloku przy ulicy Prószkowskiej w Opolu. Jednak nie wszystkim one przypadły do gustu. Część… » więcej 2020-07-13, godz. 16:15 WYBORY 2020. Opolanie w pierwszy weekend sierpnia wejdą za darmo do zoo czy na baseny. To nagroda za to, że poszli do … W pierwszy weekend sierpnia opolanie wejdą za darmo na baseny, do zoo czy Muzeum Polskiej Piosenki. To nagroda dla mieszkańców stolicy regionu za blisko 70-procentową… » więcej 2020-07-13, godz. 16:00 Metodą "na wrzutkę" próbowano przemycić amfetaminę do zakładu karnego Przerzucić paczkę z narkotykami przez mur więzienia, nie jest tak trudno. Trudniejsze jest, aby dotarła do adresata. Tym razem się nie udało. Narkotyki, które… » więcej 2020-07-13, godz. 15:15 WYBORY 2020. Violetta Porowska: "Po raz pierwszy w historii kandydat prawicy uzyskał prawie 50% w regionie" - Po raz pierwszy w historii kandydat prawicy uzyskał ponad 40, a prawie 50% i to jest wielki sukces - tak poseł Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur… » więcej 2020-07-13, godz. 15:00 Gmina Skarbimierz wygrywa II edycję "Bitwy o wozy". Nowy pojazd ma trafić do OSP Zwanowice Ochotnicza Straż Pożarna w Zwanowicach otrzyma nowy wóz bojowy. To nagroda w ramach rządowego konkursu 'Bitwa o wozy', premiującego wysoką frekwencję w II turze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »