Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-11, 15:10 Autor: Mariusz Chałupnik

Rekrutacja do szkół średnich w powiecie opolskim. Powstanie o 6 oddziałów więcej niż w ubiegłym roku

Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie [fot. Monika Pawłowska]
Technikum Leśne w Tułowicach © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
Technikum Leśne w Tułowicach © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)
379 uczniów rozpocznie od września naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Opolu. W czterech placówkach zostanie uruchomionych 16 oddziałów. To o trzy więcej niż pierwotnie planowano i o sześć więcej niż w roku ubiegłym.
- Szacowaliśmy bardzo ostrożnie, bo wiemy jaką mamy konkurencję - tłumaczy Irena Szott, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Opolu. - Powiat opolski nie tylko terytorialnie się skurczył, ale przede wszystkim graniczy z miastem Opole. To już jest dla nas konkurencja niestety nie do przeskoczenia. Tym bardziej, że liczba oddziałów zaplanowanych przez miasto Opole urosła w trakcie symulacji o 53. To jest bez mała dodatkowych 1.600 miejsc dla uczniów.

Największym zainteresowaniem cieszy się Zespół Szkół w Tułowicach. W tej placówce prowadzone jest Techniku Leśne oraz Liceum Ogólnokształcące o profilu wojskowym.

- Widać duże zainteresowanie szkołą o charakterze mundurowym - mówi Szott. - Tułowice są jedną z trzynastu szkół na terenie kraju o takim profilu. Do Tułowic przyjeżdża młodzież z południowo-zachodniej Polski. Bardzo dużo mamy młodzieży z Kotliny Kłodzkiej, z województwa dolnośląskiego, ale też oczywiście z terenu Opolszczyzny.

W jednej placówce prowadzonej przez opolskie starostwo nie udało się zrealizować zakładanych planów. W Zespole Szkół w Prószkowie, w związku z niewystarczającą liczbą chętnych, utworzone zostaną trzy oddziały, przy planowanych czterech.
Irena Szott
Irena Szott

Wiadomości z regionu

2019-07-16, godz. 09:15 Wspólny sukces opolskiej i bydgoskiej policji. Oszust "na policjanta" wpadł przed dworcem w Opolu Wspólna akcja policjantów z Opola i Bydgoszczy pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny oszukującego metodą 'na policjanta'. » więcej 2019-07-16, godz. 08:00 Bus 500+ we wtorek stacjonować będzie na południu województwa Otmuchów, Paczków i Głuchołazy - to kolejne miejscowości, które dziś (16.07) odwiedzi bus 500+. Mieszkańcy tych miejscowości będą mogli na miejscu dowiedzieć ... » więcej 2019-07-16, godz. 07:45 Opole szykuje się na wojnę z komarami. "Zależy nam na tym, aby odkomarzać raz, a porządnie" Ponad 100 hektarów terenów w Opolu zostanie poddanych odkomarzaniu. Pieniądze na ten cel są zabezpieczone, a miasto jest już na etapie wyłaniania wykonawcy. » więcej 2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »