Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-10, 12:00 Autor: Katarzyna Doros

W czasie wakacji NFZ wydaje nawet 1000 kart EKUZ dziennie. Większość wniosków wpływa przez internet

Chorwacja foto: J.Maćkowiak
Chorwacja foto: J.Maćkowiak
Karty EKUZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Karty EKUZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Chorwacja foto: J.Maćkowiak
Chorwacja foto: J.Maćkowiak
Chorwacja foto: J.Maćkowiak
Chorwacja foto: J.Maćkowiak
Opolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w czasie wakacji wydaje nawet 1000 kart EKUZ dziennie. Rekord padł w czerwcu, kiedy pracownicy NFZ w Opolu kart europejskiego ubezpieczenia zdrowotnego wydali blisko 1500.
- Te liczby nie przekładają się na kolejki w naszym oddziale. Dodatkowo w czasie wakacji nasza placówka w poniedziałki wydłużyła godziny pracy do 18:00 - mówi Robert Bryk, dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu. - Liczba mieszkańców przyjeżdżających do siedziby systematycznie maleje, ponieważ jest możliwość złożenia takiego wniosku drogą elektroniczną, mailową, ewentualnie poprzez e-PUAP.

- Każdy kraj ma swoją specyfikę i nie wszystkie świadczenia są wykonywane bezpłatnie. Wyjeżdżając do konkretnego kraju powinniśmy zwrócić uwagę, które świadczenia są tam stuprocentowo bezpłatne, a w których występuje współpłacenie - dodaje Bernadeta Trawka, rzecznik prasowy Opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, od 1 czerwca karty EKUZ są wydawane na trzy lata. Informacje, jakie świadczenia są realizowane w poszczególnych krajach Unii Europejskiej można uzyskać w placówce NFZ lub na stronie internetowej funduszu.
Robert Bryk, Bernadeta Trawka

Wiadomości z regionu

2019-09-18, godz. 12:15 Powraca kampanijny temat likwidacji województwa opolskiego. Poseł Kostuś bije na alarm, a Kowalski uspokaja 'Integralność oraz istnienie województwa opolskiego jest zagrożona' - na konferencji prasowej przekonywał o tym poseł Tomasz Kostuś. » więcej 2019-09-18, godz. 12:00 Policjanci z Namysłowa zapobiegli oszustwu. Seniorzy podziękowali za skuteczność Podziękowania za skuteczność działań trafiły do komendy policji w Namysłowie. Autorami są małżonkowie, którzy w czerwcu znaleźli się na celowniku oszustów dzi ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:40 Żeglowność i bezpieczeństwo - II Kongres Żeglugi Śródlądowej. "Rzeka była źródłem dobrobytu i pomyślności gospodarczej ... - Dla nas istotna jest przede wszystkim czysta woda, czysty biznes - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' dr Bogdan Tomaszek, przewodniczący rady na ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:00 Strażacy zbierają dziecięce ubranka. Chcą pomóc wyposażyć szpital w Kamerunie Strażacy z Grodziska pod Strzelcami Opolskimi zbierają ubranka dla dzieci, żeby wysłać je do Kamerunu. Niedawno w Grodzisku gościła siostra służebniczka, któr ... » więcej 2019-09-18, godz. 09:44 Pijani kierowcy zatrzymani dzięki czujności świadków Dzięki czujności świadków policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych miał ponad 2, drugi ponad 3,5 promila alkoholu. » więcej 2019-09-18, godz. 07:45 Uwaga - silny wiatr w regionie. Strażacy są wzywani do usuwania powalonych drzew i połamanych konarów Porywisty wiatr daje się we znaki mieszkańcom regionu. Wieczorem w niespełna godzinę strażacy odnotowali ponad 20 interwencji. » więcej 2019-09-18, godz. 07:30 NFZ zaprasza na konsultacje i badania. "Środa z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. W przychodni Centrum w ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. "To także obchody dnia Sybiraka". Uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Z kraju deportowano półtora miliona Polaków. O wydarzeniach sprzed lat przypominano dziś (17.09) na opolskim r ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 Oficjalne uroczystości nadania Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Hiszpanka wypije sok z cytryny i zatańczy flamenco! W Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Głuchołazach hiszpance Marii Carricondo zostanie uroczyście wręczone międzynarodowe odznaczenie nadawane wyłącznie przez dz ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:00 Marcin Ociepa i Przemysław Daca o inwestycjach przeciwpowodziowych w regionie. Padły konkretne daty Zbiornik w Raciborzu, polder Żelazna i wały przeciwpowodziowe w Kędzierzynie-Koźlu - minister Marcin Ociepa i prezes Wód Polskich Przemysław Daca podali konkr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »