Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-09, 08:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Namysłów: po wyburzonych pustostanach powstanie park kieszonkowy?

Plac po wyburzeniu pustostanów w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Plac po wyburzeniu pustostanów w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Teren po wyburzeniach w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Teren po wyburzeniach w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Na nieuporządkowany teren po wyburzeniu dwóch pustostanów skarżą się mieszkańcy Namysłowa. Z interwencją w tej sprawie zwrócili się do Radia Opole. Plac, o który mają pretensje znajduje się w zamieszkanym kwartale nieopodal rynku. Mocno kontrastuje z odnowionym centrum miasta.
- Przez dwadzieścia lat walczyliśmy, żeby zlikwidowali nam te pustostany – mówią mieszkańcy sąsiednich budynków. – Wreszcie doszło do tego wyburzania jesienią zeszłego roku. Zrobili przetarg. Przyjechała ekipa, aż z Bieszczad. Doszło do rozbiórki. Miało być pięknie zagospodarowane podwórko. Mija czas i nic nie zrobiono.

- Mamy pretensje, że jest gorzej niż było – dodaje inna mieszkanka Namysłowa. – Okropny widok. Pozostała w połowie zburzona brama. Pytam się, jaki to jest zabytek?

- Zmienimy wygląd takich miejsc w naszym mieście – obiecuje nowy burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. – Na niektórych podwórkach pod koniec poprzedniej kadencji samorządowej zostały wyburzone zabudowania, komórki, garaże. Teren ten straszy. Nie jest zagospodarowany. Zależy nam, aby centrum było przyjazne dla mieszkańców, bo jest w tej chwili wiele miejsc niezagospodarowanych architektonicznie, czy przestrzennie.

Jak zapewnia burmistrz Namysłowa, gminna spółka Zakład Administracji Nieruchomości sporządza już projekty zagospodarowania takich miejsc. Mają tam powstać tereny zielone tzw. parki kieszonkowe.
Mieszkanki Namysłowa
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 06:00 Opolscy politycy o zachwianej konstrukcji koalicji w Zjednoczonej Prawicy Uchwalenie 'piątki dla zwierząt' podzieliło posłów Zjednoczonej Prawicy. Za nowelizacją ustawy głosowało 176 posłów klubu PiS, przeciw było 38. Przeciwko… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń w regionie. 74 zachorowania na 84 dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (20.09) 84 nowe zakażenia koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. To dobowy rekord zachorowań w regionie od początku… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Rolnicy dziękowali za plony podczas diecezjalnych dożynek na Górze św. Anny Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się na Górze św. Anny, żeby podziękować za tegoroczne plony i modlić się o pomyślność w kolejnym sezonie. Mszy… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej 2020-09-20, godz. 11:00 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o "piątce dla zwierząt" - branże mięsne i futerkowa są ze sobą ściśle powiązane - Rozpatrujemy sprawę zwierząt futerkowych jako całość życia rolniczego i dlatego jesteśmy przeciwni tej ustawie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***