Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-09, 08:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Namysłów: po wyburzonych pustostanach powstanie park kieszonkowy?

Plac po wyburzeniu pustostanów w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Plac po wyburzeniu pustostanów w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Teren po wyburzeniach w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Teren po wyburzeniach w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Na nieuporządkowany teren po wyburzeniu dwóch pustostanów skarżą się mieszkańcy Namysłowa. Z interwencją w tej sprawie zwrócili się do Radia Opole. Plac, o który mają pretensje znajduje się w zamieszkanym kwartale nieopodal rynku. Mocno kontrastuje z odnowionym centrum miasta.
- Przez dwadzieścia lat walczyliśmy, żeby zlikwidowali nam te pustostany – mówią mieszkańcy sąsiednich budynków. – Wreszcie doszło do tego wyburzania jesienią zeszłego roku. Zrobili przetarg. Przyjechała ekipa, aż z Bieszczad. Doszło do rozbiórki. Miało być pięknie zagospodarowane podwórko. Mija czas i nic nie zrobiono.

- Mamy pretensje, że jest gorzej niż było – dodaje inna mieszkanka Namysłowa. – Okropny widok. Pozostała w połowie zburzona brama. Pytam się, jaki to jest zabytek?

- Zmienimy wygląd takich miejsc w naszym mieście – obiecuje nowy burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. – Na niektórych podwórkach pod koniec poprzedniej kadencji samorządowej zostały wyburzone zabudowania, komórki, garaże. Teren ten straszy. Nie jest zagospodarowany. Zależy nam, aby centrum było przyjazne dla mieszkańców, bo jest w tej chwili wiele miejsc niezagospodarowanych architektonicznie, czy przestrzennie.

Jak zapewnia burmistrz Namysłowa, gminna spółka Zakład Administracji Nieruchomości sporządza już projekty zagospodarowania takich miejsc. Mają tam powstać tereny zielone tzw. parki kieszonkowe.
Mieszkanki Namysłowa
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »