Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-03, 13:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Wakacyjna nuda: dzieci budują mini miasteczko w Raszowej

Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Po raz siódmy dzieci budują mini miasto [fot. A. Pospiszyl]
Prawie 200 dzieci z Polski, Niemiec i Rumunii spotkało się w Raszowej w gminie Tarnów Opolski, aby zbudować minimiasto. Pod okiem nauczycieli i wolontariuszy konstruują drewniane domy, restauracje, sklepy, ale nie zabrakło też uniwersytetu, filharmonii, pracowni chemicznej czy teatru.
- To jest wspólny pomysł wszystkich dzieci. Dzieci wypowiedziały się, co by chciały mieć w swoim miasteczku, jakie warsztaty, co je interesuje – mówi Sabina Prokop. - Budują tutaj różnego rodzaju budowle, ale są to nie tylko domki, ale także na przykład kawiarnie – mówi Agnieszka Leszczyńska.

- Budujemy restaurację o nazwie Narnia, ma numer 16. Tam są moi koledzy i właśnie budujemy pierwsze piętro – mówi Tomek. - Nazywam się Phillip Brekken i jestem z Australii. Dzisiaj mam warsztaty o muzyce i kulturze aborygeńskiej. Imitujemy odgłosy jakie wydaje m.in. śmiejący się ptak, kookaburra – mówi prowadzący zajęcia.
W piątek (5.07), ostatni dzień trwania warsztatów, miasteczko zostanie o godz. 15:00 uroczyście otwarte dla osób dorosłych - rodziców i gości, a dzieci zaprezentują efekty swojej pięciodniowej pracy.

Organizatorem obozu jest Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae i odbywa się w ramach projektu „Mini Miasto-Klein Raschau”. Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Organizatorzy i uczestnicy projektu mini miasta

Wiadomości z regionu

2020-02-24, godz. 10:42 - Liczę na dobry wynik na Opolszczyźnie - Władysław Kosiniak-Kamysz w Radiu Opole Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej - Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta rozpoczął kampanię wyborczą na Opolszczyźnie. O… » więcej 2020-02-24, godz. 10:31 Wichura uszkodziła dach Teatru Kochanowskiego w Opolu. "Trwa szacowanie strat" [NOWE INFORMACJE] Nocna wichura doprowadziła do uszkodzenia dachu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dokładne straty nie są jeszcze znane. » więcej 2020-02-24, godz. 10:15 Ognisko grypy ptaków na fermie kaczek w Kędzierzynie-Koźlu. Zbiera się sztab kryzysowy Główny Inspektorat Weterynaryjny poinformował o wykryciu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Kędzierzyna-Koźla. Wirus pojawił się na fermie kacze… » więcej 2020-02-24, godz. 10:04 Remont ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Od dzisiaj zamknięcie przejazdu Od dzisiaj (24.02) do środy (26.02) jest zamknięty przejazd przez przebudowywaną ulicę Gogolińską w Strzelcach Opolskich. To przedsmak tego, co kierowców czeka… » więcej 2020-02-23, godz. 22:00 Porywisty wiatr na Opolszczyźnie. Strażacy interweniowali 240 razy [AKTUALIZACJA] To był pracowity wieczór i noc dla opolskich strażaków. Porywisty wiatr dał mocno o sobie znać w regionie. Do północy odnotowano ponad 200 interwencji. Strażacy… » więcej 2020-02-23, godz. 21:03 Silny, porywisty wiatr przechodzi przez północne tereny województwa opolskiego [AKTUALIZACJA] Na Opolszczyźnie zaczęło mocno wiać. Opolscy strażacy wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy na interwencje w północnych powiatach województwa: namysłowskim i kluc… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Pracujący emeryci i renciści muszą powiadomić ZUS o dodatkowych dochodach. Mają czas do 2 marca 16 tysięcy seniorów na Opolszczyźnie dorabia na emeryturze bądź rencie. To prawie 12% wszystkich osób pobierających świadczenia w naszym regionie. Pracujący na… » więcej 2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »