Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-30, 18:01 Autor: Dorota Kłonowska

Gorący piknik promujący rodzicielstwo zastępcze w powiecie nyskim

Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
Piknik rodzin zastępczych w Nysie [Fot.Dorota Kłonowska]
W regionie nyskim funkcjonuje 140 rodzin zastępczych, ale to wciąż za mało. Każdego roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje pikniki, których celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego.
W parku księży werbistów przy ul. Rodziewiczówny rodziny zastępcze spotkały się z kandydatami na zastępczych rodziców. Bo problem narasta - mówi Anna Januszewska-Zenowicz p.o. dyrektora PCPR.

- Jako społeczeństwo, to jest taka nasza słabość, że rodziny biologiczne są niewydolne. Pomimo wsparcia finansowego dzieci trafiają do pieczy, a w ostatnim czasie znacznie częściej, niż w poprzednich latach - zauważa szefowa PCPR.

W pikniku m.in. uczestniczy pani Gabriela, która przed rokiem w otrzymanej od starostwa willi stworzyła pierwszy w powiecie nyskim rodzinny dom dziecka. Wtedy do trójki jej własnych dzieci dołączyło dwoje. Teraz rodzina zastępcza się rozrosła.

- Łącznie z moimi jest 11 dzieci. Ktokolwiek by się decydował, żeby się podjąć takiego dzieła, to bym wciąż podkreślała o tych obawach, bo one są bardzo ważne. To jest bardzo trudna droga - pełna radości, niekiedy złości, ale ja nie żałuję. Ja uważam, że jeżeli ktoś mocno czuje to w sercu i wie, że to jest ten czas i wszystko wokół się układa - to jest to - mówi pani Gabriela.

PCPR zadbało o rozrywki dla całych rodzin - namioty, bufet, słodycze dla dzieci, konkursy z nagrodami, dmuchane zamki i scenę. Dużą uciechę sprawili strażacy instalując kurtyny wodne. Impreza odbywała się w malowniczym parku ojców werbistów, z wysepką, stawem i dzikim ptactwem, który jest już stałym miejscem takich pikników.

Więcej o tym wydarzeniu i rodzicielstwie zastępczym w jutrzejszym magazynie Reporterskie tu i teraz.
Anna Januszewska-Zenowicz
Pani Gabriela

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 20:30 Nagrody marszałka dla najlepszych sportowców z regionu. "Sport w województwie opolskim ma się dobrze" 27 zawodników i 7 trenerów, którzy w 2019 roku wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie odebrało nagrody przyznawane… » więcej 2020-09-28, godz. 20:00 Raport dnia: w regionie potwierdzono 35 zakażeń koronawirusem. 19 przypadków dotyczy powiatu oleskiego 35 nowych zakażeń koronawirusem i 3 przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. Od początku epidemii w Polsce patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-09-28, godz. 18:00 Osiem placówek oświatowych w regionie pracuje hybrydowo, trzy pozostają zamknięte Osiem placówek oświatowych na Opolszczyźnie pracuje hybrydowo, a trzy pozostają całkowicie zamknięte - poinformowało opolskie kuratorium oświaty. Przedszkole… » więcej 2020-09-28, godz. 17:15 Opole: są już szczepionki dla seniorów powyżej 65. roku życia Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia od jutra (29.09) mogą korzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie » więcej 2020-09-28, godz. 17:00 Stabilna sytuacja epidemiczna w powiecie głubczyckim. "Ogniska zakażeń są w fazie wygaszania" Nie ma większych problemów z przestrzeganiem dodatkowych obostrzeń w powiecie głubczyckim. Od soboty (26.09) ta część regionu znajduje się w tak zwanej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:15 COVID-19 w ZOZ w Oleśnie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 pracowników i 4 pacjentów Nowe ognisko COVID-19 w powiecie oleskim. Jak potwierdziła Małgorzata Gudełajtis, specjalista ds. kontaktu z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-09-28, godz. 16:14 Wypadek w Krasiejowie. DW 463 zablokowana [AKTUALIZACJA] Trzy pojazdy zderzyły się między Krasiejowem a Zawadzkiem. » więcej 2020-09-28, godz. 15:30 "Objawy są podobne do COVID-19". Zbliża się fala zachorowań na grypę. Jest problem ze szczepionkami Gorączka, kaszel, zmęczenie czy ból mięśni - to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się nie tylko w zakażeniu koronawirusem, ale także przy grypie… » więcej 2020-09-28, godz. 15:00 Szarpanina na dyskotece mogła skończyć się śmiercią. Ruszył proces 24-letni Krzysztof J. w trakcie szarpaniny na dyskotece Pietnia pod Krapkowicami w czerwcu ubiegłego roku, rzucił kuflem w nieznajomego i uszkodził tętnicę… » więcej 2020-09-28, godz. 14:30 Policjanci z opolskiej drogówki przez weekend zatrzymali 5 kierowców, którzy złamali prawo Opolscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch piratów drogowych i dwóch jadących 'na podwójnym gazie', a także trzech prowadzących pojazdy bez … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***