Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-31, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Ćwierćwiecze szkoły świętują absolwenci oraz uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego numer 6 w Opolu

25-lecie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
25-lecie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
25-lecie świętuje dziś (31.05) Publiczne Liceum Ogólnokształcące numer 6 w Opolu. Przed południem zorganizowano spotkanie z absolwentami oraz poczęstunek, a wieczorem rozpocznie się bal.
Dariusz Domański, dyrektor szkoły pracujący w niej od początku, ocenia, że zmian było bardzo dużo, ale zawsze ważny był sport. Od 10 lat prowadzone są klasy lekkoatletyczne, a od kilku lat klasy integracyjne, których nie ma inna szkoła na tym poziomie kształcenia w Opolu.

- Chciałbym utrzymać i rozwinąć klasy lekkoatletyczne - zaznacza dyrektor. - Nie ma w mieście innej szkoły, która chciałaby kształcić uczniów w podobnych kierunkach. Chciałbym więc, żeby to szło w kierunku sportu. Chciałbym też, aby uczniowie niepełnosprawni mieli swoje miejsce. Celem będzie też tworzenie klas z rozszerzoną matematyką oraz rozszerzonymi przedmiotami przyrodniczymi. Takie klasy są dzisiaj, ale zamierzam nadal iść w tym kierunku.

Dr Bartosz Maziarz, politolog i wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, wspomina czas spędzony w liceum numer 6 jako najlepszy w edukacji szkolnej. - Mam oczywiście bardzo duży sentyment. Zresztą nadal współpracuję ze szkołą w różnych projektach. Naprawdę bardzo miło wspominam tamten czas – liceum było dla mnie ważne. Co do kontaktów, jest różnie, bo właściwie każdy rozjechał się w swoją stronę. Na dodatek kończyliśmy liceum w czasach, kiedy otwierano granice, bo wchodziliśmy do strefy Schengen. Większość ludzi z klasy wyjechała - każdy w swoim kierunku.

W ciągu 25 lat przez szkołę przewinęło się 4 tysiące uczniów i około 200 nauczycieli.
Dariusz Domański
Bartosz Maziarz

Wiadomości z regionu

2020-07-15, godz. 07:00 Prudnik: powiat modernizuje szkoły średnie, powstanie centrum ochrony pszczół Blisko cztery miliony złotych to wartość zadań zaplanowanych na obiektach oświatowych powiatu prudnickiego. Inwestycje te mają przynieść oszczędności w utrzymaniu… » więcej 2020-07-14, godz. 20:00 Międzynarodowa ekipa paleontologów zjechała do Krasiejowa. Trwają coroczne wykopaliska. "Każde znalezisko jest bezcenn… Zęby i obojczyk metopozaura czy szczątki słodkowodnych rekinów sprzed 250 milionów lat, to tylko niektóre ze skamieniałości, jakie udało się do tej pory odnaleźć… » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Kluczborska interna będzie zawieszona w drugiej połowie lipca. Podczas remontu lekarze wezmą urlop Tymczasowo zawieszony zostanie Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku od piątku (17.07). » więcej 2020-07-14, godz. 17:27 Uwaga kierowcy! Utrudnienie na drodze z Głuchołaz do Prudnika [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe na drodze krajowej nr 40 z Głuchołaz do Prudnika w pobliżu Charbielina. » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Mobilne łąki przykryją granit na placu Kopernika i opolskim rynku Opole planuje utworzyć na placu Kopernika i rynku mobilne łąki. Aby zazielenić centrum miasta, ratusz planuje zakupić 85 mobilnych donic, w których nasadzone zostaną… » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Mandat i obowiązkowa naprawa układu oczyszczania spalin za posiadanie nielegalnego emulatora Inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli emulator SCR podczas kontroli polskiego przewoźnika. To… » więcej 2020-07-14, godz. 12:15 Opolskie parki krajobrazowe zwiedzisz z telefonem w ręku Turyści odwiedzający opolskie parki krajobrazowe mogą korzystać z aplikacji, która podpowie im, gdzie pójść, żeby zobaczyć ciekawe miejsca, przybliży też historię… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »