Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-31, 13:15 Autor: Katarzyna Doros

W niedzielę ulicami Opola przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę (2.06) ulicami Opola przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny [fot. Katarzyna Doros]
W niedzielę (2.06) ulicami Opola przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny [fot. Katarzyna Doros]
Zamanifestują przywiązanie do wartości chrześcijańskich i tradycyjnego modelu rodziny. W niedzielę (02.06) ulicami Opola przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie zainauguruje msza w intencji wszystkich opolskich rodzin o godzinie 12.00 w katedrze opolskiej. Potem marsz przejdzie do Parku Nadodrzańskiego, gdzie zaplanowano festyn dla rodzin z dziećmi.
- Nasz marsz staje się pewną tradycją Opola. Spotykamy się wspólnie, żeby pokazać, czym dla nas jest wartość rodziny, szczególnie, że dziś w Polsce i w Europie jest ona mocno kwestionowana - mówi Jan Chabraszewski, koordynator marszu w Opolu. - Spychana jest ta wartość gdzieś do narożnika. Deprecjonuje się prawdziwe małżeństwo mężczyzny i kobiety, deprecjonuje się rodziny z dziećmi. Tzw. nowoczesne idee próbują się wkraść w nasze społeczeństwo i my chcemy pokazać, że to jest błędna droga.

- W ten sposób chcemy zamanifestować nasze przywiązanie do tych podstawowych wartości, rodziny i do wartości ludzkiego życia, które dla nas jest bardzo ważne od poczęcia aż do śmierci - dodaje Małgorzata Wilkos z komitetu organizacyjnego.

W tym roku organizatorzy odeszli od jednego ogólnopolskiego hasła dla wszystkich marszów. - Każdy ma swój akcent regionalny. Dla Opola będzie to "Wartość rodziny" - dodaje Jan Chabraszewski.
Jan Chabraszewski, Małgorzata Wilkos

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:15 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:40 Pseudokibice staranowali radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Policja nie dopuściła do eskalacji awantur Ustawka pseudokibiców i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Około 13:00 na moście nieopodal stadionu Kuźniczka doszło do konfrontacji kilkudziesięciu c ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »