Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-30, 13:15 Autor: Daniel Klimczak

W Otmuchowie powstaje minizoo. Można w nim oglądać kozy, w przyszłości dołączą do nich m. in. alpaki

Otmuchów tworzy minizoo [fot. Daniel Klimczak]
Otmuchów tworzy minizoo [fot. Daniel Klimczak]
Otmuchów tworzy minizoo [fot. Daniel Klimczak]
Otmuchów tworzy minizoo [fot. Daniel Klimczak]
Otmuchów tworzy minizoo [fot. Daniel Klimczak]
Otmuchów tworzy minizoo [fot. Daniel Klimczak]
Otmuchów tworzy miejskie ZOO. W parku na Placu Partnerstwa można już oglądać kozy, do których w najbliższym czasie mają dołączyć kolejne zwierzęta.
Jak tłumaczy otmuchowski magistrat, decyzja o utworzeniu hodowli to ukłon przede wszystkim w stronę najmłodszych mieszkańców. Burmistrz Jan Woźniak zapowiada, że docelowo zagrodę będzie zamieszkiwało około 30 osobników.

- Możliwość przebywania tam zwierząt jest bardzo dobra. Mamy wybudowaną infrastrukturę, tak zwane paśniki, taką obórkę, stajenkę. Mamy już wstępnie dograne inne zwierzęta, które będą nam przekazane, będą to owieczki. Czekamy w tej chwili na sygnał, co z alpakami - zdradza.

Ponadto w zagrodzie mają pojawić się także kucyki, a całość znajduje się w sąsiedztwie stawu, który zamieszkuje także kilka gatunków wodnego ptactwa.

Władze miasta zapewniają, że zwierzęta mogą liczyć na dobrą opiekę, jednak ich samopoczucie zależy także od odpowiedzialności mieszkańców.

- Mamy gospodarstwo komunalne, a więc tam pracownicy doglądają tych zwierzątek. Mam nadzieję, że te zwierzęta będą się wspaniale czuły, natomiast apel tylko do mieszkańców, do dzieci, aby nie dokarmiać tych zwierząt tym, czego one nie jedzą - dodaje burmistrz.

Dodajmy, że na stronie internetowej otmuchowskiego magistratu pojawiła się informacja skierowana do właścicieli zwierząt. Samorząd deklaruje w niej chęć przyjęcia i zaopiekowania się kozami, owcami, kucykami czy alpakami.
Jan Woźniak
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 10:45 Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan" - To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startu ... » więcej 2019-10-15, godz. 10:15 "Terytorialsi" poszukiwani. Formuje się opolski batalion Wojsk Obrony Terytorialnej Ruszył nabór do opolskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Kandydat musi mieć polskie obywatelstwo, ukończone 18 lat i predyspozycje psychofizyczne. Do ... » więcej 2019-10-15, godz. 10:00 Wybory 2019: Mniejszość niemiecka zadowolona z uzyskanego wyniku. W Sejmie będzie mieć jednego parlamentarzystę - Jestem zadowolony z wyniku jaki uzyskała w wyborach Mniejszość Niemiecka - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole szef TSKN na Opolszczyźnie, zarazem ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:15 Uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia odbędą się także w Prudniku Wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego uczci także Prudnik. Zakończenie procesu jego beatyfikacji ogłosił niedawno pap ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »