Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-28, 12:30 Autor: Witold Wośtak

EUROWYBORY. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podziękowali wyborcom za zaufanie i oddane głosy

K. Czochara, V. Porowska i A. Duda [fot. Witold Wośtak]
K. Czochara, V. Porowska i A. Duda [fot. Witold Wośtak]
"To dla nas ogromny sukces" - opolscy politycy Prawa i Sprawiedliwości tak oceniają wynik swojego ugrupowania podczas niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na konferencji prasowej były podziękowania dla wyborców, którzy zagłosowali na PiS.
Podkreślono też duży wysiłek kampanijny Katarzyny Czochary i Sławomira Kłosowskiego, kandydujących w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur PiS, zwróciła uwagę, że 5 lat temu poparcie dla jej partii w województwie opolskim było na poziomie 23 procent. - Teraz udało się osiągnąć ponad 38 procent - zaznacza. - Prawie podwoiliśmy to poparcie, co oznacza, że państwo zaufali nam. Co więcej, na 12 powiatów w połowie zwycięża Prawo i Sprawiedliwość Zjednoczona Prawica. I to zwycięża, w jaki sposób? Nie byłoby to jednak możliwe bez absolutnie wielkiej pracy naszych kandydatów. Odbijamy województwo opolskie i bardzo cieszymy się z tego.

Katarzyna Czochara podsumowała bardzo intensywną, w jej ocenie, kampanię wyborczą.

- To nie tylko wywieszone plakaty, banery i spoty. To również ogrom spotkań z mieszkańcami. Analizując moją kampanię wyborczą, mamy przejechane ponad 20 tysięcy kilometrów. To była naprawdę bardzo mocna i równie owocna kampania

Antoni Duda, poseł PiS wspierający opolskich kandydatów, podziękował wyborcom za zaufanie. - To nie jest za darmo. Nikt nie przebudził się i nagle, żeby ufać Prawu i Sprawiedliwości. Zaufanie jest konsekwencją naszej pracy. Starałem się pomagać i jechałem wszędzie tam, gdzie mogłem. Te spotkania były także bardzo potrzebne oraz pouczające dla mnie. Pokazujemy, co robimy w formie bezpośredniego przekazu. Przyjmujemy wynik z euforią i olbrzymią radością, ale bez triumfalizmu.

Przypomnijmy, że w skali kraju PiS zdobyło ponad 45 procent głosów, co daje 27 mandatów w Europarlamencie.
Violetta Porowska
Katarzyna Czochara
Antoni Duda

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 21:25 Potrącenie rowerzysty na ulicy Ozimskiej w Opolu Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (16.10) wieczorem na ulicy Ozimskiej tuż za wiaduktem. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Ministerstwo chce przełamać impas przy reaktywacji portu w Koźlu. "Włączamy się w ten proces" Ministerstwo żeglugi włączy się w sprawę rozwoju portu w Koźlu. Minister Marek Gróbarczyk zadeklarował, że gdy tylko będą gotowe dokumenty związane z powstani ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:00 Ucieczka więźnia podczas badania w szpitalu klinicznym w Opolu. Skazany wyskoczył przez okno Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śle ... » więcej 2019-10-16, godz. 17:30 Uszkodzenia nie są poważne, ale rozległe. Znamy bilans strat po wypadku na przejeździe kolejowym pod Brzegiem Uszkodzenie podwozia i poszycia pociągu to bilans wczorajszego (15.10) wypadku z udziałem składu Przewozów Regionalnych pod Brzegiem. Przypomnijmy, 76-letni k ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:55 Wypadek i kolizja na opolskich "krajówkach" [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Kłodzka. Natomiast na DK 11 między Kluczborkiem a Kępnem doszło do wypadku z udziałem p ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:00 Powyborcze rozliczenia: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu umorzył postępowanie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił postanowienie Sądu Okręgowego z dnia 11 października i jednocześnie umorzył postępowanie pomiędzy Komitetem Wyborczym Praw ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:50 "Nagradzamy tych, którzy chcą pracować i uważają, że to jest pasja". Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej Dziś (16.10) w Namysłowskim Ośrodku Kultury za swoją pracę, zarówno edukacyjną, jak i wychowawczą nauczyciele, a także inni pracownicy oświaty zostali uhonoro ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Ruszają kolejne prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Modernizację przejdą dwa oddziały Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczyna modernizację dwóch oddziałów - chirurgii urazowo-ortopedycznej i chorób wewnętrznych. Z utrudnieniami perso ... » więcej 2019-10-16, godz. 13:55 Próbowali ukraść wiertarki i uciec policji Złodzieje próbowali wynieść drogie wiertarki z marketu budowlanego. Nie dość, że ich nie wynieśli, to nie udało im się daleko uciec. Teraz staną przed sądem. ... » więcej 2019-10-16, godz. 12:00 Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »