Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-28, 10:00 Autor: Magdalena Szybińska

EUROWYBORY: "Koalicja Europejska się rozpadnie". Poranne komentarze w Radiu Opole

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Paweł Kampa [fot. Paula Hołubowicz]
Paweł Kampa [fot. Paula Hołubowicz]
- Błędy, które zostały popełnione przez Koalicję Europejską spowodują, że najprawdopodobniej za parę dni się rozpadnie - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, przewodnicząca opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości komentując wybory do Parlamentu Europejskiego.
- Okazało się, że w ramach Koalicji Europejskiej największą wygraną jest - proszę wybaczyć za to sformułowanie - PZPR. SLD, ale stara gwardia komunistyczna. Jeżeli pan Cimoszewicz wchodzi (do Parlamentu Europejskiego - red.) nie wydając ani złotówki, wchodzi pan Miller, a Platforma Obywatelska - teoretyczny trzon Koalicji Europejskiej - nie wprowadza współmiernej liczby swoich ludzi - powiedziała Porowska.

Dodała, że Platforma Obywatelska nadal popełnia te same błędy. - Usłyszeliśmy, że wygrali ci, którzy nie płacą podatków, którzy są niewykształceni, którzy nie rozumieją, którzy ochłapy zbierają z pańskiego stołu pisowskiego. Taka narracja powoduje, że niezrozumiała Koalicja Europejska w jakiś sposób chce traktować obywateli państwa.

- SLD wraca do gry - ripostował w "Poglądach i osądach" Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur partii. Przypomnijmy, Sojusz Lewicy Demokratycznej w skali kraju zdobył 5 mandatów na 22, które w sumie wywalczyła Koalicja Europejska.

- Pokazaliśmy, że w ramach tej koalicji potrafiliśmy zdobyć sporą liczbę mandatów. Z tego jesteśmy zadowoleni. Wiele osób prognozowało, że będzie to dużo mniej.

- O mały włos byłby także 6 mandat dla Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej - dodał Paweł Kampa.

W porannym komentarzu odniósł się także do słów wicewojewody Violetty Porowskiej, która stwierdziła dziś na naszej antenie, że tu cytat: "w ramach Koalicji Europejskiej największa wygraną jest - proszę wybaczyć - PZPR, czyli SLD i stara gwardia komunistyczna".

- Nie rozumiem, dlaczego to ma być negatywnie odbierane, to jest 50 lat naszej historii - stwierdził Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur SLD. - Bez 50 lat PRL nie byłoby 100- lecia niepodległości Polski. Nie możemy wpadać w ideologiczne klapki. To są wspaniali reprezentanci, szczególnie jeżeli o europarlamentarzystów, byli premierzy, ministrowie. Na pewno będą nas godnie reprezentować.
Violetta Porowska 1
Violetta Porowska 2
Paweł Kampa 1
Paweł Kampa 2

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 05:00 Mieszkańcy Brzegu będą mieli większy wpływ na swoje miasto. W tym roku ruszy pierwsza edycja budżetu obywatelskiego Brzeg będzie miał swój budżet obywatelski. Od przyszłego tygodnia, mieszkańcy miasta będą mogli po raz pierwszy składać wnioski na realizację wskazanych przez… » więcej 2020-02-26, godz. 23:00 Przebudowa brzeskiego dworca PKS zakończy się szybciej, niż planowano. Prace mają ruszyć lada dzień W ciągu maksymalnie 2 tygodni rozpoczną się prace związane z utworzeniem brzeskiego centrum przesiadkowego. » więcej 2020-02-26, godz. 21:15 Sąd Okręgowy w Opolu zajął się apelacją w sprawie byłego burmistrza Paczkowa. Wyrok poznamy w marcu W 2019 roku Sąd Rejonowy w Nysie orzekł, że Bogdan Wyczałkowski, burmistrz Paczkowa w latach 2010-2014 nie dopełnił obowiązków i jest winny strat w budżecie gminy… » więcej 2020-02-26, godz. 21:00 Głuchołazy: rozpoczną budowę basenu, gdy znajdą źródło dofinansowanie tej inwestycji W tym roku nie ruszy budowa krytej pływalni w Głuchołazach. Unieważniono przetargi, które miały wyłonić wykonawcę tego zadania. W drugim z tych postępowań wpłynęły… » więcej 2020-02-26, godz. 20:43 Wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu Zablokowana jest DK 40 w Kędzierzynie-Koźlu. Na ul. Głubczyckiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - poinformował Radio Opole dyżurny Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-02-26, godz. 19:30 Przy namysłowskim liceum ma stanąć stadion za 5 milionów złotych. Starostwo szuka pieniędzy na budowę Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa wielofunkcyjnego stadionu w Namysłowie. Planowany w sąsiedztwie miejscowego liceum obiekt ma posłużyć zarówno piłkarzom… » więcej 2020-02-26, godz. 19:00 Biegi Tropem Wilczym w ośmiu opolskich miejscowościach. Mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych W ośmiu opolskich miejscowościach mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę (1.03) w południe wystartują Biegi Tropem Wilczym. Wydarzenie… » więcej 2020-02-26, godz. 18:15 GDDKiA zaprasza do Byczyny na czwartkowe spotkanie dotyczące przebiegu i budowy S11 O budowie drogi ekspresowej S11 będą rozmawiać jutro (27.02) mieszkańcy gminy Byczyna z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2020-02-26, godz. 17:30 "Stop brawurze na przejazdach kolejowych". Młodzież, seniorzy i samorząd razem w akcji #NaszBezpiecznyPrzejazd2020 Mówią stop pośpiechowi, ignorancji i brawurze na przejazdach kolejowych. Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z forum seniorów i samorządem… » więcej 2020-02-26, godz. 17:15 Specjaliści przekonywali do badania cukru i czytania etykiet produktów spożywczych. Akcja NFZ "Środa z profilaktyką" Cukrzyca jest chorobą XXI wieku. Szacuje się, że cierpi na nią ponad 3 miliony Polaków, a 30% osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Cukrzyca na początku nie daje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »