Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-27, 16:15 Autor: Witold Wośtak

EUROWYBORY. Pilc z optymizmem o wyniku swoim i całej Wiosny. Wskazuje też na problem Koalicji Europejskiej

Jarosław Pilc [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Pilc [fot. Justyna Krzyżanowska]
"Wynik mógł być lepszy, ale nowo powstała partia i tak ma swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim". Tak Jarosław Pilc, opolski kandydat Wiosny do Europarlamentu, komentuje wynik wczorajszego głosowania.
Formacja założona przez Roberta Biedronia zdobyła nieco ponad 6 procent głosów, co daje jej trzy mandaty.

- Wynik mógł być lepszy, ale to kapitał na jesienne wybory - ocenia Pilc. - Jest na czym budować i to cieszy. Dostrzegam natomiast problem opozycji jako całości, bo kolejny raz ona nie jest w stanie pokonać partii rządzącej. Myślę, że to jest problem przede wszystkim z przywództwem po stronie silniejszego partnera, czyli Platformy Obywatelskiej.

Na Opolszczyźnie w sześciu powiatach wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a w sześciu Koalicja Europejska. Pilc nie jest zdziwiony tym faktem, bo jego zdaniem taki jest dziś realny układ sił w Polsce.

- Mam osobisty powód do zadowolenia, ponieważ zdobyłem 1557 głosów. Poparcie wzrosło, porównując do 40 głosów w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Zrobię wszystko, by w kolejnych wyborach zdobyć jeszcze więcej głosów. Tym samym chcę dołożyć cegiełkę do sformułowania rządu przez obecną opozycję po jesiennych wyborach.

Jarosław Pilc nie kryje zadowolenia wobec nieprzekroczenia progu wyborczego przez Konfederację. Nie jest również zaskoczony niewystarczającym wynikiem ruchu Kukiz'15, bo, jak przekonuje, poparcie dla tej formacji spada z roku na rok.
Jarosław Pilc 1
Jarosław Pilc 2

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 13:30 Centrum Dialogu Obywatelskiego otwarte dzisiaj dla cudzoziemców W Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu dzisiaj (22.10) dzień otwarty dla cudzoziemców. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Ukraińskich, które mają na celu ... » więcej 2019-10-22, godz. 12:15 Strzelce Opolskie: Bajeczne melodie w wykonaniu najmłodszych Ponad dwustu małych artystów zaprezentuje się dzisiaj (22.10) na scenie Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Od przedszkolaków po uczniów klas ... » więcej 2019-10-22, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: policyjny pies wywąchał, gdzie ukrył się złodziej-włamywacz Furia - czworonożna funkcjonariuszka policji z Kędzierzyna-Koźla, wytropiła złodzieja - włamywacza. Dzięki jej nosowi, 37-latek usłyszał 12 zarzutów i trafił ... » więcej 2019-10-22, godz. 10:45 Poranni goście Radia Opole. "Trudno zmierzyć efektywność turystycznej promocji, ale Opole jest lubiane za granicą" - Kontrola dotyczyła nie tylko działań stricte promocyjnych, ale także innych aspektów takich jak kadry, księgowość czy finanse - powiedział w rozmowie ' W cz ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:45 20-latek oskarżony o zgwałcenie 17-latki stanął przed sądem W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna się proces Bogdana R. Prokuratura zarzuca mu, że w połowie maja w czasie imprezy w lesie, w centrum Kędzierzyna-Koźla, najpier ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:15 Sąd skazał 29-latka, który rzucał koktajlami Mołotowa. Więzienie i naprawa wyrządzonych szkód 29-letni Damian O., który w lutym obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa, został skazany. Sąd uznał, że mężczyzna planował podpalenie ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 "Blisko" - nowa miejska aplikacja w Kędzierzynie-Koźlu. Łatwa w obsłudze i darmowa Najważniejsze informacje o wydarzeniach w mieście, ostrzeżenia pogodowe, alerty o awariach sieci wodociągowych czy komunikaty policji mogą znaleźć mieszkańcy ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 Noc z benzenem w Kędzierzynie-Koźlu Od wczorajszego (21.10) wieczoru nieco podwyższony jest poziom benzenu w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Ś ... » więcej 2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »