Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-27, 16:15 Autor: Witold Wośtak

EUROWYBORY. Pilc z optymizmem o wyniku swoim i całej Wiosny. Wskazuje też na problem Koalicji Europejskiej

Jarosław Pilc [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Pilc [fot. Justyna Krzyżanowska]
"Wynik mógł być lepszy, ale nowo powstała partia i tak ma swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim". Tak Jarosław Pilc, opolski kandydat Wiosny do Europarlamentu, komentuje wynik wczorajszego głosowania.
Formacja założona przez Roberta Biedronia zdobyła nieco ponad 6 procent głosów, co daje jej trzy mandaty.

- Wynik mógł być lepszy, ale to kapitał na jesienne wybory - ocenia Pilc. - Jest na czym budować i to cieszy. Dostrzegam natomiast problem opozycji jako całości, bo kolejny raz ona nie jest w stanie pokonać partii rządzącej. Myślę, że to jest problem przede wszystkim z przywództwem po stronie silniejszego partnera, czyli Platformy Obywatelskiej.

Na Opolszczyźnie w sześciu powiatach wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a w sześciu Koalicja Europejska. Pilc nie jest zdziwiony tym faktem, bo jego zdaniem taki jest dziś realny układ sił w Polsce.

- Mam osobisty powód do zadowolenia, ponieważ zdobyłem 1557 głosów. Poparcie wzrosło, porównując do 40 głosów w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Zrobię wszystko, by w kolejnych wyborach zdobyć jeszcze więcej głosów. Tym samym chcę dołożyć cegiełkę do sformułowania rządu przez obecną opozycję po jesiennych wyborach.

Jarosław Pilc nie kryje zadowolenia wobec nieprzekroczenia progu wyborczego przez Konfederację. Nie jest również zaskoczony niewystarczającym wynikiem ruchu Kukiz'15, bo, jak przekonuje, poparcie dla tej formacji spada z roku na rok.
Jarosław Pilc 1
Jarosław Pilc 2

Wiadomości z regionu

2020-02-18, godz. 11:15 Ponad pół kilo "towaru" znaleźli policjanci w domu 45-letniego mieszkańca Głogówka Ponad pół kilograma amfetaminy i marihuany miał w mieszkaniu 45-latek, zatrzymany przez kryminalnych z Głogówka. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej… » więcej 2020-02-18, godz. 10:27 Ogólnopolska strategia i regionalna współpraca - to proponuje marszałek Roman Kolek ws. ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie ubiegłego roku orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy. O niezbędnych… » więcej 2020-02-18, godz. 10:00 Namysłów nie chce płacić prawie 7-milionowej kary za nieprawidłowości przy wycince drzew. Miasto odwołało się od kary nałożonej… Urząd Miejski w Namysłowie odwołał się od prawie 7-milionowej kary nałożonej przez tamtejsze starostwo. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami przy wycince ponad… » więcej 2020-02-18, godz. 09:30 "Można mu było zaufać jak lekarzowi". Marka Świercza wspomina redakcyjny kolega z NTO 'Miał swoiste poczucie humoru. Zawsze dobrze zorientowany w świecie i bardzo sprawny w pracy'. Tak Marka Świercza wspomina Bogusław Mrukot z Nowej Trybuny Opo… » więcej 2020-02-18, godz. 07:30 Kolejni politycy wspominają Marka Świercza. "On powinien być wzorem dla młodych dziennikarzy" 'Dziennikarzy pokroju Marka Świercza jest coraz mniej'. Tak Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i wiceprezes Porozumienia, wspomina zmarłego w czwartek… » więcej 2020-02-17, godz. 20:30 Ozimek ma nowego sternika. Mirosław Wieszołek został zaprzysiężony na stanowisko burmistrza Mirosław Wieszołek oficjalnie przejął urząd burmistrza Ozimka. Zaprzysiężenie odbyło się podczas uroczystej sesji rady gminy. » więcej 2020-02-17, godz. 19:00 Głogówek: problemy związane z oczyszczalnią ścieków groziły katastrofą ekologiczną Zagrożeniem dla środowiska naturalnego stała się oczyszczalnia ścieków w Głogówku. Dlatego zdecydowano o jej modernizacji. Oczyszczone ścieki z tej instalacji… » więcej 2020-02-17, godz. 18:30 Policja szuka właściciela, który porzucił głodzonego psa. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą Porzucony pies z łapami związanymi taśmą klejącą i wystającymi żebrami został znaleziony przy drodze w kierunku Bogacicy w powiecie kluczborskim. Na zagłodzonego… » więcej 2020-02-17, godz. 18:00 "To nie tylko wspaniały dziennikarz, ale i dobry człowiek". Tak Janusz Sanocki wspomina Marka Świercza - Marka Świercza znałem od lat 90. i zawsze uważałem go za niebywale rzetelnego, odważnego i uczciwego dziennikarza - tak zmarłego w czwartek (13.02) redaktora… » więcej 2020-02-17, godz. 16:45 Rajmund Miller krytykuje głosowanie nad budżetem państwa. Wylicza odrzucone poprawki Koalicja Obywatelska zgłaszała poprawki do budżetu, Prawo i Sprawiedliwość odrzucało je. Na konferencji prasowej mówił o tym Rajmund Miller, opolski poseł Platformy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »