Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-19, 02:16 Autor: Dorota Kłonowska

Tytuły Miss i Mistera Opolszczyzny trafiły do Eweliny Szwali i Łukasza Dziarmagi

[Fot.Mariusz Materlik]
[Fot.Mariusz Materlik]
Przed północą zakończył się finał 4. edycji konkursu Miss Opolszczyzny oraz 2. edycji konkursu Mister Opolszczyzny. Podczas finałowej gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu zaprezentowało się 15 finalistek i 8 finalistów, którzy rywalizowali o tytuł najpiękniejszej mieszkanki i najprzystojniejszego mieszkańca Opolszczyzny.
Miss Opolszczyzny została Ewelina Szwala (uczennica technikum o kierunku hotelarskim, pasjonatka podróży), koronę I Wicemiss Opolszczyzny odebrała Małgorzata Duda (uczennica liceum plastycznego, interesuje się fotografią i filmem), a tytuł II Wicemiss przypadł Adriannie Bąk (pochodzi ze Strzelec Opolskich, ukończyła szkołę o kierunku kosmetycznym, kocha zwierzęta).

- Pochodzę z Jakubowic, mam 20 lat, niedawno skończyłam technikum hotelarskie – mówi Miss Opolszczyzny Ewelina Szwala. – Żyję teraźniejszością, nie planowałam tego, co się dzisiaj wydarzyło. Jestem „mega” zaskoczona i niezmiernie się cieszę, gratuluję również innym kandydatkom, bo każda była godna tego tytułu, bo dziewczyny nie dość, że piękne, to jeszcze miały niesamowitą osobowość. Myślę, że dla mnie były najtrudniejsze choreografie, bo nie jestem urodzoną tancerką. Mam problem z zapamiętywaniem układów, ale mimo tego – jak widać – podołałam i wszystko się udało. Wiem, że 9 czerwca będzie ćwierćfinał Miss Polski, pod Warszawą i tam się wybiorę.

Wybrano także najpiękniejszą opolankę. Miss Opola została Martyna Jagielska (studentka Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, jej pasją jest moda).

- Mam 21 lat i pochodzę z Opola. Jestem bardzo szczęśliwa, było to zaskoczenie ale bardzo pozytywne i już nie mogę się doczekać, co będzie dalej. To była sama przyjemność – spotkania z dziewczynami, choreografie, sesja. Miałam swoje faworytki, ale pozostawię to dla siebie. Bardzo się cieszę, że wygrała Ewelinka, że będziemy razem w dalszym etapie konkursu.

Ośmiu mężczyzn rywalizowało o miano Mistera Opolszczyzny. Ostatecznie został nim Łukasz Dziarmaga (mieszkaniec Krapkowic, student Politechniki Opolskiej, miłośnik sportów ekstremalnych). I Wicemister Opolszczyzny, to Martin Cebula (inżynier, grafik komputerowy, pasjonat modelingu), a II Wicemister Opolszczyzny – Piotr Butrym (student Politechniki Opolskiej, preferujący zdrowy styl życia).

Jednak jak przekazali nam wczoraj (19.05) organizatorzy: "Martin Cebula otrzymał tytuł, ale dzisiaj po konsultacji z jury został mu oficjalnie odebrany za brak szacunku i kultury".

Łukasz Dziarmaga powiedział naszemu radiu, że wynik wyborów jest dla niego zaskoczeniem. - Do ostatniej chwili nie byłem pewien, myślałem, że wygra Filip Żurawski, ale niestety, nie zajął żadnego miejsca. Najtrudniejsze dla mnie było nauczyć się tańczyć. Niegdyś miałem z tym styczność, ale od wielu lat się nie ruszałem. To na pewno było najtrudniejsze. Mister Polski – tam na pewno konkurencja będzie ciężka, ale wszystko przede mną.

Organizatorami wojewódzkich wyborów byli Anna Pabiś, II Wicemiss Polski 2013, oraz Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Wybory te są eliminacjami do Narodowego Konkursu Piękna Miss Polski.
Ewelina Szwala
Martyna Jagielska
Łukasz Dziarmaga

Wiadomości z regionu

2019-06-27, godz. 10:33 Przystanek autobusowy na kolorowo. Mieszkańcy Gąsiorowic wiatę ozdabiają muralem Stary odrapany przystanek w centrum wsi zmieni się w dzieło sztuki. W Gąsiorowicach mieszkańcy wyremontowali wiatę, a teraz jej ściany pokrywają się malunkiem ... » więcej 2019-06-27, godz. 10:18 13. sesja Rady Miasta Opola. Po raz pierwszy prezentowany będzie raport o stanie miasta - To nowy wymóg wprowadzony przez ustawodawcę dla wszystkich samorządów - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Mi ... » więcej 2019-06-27, godz. 09:00 W Opolu będzie więcej zieleni. Miasto otrzymało finansowe wsparcie na wykonanie nasadzeń W Opolu posadzonych zostanie około 5 tysięcy drzew i 100 tysięcy krzewów. Miasto podpisało na ten cel umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, w ramach ... » więcej 2019-06-27, godz. 08:30 Nie będzie hodowli bydła pod Grodkowem? Mieszkańcy powiedzieli "nie" Mieszkańcy trzech podgrodkowskich wsi, w pobliżu których planowano budowę gigantycznej obory bydła, nie wyrazili zgody na zmiany w miejscowym planie zagospoda ... » więcej 2019-06-27, godz. 07:30 Susza coraz większym problemem rolników Panujące ostatnio tropikalne upały doskwierają nam wszystkim, ale problem wysokich temperatur i braku wody już od kilku tygodni odczuwają rolnicy. Obawiają si ... » więcej 2019-06-26, godz. 22:00 Pracownicy skarżą się na brak wody i za wysokie temperatury w zakładach. PIP interweniuje Do opolskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy wpłynęło kilkanaście skarg na pracodawców w sprawie fatalnych warunków wynikających z wysokiej temperatury. ... » więcej 2019-06-26, godz. 21:00 Najlepsze policyjne psy z województwa zmagają się w eliminacjach do Mistrzostw Polski Policyjne psy do zadań specjalnych oraz ich przewodnicy, przez trzy dni mierzą się z różnymi zadaniami w czasie eliminacji do XIX Kynologicznych Mistrzostw Po ... » więcej 2019-06-26, godz. 20:00 Bez ich pracy inne wojskowe jednostki nie mogłyby funkcjonować. 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje dwudziestolec ... Od 20 lat żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej dbają o zapewnienie broni, amunicji, żywności, czy transportu żołnierzom stacjonującym w Polsce i na mi ... » więcej 2019-06-26, godz. 19:31 Ekologiczny beton, czy wykorzystanie energii cieplnej mleka do podgrzania wody. Innowacyjne pomysły młodych opolan Mają najlepsze innowacyjne pomysły biznesowe na usprawnienie branży energetycznej. Uczniowie szkół średnich, studenci i doktoranci startujący w ramach konkurs ... » więcej 2019-06-26, godz. 18:31 Brzeskie urzędy chcą iść z duchem czasu. Magistrat testuje system kolejkowy, a starostwo umożliwia płatności kartą Brzeskie urzędy inwestują w nowoczesne rozwiązania. Od niedawna magistrat testuje elektroniczny system kolejkowy, natomiast starostwo dokonywanie wpłat za pom ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »