Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-19, 12:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Wielkie sadzenie lasu w Górach Opawskich. To akcja dla każdego

Kopa Biskupia foto: Bogusław Kalisz
Kopa Biskupia foto: Bogusław Kalisz
Tereny Nadleśnictwa Prudnik. Schronisko turystyczne w masywie Biskupiej Kopy [zdj. Jan Poniatyszyn]
Tereny Nadleśnictwa Prudnik. Schronisko turystyczne w masywie Biskupiej Kopy [zdj. Jan Poniatyszyn]
„Przywróć las na Kopie”. Pod takim hasłem prowadzona jest akcja odnowienia lasu w masywie Biskupiej Kopy. Każdy z nas może zasadzić tam swoje drzewko. Przed kilku laty w Górach Opawskich przeprowadzono masową wycinkę świerków, które zaatakował kornik. Zmieniło to krajobraz przygranicznych terenów.
- To przedsięwzięcie adresowane do społeczeństwa nie ma na celu wykonania jakiegoś wielkiego zalesienia - mówi Rafał Kasza z Nadleśnictwa Prudnik. - Jest to akcja edukacyjna oraz informacyjna. Przygotowaliśmy blisko trzy tysiące sadzonek. Natomiast w tym roku chcemy posadzić tam ponad 100 tysięcy drzewek. Z tego wynika, że nie chodzi tutaj o wykorzystanie ludzi do wykonania tego odnowienia, tylko aby każdy miał swój symboliczny wkład w przywrócenie lasu na Biskupiej Kopie.

Społeczne sadzenie lasu w Górach Opawskich prowadzone będzie w niedzielę (19.05) od 12 do 15. Leśnicy będą oczekiwać na uczestników tej akcji przy żółtym szlaku, powyżej schroniska górskiego pod Biskupią Kopą.
Rafał Kasza

Wiadomości z regionu

2019-06-27, godz. 10:33 Przystanek autobusowy na kolorowo. Mieszkańcy Gąsiorowic wiatę ozdabiają muralem Stary odrapany przystanek w centrum wsi zmieni się w dzieło sztuki. W Gąsiorowicach mieszkańcy wyremontowali wiatę, a teraz jej ściany pokrywają się malunkiem ... » więcej 2019-06-27, godz. 10:18 13. sesja Rady Miasta Opola. Po raz pierwszy prezentowany będzie raport o stanie miasta - To nowy wymóg wprowadzony przez ustawodawcę dla wszystkich samorządów - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Mi ... » więcej 2019-06-27, godz. 09:00 W Opolu będzie więcej zieleni. Miasto otrzymało finansowe wsparcie na wykonanie nasadzeń W Opolu posadzonych zostanie około 5 tysięcy drzew i 100 tysięcy krzewów. Miasto podpisało na ten cel umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, w ramach ... » więcej 2019-06-27, godz. 08:30 Nie będzie hodowli bydła pod Grodkowem? Mieszkańcy powiedzieli "nie" Mieszkańcy trzech podgrodkowskich wsi, w pobliżu których planowano budowę gigantycznej obory bydła, nie wyrazili zgody na zmiany w miejscowym planie zagospoda ... » więcej 2019-06-27, godz. 07:30 Susza coraz większym problemem rolników Panujące ostatnio tropikalne upały doskwierają nam wszystkim, ale problem wysokich temperatur i braku wody już od kilku tygodni odczuwają rolnicy. Obawiają si ... » więcej 2019-06-26, godz. 22:00 Pracownicy skarżą się na brak wody i za wysokie temperatury w zakładach. PIP interweniuje Do opolskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy wpłynęło kilkanaście skarg na pracodawców w sprawie fatalnych warunków wynikających z wysokiej temperatury. ... » więcej 2019-06-26, godz. 21:00 Najlepsze policyjne psy z województwa zmagają się w eliminacjach do Mistrzostw Polski Policyjne psy do zadań specjalnych oraz ich przewodnicy, przez trzy dni mierzą się z różnymi zadaniami w czasie eliminacji do XIX Kynologicznych Mistrzostw Po ... » więcej 2019-06-26, godz. 20:00 Bez ich pracy inne wojskowe jednostki nie mogłyby funkcjonować. 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje dwudziestolec ... Od 20 lat żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej dbają o zapewnienie broni, amunicji, żywności, czy transportu żołnierzom stacjonującym w Polsce i na mi ... » więcej 2019-06-26, godz. 19:31 Ekologiczny beton, czy wykorzystanie energii cieplnej mleka do podgrzania wody. Innowacyjne pomysły młodych opolan Mają najlepsze innowacyjne pomysły biznesowe na usprawnienie branży energetycznej. Uczniowie szkół średnich, studenci i doktoranci startujący w ramach konkurs ... » więcej 2019-06-26, godz. 18:31 Brzeskie urzędy chcą iść z duchem czasu. Magistrat testuje system kolejkowy, a starostwo umożliwia płatności kartą Brzeskie urzędy inwestują w nowoczesne rozwiązania. Od niedawna magistrat testuje elektroniczny system kolejkowy, natomiast starostwo dokonywanie wpłat za pom ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »