Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-13, 10:10 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pół tony karmy trafiło do schroniska dla zwierząt. To prezent od mieszkańców Kędzierzyna-Koźla

Prawie pół tony karmy dla psów i kotów trafiło do kędzierzyńskiego schrosnika [fot. archiwum MZK]
Prawie pół tony karmy dla psów i kotów trafiło do kędzierzyńskiego schrosnika [fot. archiwum MZK]
Radio Opole też dołączyło się do akcji zbiórki karmy [fot. A. Pospiszyl]
Radio Opole też dołączyło się do akcji zbiórki karmy [fot. A. Pospiszyl]
Prawie pół tony karmy dla psów i kotów podarowali mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Akcję zbiórki przeprowadzono w czasie festynu z okazji 50-lecia Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Każdy, kto przyniósł prezent dla zwierzaków ze schroniska, mógł podpisać się na specjalnie oklejonym autobusie, który kursuje ulicami miasta.
- Ta akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Arkadiusz Deierling z MZK Kędzierzyn-Koźle. - Zebraliśmy karmę suchą, zebraliśmy karmę mokrą oraz saszetki dla kotów i psów. Zawieźliśmy naszym autobusem, oznaczonym w psie i kocie łapki, do schroniska i wraz z panią Grażyną Hamalą, kierowniczką schroniska, przekazaliśmy tę karmę.

Wśród karmy, która trafiła do kędzierzyńskiego schroniska jest też wielki worek jedzenia dla kotów przekazany przez Radio Opole. Jesteśmy dumni, że nasze logo znalazło się wśród imion tych, którzy wsparli tę akcję pomocy zwierzakom.
Arkadiusz Deierling

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:39 W Leśnicy palił się dom i budynek gospodarczy Poważny pożar dwóch budynków w Leśnicy. Strażacy walczyli z ogniem, który objął budynek gospodarczy i przylegający do niego dom na sąsiedniej posesji. » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Kolejny "wybuchowy" skok na bankomat w Tułowicach Nieznani sprawcy ponownie wysadzili bankomat przy Biedronce w Tułowicach. Do detonacji i kradzieży pieniędzy doszło około 3 rano. Czas i sposób działania spra ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Legia Akademicka na Politechnice Opolskiej. Trzecia edycja programu przed nami Na Politechnice Opolskiej rusza III edycja programu Legia Akademicka. We wtorek i w środę (15 i 16.10) odbyły się spotkania informacyjne w tej sprawie. » więcej 2019-10-17, godz. 15:00 Kędzierzyn-Koźle: w centrum miasta pojawią się figlarne koziołki. Będzie też "siatkarz" Pierwsze rzeźby koziołków, nawiązujące do herbu Kędzierzyna-Koźla, zostaną odsłonięte jutro (18.10) na kozielskim rynku oraz przed halą sportową na osiedlu Az ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »