Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-16, 06:00 Autor: Daniel Klimczak

Powiaty nyski i brzeski dogadują się w sprawie remontu drogi ze Starego Grodkowa do Żarowa

Droga do Żarowa [fot. Daniel Klimczak]
Droga do Żarowa [fot. Daniel Klimczak]
Droga może wkrótce doczekać się asfaltowej nawierzchni. Władze powiatów nyskiego i brzeskiego chcą wspólnie rozwiązać problem, z którym od wielu lat borykają się mieszkańcy jednej z najmniejszych wsi gminy Grodków.
Większość 2,5-kilometrowej drogi będącej dla żarowian jedynym "oknem na świat" leży na terenie powiatu nyskiego. Jej remont nie był jednak dla Nysy priorytetem, zwłaszcza, że prowadzi jedynie do niewielkiej wsi w innym powiecie. Zazwyczaj kończyło się na doraźnym rozsypywaniu tłucznia czy frezowin. W ostatnim czasie władze obu powiatów zastanawiają się jednak nad poprawą sytuacji.

- Na tym odcinku powiat brzeski i nyski chciałyby, po uzgodnieniu tych warunków, położyć na całej drodze asfalt. Są to w końcu powiaty sąsiedzkie i współpraca musi być pomiędzy takimi powiatami - mówi Mieczysław Grzybek, radny powiatu brzeskiego.

Wolę współpracy wyraża także drugi z samorządów.

- Jesteśmy po pierwszych rozmowach, one są zachęcające. Poczekamy na dokumentację, bo też musimy wiedzieć, co tam powinno być zrobione. Na pewno nie będzie to autostrada. Myślę, że to powinna być najzwyklejsza, najwęższa droga, która byłaby możliwa, z zatokami, gdzie samochody mogłyby się wymijać - wyjaśnia Jacek Chwalenia, wicestarosta nyski.

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy mógłby pochłonąć remont i w jaki sposób samorządy podzielą się kosztami. Jest mało prawdopodobne, by inwestycja ruszyła jeszcze w tym roku, gdyż to wymagałoby znalezienia dodatkowych pieniędzy w realizowanych już budżetach. Zdaniem władz powiatu nyskiego, sensownym terminem rozpoczęcia prac jest przyszły rok, choć - jak zaznaczają - na tym etapie rozmów trudno jest jeszcze składać jakiekolwiek deklaracje.
Mieczysław Grzybek
Jacek Chwalenia

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 22:30 Rodłacy z klubu Opole kultywują tradycję i pamięć o Janinie Kłopockiej Rodłacy zrzeszeni w opolskim klubie spotkali się w Oleśnie, by uczcić pamięć Janiny Kłopockiej, twórczyni znaku Rodła. Kłopocka trafiła do Olesna w 1945 roku, ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:15 Młodzież z Polski i Litwy wspólnie szukała odpowiedzi na pytanie co i jak jeść, by cieszyć się zdrowiem W Namysłowie odbył się dziś (20.08) uroczysty finał polsko-litewskiego projektu 'Jedność w różnorodności', organizowanego przez miejscowy Środowiskowy Hufiec ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:00 110 projektów zgłoszono do 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola 110 wniosków na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe wpłynęło do Budżetu Obywatelskiego Opola. Spośród zgłoszonych projektów, 52 dotyczą zadań ogólnomiejskich ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:30 Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej stawia na lokalność. W Prudniku ruszyła kampania wyborcza do parlamentu Ryszard Wilczyński zbierał podpisy poparcia oraz promował swój program wyborczy na prudnickim rynku. Kandydując z listy Koalicji Obywatelskiej ubiega się o re ... » więcej 2019-08-20, godz. 18:38 "Obce ciało" w basenie Delfin w Krapkowicach. Czyszczenie wody potrwa kilka dni Zamknięto dzisiaj nieckę główną - sportową oraz brodzik na basenie Delfin w Krapkowicach. Dyrekcja pływalni na swojej stronie internetowej informuje, że utrud ... » więcej 2019-08-20, godz. 17:00 Moszna: miał być ból brzucha, urodziła się dziewczynka Niecodzienne narodziny w Mosznej w powiecie krapkowickim. Ratownicy z tamtejszego szpitala zostali wezwani do pacjentki z bólem brzucha. Na miejscu okazało si ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:30 Opolscy logistycy z kolejnym nowatorskim pomysłem ruszą na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wymyślili już m.in. uniwersalne ładowarki, z których korzysta cała polska armia, a teraz z kolejnymi pomysłami ruszają na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obron ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Trwają matury poprawkowe. To ostatnia w tym roku szansa na świadectwo dojrzałości. Odwiedziliśmy ZSZ nr 4 w Opolu Maturzyści rozpoczęli ustne i pisemne egzaminy poprawkowe. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy podczas majowej matury nie zaliczyli jednego egzamin ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla czterech województw. W kolejnych siedmiu występują o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »