Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-26, 13:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Promocja unijnych dotacji czy Andrzeja Buły, kandydata do Europarlamentu? Radni PiS pytają o spoty reklamowe

Radny Tomasz Gabor pyta, czy to to promocja unijnych dotacji, czy Andrzeja Buły, kandydata do europarlamentu [fot.P.Wójtowicz]
Radny Tomasz Gabor pyta, czy to to promocja unijnych dotacji, czy Andrzeja Buły, kandydata do europarlamentu [fot.P.Wójtowicz]
Czy marszałek Andrzej Buła, kandydat Koalicji Europejskiej do Europarlamentu promuje się za pieniądze unijne - o to pytali tuż przed sesją sejmiku województwa opolskiego radni Prawa i Sprawiedliwości.
Zdaniem radnego Tomasza Gabora, jesteśmy "bombardowani" spotami reklamowymi dotyczącymi wykorzystania unijnych dotacji, a o sukcesach mówi tylko Andrzej Buła. Dyrektor gabinetu samorządowca ripostuje, że marszałek jest gospodarzem regionu i ma prawo mówić o sukcesach.

Tomasz Gabor uważa jednak, że zastępcy marszałka także mogą mówić o sukcesach. - Ta ilość spotów reklamowych przerasta zdrowy rozsądek. Rodzi się więc pytanie, czy pod przykrywką wielkiej akcji związanej z naborem do unijnych programów dotacyjnych nie jest prowadzona kampania wyborcza za pieniądze samorządu regionu.

- Marszałek Andrzej Buła jest gospodarzem regionu i odpowiada także za pieniądze unijne. Jeśli dzieje się źle to o tym informuje, a jeśli dobrze to także o tym mówi, dlatego moim zdaniem jest to zasadne, aby to marszałek się wypowiadał w tej sprawie - podkreślił dyrektor gabinetu marszałka Arkadiusz Kuglarz.

Tomasz Gabor wskazuje, że skoro zarząd regionu składa się z kilku osób to, czy nie warto scedować reklamy na innych członków, na przykład na wicemarszałka Romana Kolka. - Natomiast, jeśli Andrzej Buła chce prowadzić kampanię wyborczą to, czy nie powinien wziąć urlopu bezpłatnego - pyta radny PiS.

- Wybory będą za dwa miesiące, więc rozumiem, że ten apel Tomasz Gabor skieruje również do członków rządu, którzy startują do Europarlamentu, włącznie z wicepremier Beatą Szydło i innymi ministrami. Przecież w ostatnim czasie gremialnie przybywali do województwa opolskiego. Była tutaj m.in. minister Zalewska, Beata Kempa. W tej sytuacji należałoby się zastanowić, czy nie ograniczyć działalności rządu, co moim zdaniem byłoby bezsensowne, ponieważ skoro rząd działa to nie wyobrażam sobie, że na czas kampanii wszystkie osoby funkcyjne zawieszą swoja działalność - argumentuje Arkadiusz Kuglarz.

Podczas sesji sejmiku radny Tomasz Gabor zapytał także, ile od początku roku do 20 maja tego roku zostało podpisanych umów z mediami, na jaka kwotę i na jaki okres emisji spotów.
Spór o spoty unijne

Wiadomości z regionu

2019-07-19, godz. 21:15 Bliżej pacjenta - Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park już w sobotę Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:30 Opolski oddział TOZ ma ręce pełne pracy. "Zdecydowanie więcej interwencji niż w zeszłym roku" Kilkanaście zgłoszeń dotyczących zaniedbanych zwierząt każdego dnia wpływa do opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Obecnie pod opieką wolon ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:15 Kluczborska ginekologia nadal zawieszona, a w głubczyckim szpitalu wszystko wróci do normy na początku sierpnia Kolejny raz przedłużone zostało zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w kluczborskim szpitalu. » więcej 2019-07-19, godz. 17:30 Mężczyzna, który uwiódł zakonnicę z DPS był zawodowcem? Zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni Opolscy śledczy badając sprawę przywłaszczenia 400 tys. zł z konta dobrzeńskiego DPS odkryli, że Piotr K., który miał uwieść zakonnicę, w ten sam sposób wykor ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:00 Nyscy policjanci świętowali stulecie formacji. Nie zabrakło awansów i nagród Policjanci z powiatu nyskiego uczcili dziś (19.07) setną rocznicę powstania swojej formacji. Obchody w nyskim muzeum były okazją do podsumowania dotychczasowe ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:44 Uroczystości pogrzebowe śp. Marka Tukiendorfa odbędą się w czwartek (25.07) Pogrzeb śp. Marka Tukiendorfa, rektora Politechniki Opolskiej, odbędzie się w czwartek (25.07) w opolskiej katedrze - poinformował Radio Opole Wojciech Najda, ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:30 Ciężkie maszyny zjechały na lotnisko. Ruszył Master Truck 2019 Blisko 1000 ciężarówek na stu hektarach - Tak w skrócie zapowiada się 15. zlot Master Truck, który rozpoczął się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Podczas trz ... » więcej 2019-07-19, godz. 15:18 Opole: Nowe samochody dla osób niepełnosprawnych. Zakup dofinansował PFRON 3 nowe busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych trafią do Opola. Samochody mają być przeznaczone dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kom ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:00 Prof. Marian Łukaniszyn pokieruje Politechniką Opolską W związku ze śmiercią prof. Marka Tukiendorfa, Rektora Politechniki Opolskiej, na czele uczelni, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanął pierwszy zastępca ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:00 Mundurowi z PG po służbie zatrzymali pijanego kierowcę Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali po służbie pijanego kierowcę. Miał we krwi promil ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »