Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-26, 09:00 Autor: Daniel Klimczak

Zespół Szkół w Paczkowie do likwidacji? Starostwo i dyrekcja szkoły zaprzeczają istnieniu takich planów

Zespół Szkół w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Zespół Szkół w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Czy Zespół Szkół w Paczkowie zostanie wkrótce zlikwidowany? O takiej możliwości informuje część lokalnych mediów, powołując się na urzędników nyskiego starostwa.
Jak podaje jeden z tygodników, obecnie, prawie milionowa subwencja, nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów funkcjonowania placówki, w której kształci się około 200 uczniów. Dlatego też samorząd musi do niej dopłacać ponad 600 tysięcy złotych rocznie.

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz zaprzecza, jakoby powiat planował obecnie zamknięcia placówki, choć nie ukrywa, że liczba uczniów jest ważnym aspektem dla każdej szkoły.

- Zostało to tak przedstawione, żeby czytelnik, czytając tytuł, już myślał, że ta szkoła jest do likwidacji. Zapewniam państwa, nie. Nie ma takiej możliwości w tej chwili. Nabór następuje, natomiast jak będzie kiedyś, no to już tego nie wiemy, bo wiadomo, że o istnieniu szkół jednak decyduje ilość uczniów - wyjaśnia.

Dyrektor placówki Martyna Nakonieczny, zauważa, że takie doniesienia pojawiają się nie po raz pierwszy. Mimo to, jak dodaje, szkoła działa normalnie i prowadzi rekrutację dla tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

- Te plotki pojawiają się co roku, bo komuś bardzo zależy na tym, żeby w momencie kiedy robimy rekrutację, próbować odebrać nam uczniów. Jest to bardzo przykre. Szkole nic nie grozi, proszę się nie martwić. Będą uczniowie, szkoła działa i dalej się rozwija. W tym roku otwieramy dwie klasy branżowe na obu podstawach i dwie klasy liceum - wyjaśnia.

Jednocześnie, szkoła zaprasza młodzież na dni otwarte, podczas których można dowiedzieć się więcej na temat oferty edukacyjnej, jak i życia placówki. Kolejna okazja do odwiedzin już we wtorek (26.03) o godzinie 10:00.
Andrzej Kruczkiewicz
Martyna Nakonieczny

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 10:13 Czy Opolszczyzna wykorzystuje wielokulturowość do promocji? - Wciąż niewiele wiemy o pracy pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Martyna Nakonieczny, przewodnicz ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:15 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:10 W wykopie pod Schodnią zginął pracownik agencji zatrudnienia? Kontrola PIP ruszyła, jest wiele pytań Do północy na miejscu, gdzie wczoraj (18.04) doszło do osunięcia ziemi, w Schodni, pracowali inspektorzy pracy. Kontrola będzie prowadzona także dziś. » więcej 2019-04-19, godz. 08:00 Pieniądze z kładki nad Młynówką przesunięte na most na Bolko. Kładka pod wiaduktem jest zamknięta już od roku Kładka dla pieszych nad Młynówką w Opolu od roku jest zamknięta i ten stan rzeczy na razie się nie zmieni. Chodzi o przejście dla pieszych pod wiaduktem kolej ... » więcej 2019-04-19, godz. 07:32 Śmiertelny wypadek w Duczowie. Nie żyje jedna osoba Do śmiertelnego wypadku doszło chwilę przed godziną 6.00 na DK 42 w Duczowie Małym, koło Wołczyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy kierowany ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Wahadło w nowym miejscu. Zmiany na obwodnicy północnej Opola Wahadło na obwodnicy północnej w Opolu, w piątek (18.04) około południa zostanie zlikwidowane. Chodzi o odcinek między rondem koło Makro a węzłem zjazdowym na ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Nieobecność na sesji - mniej pieniędzy. Zmiany w przyznawaniu diet radnym przegłosowane. Radnemu, który nie będzie brał udziału w przynajmniej połowie głosowań na sesji, zostanie pomniejszona dieta o 50 procent - takie zmiany przegłosowali dziś (1 ... » więcej 2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »