Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-14, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Księgowość mają we krwi. Młodzi ekonomiści z regionu rywalizowali w X "Księgowych Potyczkach"

Finał X "Księgowych Potyczek" [fot. Katarzyna Doros]
Finał X "Księgowych Potyczek" [fot. Katarzyna Doros]
Finał X "Księgowych Potyczek" [fot. Katarzyna Doros]
Finał X "Księgowych Potyczek" [fot. Katarzyna Doros]
Akcje, obligacje, aktywa i pasywa - dla przyszłych księgowych to pojęcia dobrze znane. Finaliści X edycji wojewódzkiego konkursu "Księgowe Potyczki" ekonomią interesują się od zawsze i już wiedzą, że to właśnie w tym kierunku chcą rozwijać swoją edukację. Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu i opolski oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce był dla nich okazją do szlifowania wiedzy, która przyda się w tej branży.
- Same te zadania, liczenia, księgowania, konta, mnie to ciekawi po prostu i interesuje, że tutaj np. aktywa, tutaj pasywa, tutaj debet. To samo kręci, tak samo jak koszty, faktury, takie prowadzenie księgowości - mówi Emiliana z Krapkowic.

- Chciałabym pójść na studia ekonomiczne, a potem pracować w tym zawodzie, także to była dobra powtórka całego materiału. Dobrze jest zarządzać czymś i pomagać w kierowaniu jakąś firmą, a księgowa ma bardzo duży wpływ na to jak prosperuje firma - dodaje Weronika Obrączek ze Strzelec Opolskich.

- Treści zadań na pewno nie są łatwe i wykraczają poza normalną wiedzę ucznia, bo zależy nam, żeby zainteresować młodzież ekonomią, żeby pogłębiali treści związane z księgowością - mówi Małgorzata Radziszewska, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu.

- Trzeba obalić mit, że rachunkowość to jest matematyka na bardzo wysokim poziomie, bo to nieprawda. My tutaj nie potrzebujemy wiedzy o całkach, pochodnych, czy o algorytmach. W tym zawodzie bardzo wskazane są umiejętności związane z technologiami komputerowymi, bo tak naprawdę i ten zawód dotknęła pewnego rodzaju cyfryzacja.

- Zawód księgowego jest to zawód, który wymaga ciągłego, ustawicznego kształcenia, tak więc przepisy się zmieniają, a co za tym idzie młodzież też musi się z tym zapoznawać, podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje - dodaje Sebastian Kuś, prezes zarządu opolskiego oddziału Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Dla finalistów przygotowano nagrody pieniężne i rzeczowe.
Emilia i Wiktoria
Małgorzata Radziszewska, Sebastian Kuś

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »