Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-13, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Młodzi styliści fryzur tworzyli pożegnanie zimy na głowie [ZDJĘCIA]

XIV międzynarodowy konkurs fryzjerski "Wiosenne Inspiracje" [fot. Katarzyna Doros]
XIV międzynarodowy konkurs fryzjerski "Wiosenne Inspiracje" [fot. Katarzyna Doros]
Choć dopiero uczą się fryzjerskiego rzemiosła, na głowach swoich modelek potrafią stworzyć prawdziwe cuda. Młodzi adepci stylizacji fryzur mierzyli się z tematem pożegnania zimy w ramach XIV edycji międzynarodowego konkursu fryzjerskiego "Wiosenne Inspiracje". W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu fantazyjne fryzury z kwiatów, loków i "tapirów" tworzyło 35 uczniów. Ich prace oceniało profesjonalne jury.
- Ważne, żeby praca wykonana na głowie była spójna z tematem, makijażem i całą stylizacją - mówi Anna Zenkovska, międzynarodowa sędzia w konkursach fryzjerskich. - Ja, jako fryzjer oczywiście, zwracam uwagę na techniczne wykonanie fryzur, na kompozycje, na proporcje tych fryzur, a przy tym staram się ocenić wizerunek modelki.

- Startują coraz lepsi, mocniejsi zawodnicy, mamy uczestników zarówno z naszego regionu jak i z województw ościennych, też uczestniczki ze Słowacji oraz reprezentantkę pochodzącą z Ukrainy - dodaje Agnieszka Zamoyska z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, koordynująca konkurs.

Młodzi styliści uwijali się jak w ukropie, na zmianę używając prostownic, lokówek i lakieru do włosów. Na wykonanie zadania mieli dwie godziny.

- Fryzura składa się z trzech wypełniaczy, do tego jest użyty specjalny materiał słomowy, który robi bardzo dużą robotę i dekorację. Takie specjalne pikle robiłem z "tapiru", przyklejałem to rękami, żeby "tapir" był ze sobą sklejany - mówi Damian Lis z Brzegu, który tworzył fryzurę awangardową "zła zima".

- Powstała plecionka z włosów, są warkoczyki oparte na stelażu, a włosy, które opadają symbolizują sople i topniejący śnieg. Stelaż podpatrzyłam na innej fryzurze w katalogu, teraz dostosowałam go do swojej koncepcji. Fryzjerstwo jest moją pasją i nigdzie indziej się nie widzę - dodaje Martyna z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim.

- Mam włosy farbowane kredą fryzjerską, dwa francuskie warkocze, które są przeplatane przez loki, robione na stożkowej lokówce. Make up też jest szalony, wszystko ma grać ze słowiańską spódnicą - mówi Katarzyna Krawczyk.

Dla zwycięzców przygotowano sprzęt fryzjerski i wyjazdy szkoleniowe.
Radio Opole patronowało medialnie temu wydarzeniu,
Anna Zenkovska, Agnieszka Zamoyska
młodzi fryzjerzy

Wiadomości z regionu

2019-07-18, godz. 20:45 Park niemodlińskiego zamku wypięknieje. "Chcemy łączyć historyczną przestrzeń" Umowa na dotację podpisana. W sierpniu ruszą prace renowacyjne w parku okalającym niemodliński zamek. » więcej 2019-07-18, godz. 20:00 Opolscy strażacy OSP organizują zbiórkę sprzętu dla druhów z Ukrainy Strażacy ochotnicy z Opolszczyzny chcą pomóc druhom z Ukrainy. Ruszyła akcja zbiórki sprzętu, który trafi za wschodnią granicę, tam, gdzie dopiero tworzone są ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:25 Niebezpieczne popołudnie w regionie. Na A4 zginął motocyklista, pod Brzegiem na torowisku doszło do śmiertelnego potrą ... Do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym doszło na autostradzie A4 między węzłami Brzezimierz a Brzeg, na 190 km autostrady. Motocyklista nie żyje. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Śląski Wawel do remontu. Zamek Piastów Śląskich będzie miał nowy dach Ruszyły prace budowlane na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Jeden z najcenniejszych zabytków Opolszczyzny zyska między innymi nowe pokrycie dachowe. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Powiat opolski w ochronie dziedzictwa. Ponad 26 tysięcy złotych dofinansowania na grupę zabytkowych rzeźb "Ukrzyżowani ... Grupa rzeźb pod nazwą 'Ukrzyżowanie', które oglądać można w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim doczeka się renowacji. Pieniądze na ten cel, ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Dodatkowe patrole policji w Namysłowie. Sfinansuje je gmina Będzie więcej patroli w Namysłowie. Policja otrzymała finansowe wsparcie gminy, a pieniądze zostaną wykorzystane głównie na dodatkowe, ponadnormatywne służby. » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Przychówek w opolskim zoo. Na świat przyszedł lemur bandro Para lemurów bandro z opolskiego zoo doczekała się potomka. Nie wiadomo jeszcze czy to samiec czy samiczka. Ustalenie płci zwierzęcia może być możliwe nawet p ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:40 Autostrada A4 do końca września w remoncie. Utrudnienia są w rejonie Góry św. Anny Uwaga na utrudnienia na autostradzie A4. Powodem jest remont trasy na wysokości Góry św. Anny. Prace odbywają się na 7-kilometrowym odcinku, między węzłami Kę ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:35 7,7% opolskich uczniów nie dostało się do wybranych przez siebie szkół. Kuratorium Oświaty podsumowuje nabór podwójneg ... O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegali się w tym roku absolwenci gimnazjów i podstawówek, w sumie prawie 17 tysięcy uczniów w regionie. Z danych kura ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:15 Za 107 dni ma być gotowy żłobek w Prószkowie. Gmina zdobyła dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ 32 miejsca będą czekały w nowym żłobku na najmłodszych mieszkańców Prószkowa. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który w poniedziałek (22.07) wejdzie na plac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »