Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-10, 08:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Od dzisiaj zmiana rozkładu jazdy pociągów w województwie opolskim

PKP Opole Główne, Peron 2 [fot. Patryk Domagała]
PKP Opole Główne, Peron 2 [fot. Patryk Domagała]
Uwaga podróżni. W niedzielę (10.03) zostaje wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów. Są to zmiany kosmetyczne. Czasy będą różniły się od dotychczasowych od kilku do kilkunastu minut.
- Aktualny rozkład już jest dostępny - mówi Ireneusz Cieślik z opolskiego oddziału Przewozów Regionalnych. - Zawsze odsyłam do plakatów, które wiszą już na stacjach, na dworcach PKP. Wszystko można również sprawdzić na stronach internetowych. To wszystko jest już zaktualizowane i dostępne.

Utrudnień można się spodziewać na wciąż remontowanej linii Opole - Kędzierzyn-Koźle. Tutaj podróżni z większymi trudnościami muszą liczyć się na odcinku Zdzieszowice - Gogolin - Górażdże - Przywory. Zmiany dla pasażerów także na linii Opole - Nysa, ale to od 6 maja.

- To będzie drugi etap prac i będzie dotyczył odcinka Łambinowice - Nysa - informuje Cieślik. - Podróżni, którzy będą jechać na całej trasie, to zaczną swoją podróż w Nysie. Będą ją kontynuować komunikacją zastępczą do Łambinowic, przesiądą się na pociąg i na tych wybranych jeszcze kursach, będą zmuszeni przesiąść się między szynobusami w Szydłowie. Jest to bardzo przykra sprawa. Interweniowaliśmy wielokrotnie u zarządcy infrastruktury, ale niestety nie przyniosło to rezultatu.

Kolejne korekty rozkładu jazdy PKP planuje 8 czerwca.
Ireneusz Cieślik
Ireneusz Cieślik

Wiadomości z regionu

2019-03-20, godz. 21:30 Wypadek w Kluczborku. Nie żyje młody motocyklista Na ulicy Jagiellońskiej w Kluczborku doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem doznał bardzo poważnych obrażeń i zmarł na mie ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:20 Program naprawczy przyjęty. Jest rok na decyzję o losach Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku Co dalej z Młodzieżowym Domem Kultury w Kluczborku? Rada Powiatu Kluczborskiego przyjęła uchwałę dotyczącą programu naprawczego, a jeden z punktów mówi o likw ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Mieszkańcy protestują. Nie chcą pasażu Vera Park pomiędzy blokami Ponad czterdziestu mieszkańców osiedla Zachód w Kędzierzynie-Koźlu protestowało przeciw budowie pomiędzy blokami pasażu handlowego Vera Park. Na niezagospodar ... » więcej 2019-03-20, godz. 20:56 W czasie zakupów czy spaceru mogli dowiedzieć się, co wprowadza "NowaPiątka" Mieszkańcy Zdzieszowic, Gogolina i Krapkowic mieli dzisiaj (20.03) okazję porozmawiać z urzędnikami na temat nowych propozycji rządu na najbliższy rok. Na uli ... » więcej 2019-03-20, godz. 19:00 Opolskie PKS ruszyło z przewozami pasażerskimi do Prudnika W komunikacji autobusowej na linii Prudnik - Opole pojawił się nowy przewoźnik. Osiemnaście kursów na tej trasie wykonuje codziennie Opolskie PKS. Pod koniec ... » więcej 2019-03-20, godz. 17:40 Magnesem i cudzą kartą dwóch kierowców manipulowało czasem jazdy. Akcja opolskich funkcjonariuszy KAS Opolscy funkcjonariusze KAS zatrzymali dwóch kierowców, którzy manipulowali czasem jazdy. Teraz obaj poniosą konsekwencje finansowe » więcej 2019-03-20, godz. 16:30 Zatrzasnęli kajdanki na rękach ucznia. Policja nie mogła ich otworzyć, więc wezwano strażaków O sporym pechu może mówić nastolatek, na rękach którego zatrzasnęły się kajdanki. Sytuacja ta miała miejsce w czasie pokazów klasy policyjnej w trakcie targów ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:30 6 miliardów złotych na odtworzenie Odrzańskiego Szlaku Wodnego - Blisko 6 miliardów złotych zostało zainwestowane do tej pory w odtworzenie Odrzańskiego Szlaku Wodnego. W 2023 roku Odra musi być żeglowna, wynika to z konw ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:15 Potrącenie rowerzysty w Złotnikach Do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło w Złotnikach w powiecie opolskim. Do zdarzenia doszło przed 16 na ulicy Opolskiej w ciągu drogi wojewód ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:15 Zatrzymał pedofila, teraz grożą mu śmiercią, a 12-letniej córce gwałtem Ktoś grozi śmiercią ojcu, który zatrzymał pedofila. Ta sama osoba jest skłonna zapłacić za dokonanie gwałtu na 12-letniej dziewczynce. Groźby kierowane są pod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »