Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-07, 19:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Księgowe wracają do szkół. To decyzja prudnickiego starosty

Księgowość powróci także do Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Księgowość powróci także do Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zlikwidowano referat obsługi finansowo-księgowej szkół i placówek oświatowych w prudnickim starostwie. Pracowało w nim sześć osób. Reorganizacja ta oznacza powrót księgowości do szkół. Samodzielnego prowadzenia finansów placówki pozbawiono przed siedmiu laty. Centralizacja miała przynieść oszczędności wynikające ze zmniejszenia liczby etatów szkolnych buchalterów.
- Współpraca naszego referatu z dyrektorami placówek oświatowych była kiepska – argumentuje wicestarosta prudnicki Janusz Siano.

- Mieliśmy też problemy z przygotowaniem planów budżetowych na nowy rok. Sporządzano je z bardzo dużym poślizgiem. Stwierdziłem pewną bezwładność w kwestiach finansowych, a sytuacja w oświacie jest bardzo dynamiczna. Determinuje nas do tego, aby wprowadzić racjonalną kontrolę wydatków finansowych. Dyrektorzy szkół są zadowoleni z tego. To na ich wniosek było też przesunięcie tych księgowych do podległych im placówek.

Jak wyjaśnia wicestarosta powrót księgowości do szkół i placówek oświatowych powiatu prudnickiego nie spowoduje redukcji etatów oraz innych kosztów.
Janusz Siano

Wiadomości z regionu

2019-08-17, godz. 18:41 O tajnikach zielarstwa na Zamku Książęcym w Niemodlinie. "Ziół jest mnóstwo i nie zaszkodziła im nawet susza" Pod znakiem ziół mija sobota na niemodlińskim Zamku Książęcym. Zainteresowani mogą spróbować ziołowej herbaty, dowiedzieć się wielu ciekawostek z zakresu ziel ... » więcej 2019-08-17, godz. 18:00 Pseudokibice staranowali radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Policja nie dopuściła do eskalacji awantur Ustawka pseudokibiców i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Około 13:00 na moście nieopodal stadionu Kuźniczka doszło do konfrontacji kilkudziesięciu c ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:18 Plenerowe Radio Opole w Strzelcach Opolskich. Mażoretki, dziewczęcy futbol i paraolimpiady [ZDJĘCIA] Ekipa Radia Opole w ten weekend zajechała na strzelecki rynek, aby porozmawiać z samorządowcami i mieszkańcami tego regionu. Stamtąd były transmitowane nasze ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:15 Opolscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [ZDJĘCIA] W jasnogórskim sanktuarium trwa właśnie msza święta, w której uczestniczy ponad trzy tysiące pielgrzymów z diecezji opolskiej. Przewodniczy jej ordynariusz An ... » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Wojewódzki Dzień Działkowca w Głuchołazach. Ogródki działkowe coraz popularniejsze Amatorzy ogródków działkowych świętowali dziś (17.08) w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Zorganizowano tam wojewódzkie obchody z okazji Dnia Działkowca. » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Historyczny survival we Włodzieninie. Rozrywka dla całych rodzin W Parku Historii we Włodzieninie ruszyła kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób lubiących przygodę, aktywny wypoczynek i hi ... » więcej 2019-08-17, godz. 14:45 Pożar samochodu na autostradzie A4 Samochód osobowy nagle stanął w płomieniach. Strażacy około godzinę gasili pożar » więcej 2019-08-17, godz. 13:12 Wypadek w Dobrodzieniu na DK 46. Kolejny w Dąbrowicy Rano (17.08) doszło do zderzenia dwóch samochodów w Dobrodzieniu na DK 46, w powiecie oleskim. » więcej 2019-08-17, godz. 12:00 Arkadiusz Karbowiak o niejednoznacznych ocenach działalności Brygady Świętokrzyskiej - Ta formacja kontrowersyjną nie jest i cieszę się, że władze postanowiły uhonorować żołnierzy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę - powiedział w ro ... » więcej 2019-08-17, godz. 11:37 Brzeski ratusz ma po remoncie nawiązywać do wyglądu z czasów swojej świetności Brzeski magistrat, we współpracy z opolskim konserwatorem zabytków, ustalił, jak po remoncie będzie wyglądał tamtejszy ratusz. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »