Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-07, 16:54 Autor: Witold Wośtak

"Rewitalizacja wymagała wycinki". Mieszkańcy Kluczborka pytają o prace w Parku Dzierżona

Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Ruszyła rewitalizacja Parku Dzierżona w Kluczborku. Inwestycja wymaga usunięcia 25 drzew, co spotkało się z krytyczną oceną mieszkańców.
Projekt zakłada wykonanie nowych alejek parkowych oraz instalację nowego oświetlenia i ławeczek. Poza tym skarpa ma zostać wzmocniona. Mieszkańcy są zaniepokojeni widokiem obciętych pni, zwłaszcza, że stare drzewa wpisały się w krajobraz ulicy Byczyńskiej.

- Coraz mniej zieleni i coraz mniej ptaków. Ludzie nie mają czym oddychać, bo mieszkają w blokach, więc pozostaje jedynie przyroda, podczas dwóch spacerów dziennie. Na domiar wszystkiego wytną teraz resztę drzew - ocenia jedna z mieszkanek.

- Uważam, że najmniejszy kawałek zieleni będzie super, bo mamy jej tak mało. Dzisiaj jest coraz więcej betonu, a coraz mniej zielonego - dodaje druga kobieta.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka, odpowiada, że magistrat ma pozwolenia na wycinkę drzew. - Większość była chora, w stanie zamierania lub zagrażała przewróceniem się, natomiast posadzimy 10 innych drzew - zaznacza.

- Między innymi surmia bignoniowa czy magnolia Soulange’a, ale oprócz tego będą dziesiątki krzewów. Mówimy o różanecznikach i hortensjach, a na dodatek tysiące bylin, szczególnie miododajnych. Kluczbork to miasto miodem płynące, więc chcemy nawiązać w jakiś sposób do tradycji i historii księdza Dzierżona. Pszczoły są przecież naszym znakiem rozpoznawczym.

Rewitalizacja Parku Dzierżona w Kluczborku kosztuje ponad 780 tysięcy złotych.
Mieszkanki
Dariusz Morawiec

Wiadomości z regionu

2020-07-14, godz. 20:00 Międzynarodowa ekipa paleontologów zjechała do Krasiejowa. Trwają coroczne wykopaliska. "Każde znalezisko jest bezcenn… Zęby i obojczyk metopozaura czy szczątki słodkowodnych rekinów sprzed 250 milionów lat, to tylko niektóre ze skamieniałości, jakie udało się do tej pory odnaleźć… » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Kluczborska interna będzie zawieszona w drugiej połowie lipca. Podczas remontu lekarze wezmą urlop Tymczasowo zawieszony zostanie Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku od piątku (17.07). » więcej 2020-07-14, godz. 17:27 Uwaga kierowcy! Utrudnienie na drodze z Głuchołaz do Prudnika [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe na drodze krajowej nr 40 z Głuchołaz do Prudnika w pobliżu Charbielina. » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Mobilne łąki przykryją granit na placu Kopernika i opolskim rynku Opole planuje utworzyć na placu Kopernika i rynku mobilne łąki. Aby zazielenić centrum miasta, ratusz planuje zakupić 85 mobilnych donic, w których nasadzone zostaną… » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Mandat i obowiązkowa naprawa układu oczyszczania spalin za posiadanie nielegalnego emulatora Inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli emulator SCR podczas kontroli polskiego przewoźnika. To… » więcej 2020-07-14, godz. 12:15 Opolskie parki krajobrazowe zwiedzisz z telefonem w ręku Turyści odwiedzający opolskie parki krajobrazowe mogą korzystać z aplikacji, która podpowie im, gdzie pójść, żeby zobaczyć ciekawe miejsca, przybliży też historię… » więcej 2020-07-14, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: wymieniają sieć ciepłowniczą i jednocześnie remontują drogę Remont ulicy Mościckiego na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu to jedna z większych miejskich inwestycji realizowanych w tym roku. Po jej zakończeniu, większość… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »