Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-27, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Spotkanie było motywem przewodnim sympozjum poświęconemu postaci zaginionego duchownego Krzysztofa Grzywocza

Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
ks. Krzysztof Grzywocz [fot. policevalais.ch]
ks. Krzysztof Grzywocz [fot. policevalais.ch]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Brat, przyjaciel, ojciec duchowny. Jedenastu rozmówców księdza Łukasza Żaby podzieliło się swoim doświadczeniem spotkania z księdzem Krzysztofem Grzywoczem. Znany rekolekcjonista, kierownik duchowy i terapeuta zaginął 17 sierpnia 2017 roku w Alpach Szwajcarskich w okolicy szczytu Bortlehorn. Dziś (27.02) w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego odbyło się sympozjum pod hasłem "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania" poświęcone promocji książki i postaci duchownego.
- Te wszystkie spotkania i rozmowy, które przeprowadziłem, uświadomiły mnie, że to był człowiek, który dbał o więzi i relacje, o spotkania z Panem Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą - mówi ks. Łukasz Żaba, autor publikacji. - Odsłania się obraz ojca Krzysztofa jako brata, jako przyjaciela, jako ojca duchownego, jako człowieka o kapłańskim sercu, przyjaciela rodziny, człowieka, który smakował życie jak ucztę. Jest to naprawdę bogaty obraz, który pokazuje, że życie człowieka generalnie takie jest. Interesujące, a z drugiej strony też tajemnicze.

Ks. Łukasz Knieć, wspomina, że jego spotkanie z ks. Grzywoczem w sumie trwało 16 lat . - To ważne lata mojego kapłaństwa. W seminarium ks. Krzysztof był moim ojcem duchownym - mówi. - Przychodziliśmy razem z wieloma klerykami do ojca Krzysztofa, choć każdy sam i rozmawialiśmy o ważnych rzeczach, o tym co przeżywamy, o pytanie, które nam powstają gdzieś w głowie, o wątpliwościach, które mamy. On bardzo cierpliwie nas słuchał i dzięki temu, bardzo uważnemu i delikatnemu słuchaniu odnajdywaliśmy to, co dla nas ważne. To były absolutnie niezwykłe spotkania.

Oficjalne poszukiwania ks. Grzywocza zakończono 23 sierpnia 2017 roku. W ubiegłym roku powstała strona internetowa poświęcona osobie zaginionego duchownego, która ma promować jego nauczanie, być miejscem formacji i służyć rozwojowi.
ks. Łukasz Żaba
ks. Łukasz Knieć

Wiadomości z regionu

2022-06-30, godz. 21:30 Baborów odlicza godziny do rozpoczęcia największego pikniku militarnego w regionie W ten weekend w Baborowie czeka nie lada gratka na wszystkich miłośników militariów, wojska i dobrej zabawy. 2 i 3 lipca w kilku miejscach na obszarze prawie… » więcej 2022-06-30, godz. 20:45 Kapsuła czasu, Złote ścieżki i Szlak Złotych Górników, czyli wakacyjna akcja Radia Opole w Głuchołazach Głuchołazy, które niedawno świętowały 800-lecie istnienia, były kolejnym punktem na trasie naszej wakacyjnej akcji jubileuszowej. Na Małym Rynku gościło… » więcej 2022-06-30, godz. 19:55 Burza z gradem w Głuchołazach. W całym regionie 25 interwencji opolskich strażaków Około dziesięciu interwencji odnotowali strażacy w Głuchołazach w związku z burzą z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu, które przeszły nad miastem… » więcej 2022-06-30, godz. 19:40 Wypadek motocyklisty w Grabinie koło Nysy Motocyklista ucierpiał w wypadku w miejscowości Grabin w powiecie nyskim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2022-06-30, godz. 18:30 Loty patrolowo-gaśnicze otrzymały wsparcie z WFOŚiGW. Pozwoli to na lepsze zabezpieczenie lasów przed pożarami Upały nie odpuszczają, w lasach jest bardzo sucho. Obecnie w większości lasów występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe. Nadleśnictwa obserwują sytuację… » więcej 2022-06-30, godz. 18:00 Policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzają kierowców, ale też edukują Kontrola prędkości pojazdów, stanu technicznego oraz edukowanie najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. To tylko część działań, jakie… » więcej 2022-06-30, godz. 16:35 Ostrzeżenie hydrologiczne IMGW dla woj. opolskiego Na dorzeczu Odry w województwie opolskim możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wód i lokalne podtopienia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania… » więcej 2022-06-30, godz. 16:25 Poseł Zembaczyński o nowych wątkach w sprawie Ex Bono i Małgorzaty Wilkos. Radna oskarża go o atak w imieniu prez… 'Małgorzata Wilkos kłamie i nie ma dla niej miejsca w życiu publicznym'. Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, przedstawił nowe ustalenia dotyczące… » więcej 2022-06-30, godz. 16:15 Opolscy logistycy świętują, były odznaczenia i podziękowania. Pododdziały przeszły w defiladzie [FILM, ZDJĘCIA] Odznaczenia, awanse i wyróżnienia dla żołnierzy oraz pracowników, przemówienia i podziękowania za służbę, a na koniec defilada pododdziałów. Tak wyglądało… » więcej 2022-06-30, godz. 15:30 Niebezpieczne popołudnie na opolskich drogach. Uszkodzony policyjny radiowóz Niebezpieczne popołudnie na drogach województwa opolskiego. W Czeskiej Wsi na DW 458 doszło do zderzenia samochodu osobowego z szynobusem. Według informacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »