Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-27, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Spotkanie było motywem przewodnim sympozjum poświęconemu postaci zaginionego duchownego Krzysztofa Grzywocza

Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
ks. Krzysztof Grzywocz [fot. policevalais.ch]
ks. Krzysztof Grzywocz [fot. policevalais.ch]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Brat, przyjaciel, ojciec duchowny. Jedenastu rozmówców księdza Łukasza Żaby podzieliło się swoim doświadczeniem spotkania z księdzem Krzysztofem Grzywoczem. Znany rekolekcjonista, kierownik duchowy i terapeuta zaginął 17 sierpnia 2017 roku w Alpach Szwajcarskich w okolicy szczytu Bortlehorn. Dziś (27.02) w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego odbyło się sympozjum pod hasłem "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania" poświęcone promocji książki i postaci duchownego.
- Te wszystkie spotkania i rozmowy, które przeprowadziłem, uświadomiły mnie, że to był człowiek, który dbał o więzi i relacje, o spotkania z Panem Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą - mówi ks. Łukasz Żaba, autor publikacji. - Odsłania się obraz ojca Krzysztofa jako brata, jako przyjaciela, jako ojca duchownego, jako człowieka o kapłańskim sercu, przyjaciela rodziny, człowieka, który smakował życie jak ucztę. Jest to naprawdę bogaty obraz, który pokazuje, że życie człowieka generalnie takie jest. Interesujące, a z drugiej strony też tajemnicze.

Ks. Łukasz Knieć, wspomina, że jego spotkanie z ks. Grzywoczem w sumie trwało 16 lat . - To ważne lata mojego kapłaństwa. W seminarium ks. Krzysztof był moim ojcem duchownym - mówi. - Przychodziliśmy razem z wieloma klerykami do ojca Krzysztofa, choć każdy sam i rozmawialiśmy o ważnych rzeczach, o tym co przeżywamy, o pytanie, które nam powstają gdzieś w głowie, o wątpliwościach, które mamy. On bardzo cierpliwie nas słuchał i dzięki temu, bardzo uważnemu i delikatnemu słuchaniu odnajdywaliśmy to, co dla nas ważne. To były absolutnie niezwykłe spotkania.

Oficjalne poszukiwania ks. Grzywocza zakończono 23 sierpnia 2017 roku. W ubiegłym roku powstała strona internetowa poświęcona osobie zaginionego duchownego, która ma promować jego nauczanie, być miejscem formacji i służyć rozwojowi.
ks. Łukasz Żaba
ks. Łukasz Knieć

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 13:21 Figurki maryjne zniszczone przez wandali - naprawione. Wrócą tam, gdzie stały Zniszczone przez wandali kilka miesięcy temu figurki Maryi z kapliczek w Gąsiorowicach, zostały uratowane. Plastyk i społecznik z Szymiszowa podjął się sklejenia… » więcej 2020-07-11, godz. 12:51 Kolizja w Kotorzu. Pijany kierowca uderzył autem w drzewo Mężczyzna kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w Kotorzu Wielkim. Jak wykazała policyjna kontrola trzeźwości… » więcej 2020-07-11, godz. 11:27 Sobota na Opolszczyźnie deszczowa i chłodna. Opady deszczu mogą powodować miejscami wyższe stany wód Dziś (11.07) chłodniej i mokro. Na sobotę syoptycy prognozują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a termometry pokażą maksymalnie do 16 st. » więcej 2020-07-11, godz. 11:01 Raport MZ: 8 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 305 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 6 zgonach. Na Opolszczyźnie potwierdzono COVID-19 u 8 kolejnych osób. To… » więcej 2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Opolscy policjanci eskortowali do szpitala dziecko, które potrzebowało pilnie pomocy Jechał szybko, nie zważając na znaki i wyprzedzając inne pojazdy. Taka jazda 34-latka w Zawadzie zwróciła uwagę opolskich policjantów. Po zatrzymaniu tego kierowcy… » więcej 2020-07-11, godz. 07:30 Opolszczyzna pamięta o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa Dzisiaj (11.07) przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Województwo… » więcej 2020-07-11, godz. 06:00 Zburzą pomnik powstańców i postawią na nowo. "Będzie cieszył oko kolejnych pokoleń" Mogiła powstańców znajdująca się w Kamieniu Śląskim, w gminie Gogolin, była już w opłakanym stanie. Ząb czasu ukruszył beton i lastriko, z którego został wykonany… » więcej 2020-07-10, godz. 23:30 Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej ma już 25 lat! "To była odważna decyzja" Politechnika Opolska była drugą uczelnią techniczną w Polsce, która 25 lat temu rozpoczęła kształcenie nauczycieli wychowania fizycznego na poziomie akademickim… » więcej 2020-07-10, godz. 22:10 Blisko 50 interwencji strażaków po deszczach i burzach, które przeszły wieczorem przez Opolszczyznę Z pomocą strażacy spieszyli m.in. na Jeziorze Turawskim, gdzie wiatr przewrócił łódkę, a dwie osoby wpadły do wody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »