Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-25, 10:20 Autor: Tomasz Cichoń

"Trafiliśmy w sedno przygotowując odpowiedni program." Porowska ocenia tzw. piątkę Kaczyńskiego

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Jestem zadowolona z reakcji opozycji, to oznacza, że trafiliśmy w sedno przygotowując atrakcyjny program - oceniła w rozmowie "W cztery oczy" Radia Opole wicewojewoda i zarazem pełnomocnik struktur PiS na Opolszczyźnie Violetta Porowska pytana o tzw. piątkę Kaczyńskiego.
Nowe założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano podczas sobotniej konwencji w Warszawie, a są to między innymi 500 złotych na każde dziecko, zwolnienie z podatku dochodowego młodych do 26. roku życia oraz dodatkowa, trzynasta emerytura w wysokości 1100 złotych i ponadto przywracanie części połączeń PKS do mniejszych miejscowości.

- I to po prostu opozycję boli, bo opozycja będzie musiała dużo się teraz nagłowić, by przygotować równie dobry program dla Polski. Przypomnę, że program całej opozycji, bo już tak możemy mówić skoro się zjednoczyli pod hasłem Koalicji Europejskiej, można ująć jednym zdaniem. Nie, nie, nie dla PiS-u, i to jest wszystko - powiedziała Porowska.

Przedstawione propozycje zostały, w ocenie rozmówcy Radia Opole, dokładnie skalkulowane w kontekście możliwości budżetowych i będą realizowane w tym roku, a nie jest wykluczone, że przejdą też na kolejne lata. "Dziś Polskę na to stać" - oceniła pełnomocnik regionalny PiS Violetta Porowska.

- Tak, jak po prostu pan premier powiedział, to będzie kosztowało 40 mld złotych. Ubiegły rok, to jest rok, kiedy mieliśmy najniższy w historii deficyt - 10 miliardów. W tym roku przeliczyliśmy pieniądze i wiemy, że sobie z tymi finansami, z tymi wydatkami poradzimy - dodaje wicewojewoda.

Realizacja pakietu nazwanego „piątką Kaczyńskiego” ma przynieść pierwsze efekty jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja. W maju mają ruszyć wypłaty trzynastej emerytury dla ponad 5,5 mln seniorów. Jednorazowy bonus będzie wynosił tyle, co najniższa emerytura, czyli 1100 zł brutto.
 
Violetta Porowska szefowa PiS w regionie
Violetta Porowska szefowa PiS w regionie

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 14:23 Pijany gotował świąteczny posiłek, postawił na nogi straż pożarną Przygotowywanie świątecznych potraw pod wpływem alkoholu postawiło na nogi 7 jednostek straży pożarnej oraz policję. Doszło do tego dzisiaj (20.04) rano w Kęd ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:11 Rodzinny obiad, wierzbowe gałązki i dzień bez marudzenia, czyli Wielkanoc u Czechów W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:00 Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Kapłani poświęcą pokarmy - Nie chodzi o to, aby się najeść, ale aby być ze sobą. Najważniejsze jest dobro oczu nad stołem, a nie to, co na stole - powiedział w porannej rozmowie 'W cz ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:00 Sąsiad, jak najlepsze zabezpieczenie. Nie stwarzajmy okazji złodziejom wyjeżdżając na święta z domu Przed świątecznym wyjazdem zabezpieczmy domy i trzymane w nich kosztowności - apeluje policja. Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że złodzieje w tym okre ... » więcej 2019-04-20, godz. 09:24 Opolskie będzie mieć kadrę w sportach konnych? Na Opolszczyźnie powstanie regionalna kadra w sportach konnych. To plany nowego zarządu Opolskiego Związku Jeździeckiego, którego prezesem został Sebastian Gr ... » więcej 2019-04-20, godz. 08:02 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 07:22 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »