Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-25, 10:20 Autor: Tomasz Cichoń

"Trafiliśmy w sedno przygotowując odpowiedni program." Porowska ocenia tzw. piątkę Kaczyńskiego

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Jestem zadowolona z reakcji opozycji, to oznacza, że trafiliśmy w sedno przygotowując atrakcyjny program - oceniła w rozmowie "W cztery oczy" Radia Opole wicewojewoda i zarazem pełnomocnik struktur PiS na Opolszczyźnie Violetta Porowska pytana o tzw. piątkę Kaczyńskiego.
Nowe założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano podczas sobotniej konwencji w Warszawie, a są to między innymi 500 złotych na każde dziecko, zwolnienie z podatku dochodowego młodych do 26. roku życia oraz dodatkowa, trzynasta emerytura w wysokości 1100 złotych i ponadto przywracanie części połączeń PKS do mniejszych miejscowości.

- I to po prostu opozycję boli, bo opozycja będzie musiała dużo się teraz nagłowić, by przygotować równie dobry program dla Polski. Przypomnę, że program całej opozycji, bo już tak możemy mówić skoro się zjednoczyli pod hasłem Koalicji Europejskiej, można ująć jednym zdaniem. Nie, nie, nie dla PiS-u, i to jest wszystko - powiedziała Porowska.

Przedstawione propozycje zostały, w ocenie rozmówcy Radia Opole, dokładnie skalkulowane w kontekście możliwości budżetowych i będą realizowane w tym roku, a nie jest wykluczone, że przejdą też na kolejne lata. "Dziś Polskę na to stać" - oceniła pełnomocnik regionalny PiS Violetta Porowska.

- Tak, jak po prostu pan premier powiedział, to będzie kosztowało 40 mld złotych. Ubiegły rok, to jest rok, kiedy mieliśmy najniższy w historii deficyt - 10 miliardów. W tym roku przeliczyliśmy pieniądze i wiemy, że sobie z tymi finansami, z tymi wydatkami poradzimy - dodaje wicewojewoda.

Realizacja pakietu nazwanego „piątką Kaczyńskiego” ma przynieść pierwsze efekty jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja. W maju mają ruszyć wypłaty trzynastej emerytury dla ponad 5,5 mln seniorów. Jednorazowy bonus będzie wynosił tyle, co najniższa emerytura, czyli 1100 zł brutto.
 
Violetta Porowska szefowa PiS w regionie
Violetta Porowska szefowa PiS w regionie

Wiadomości z regionu

2020-02-23, godz. 22:00 Porywisty wiatr na Opolszczyźnie. Strażacy wieczorem interweniowali ponad 70 razy Porywisty wiatr daje o sobie znać w regionie. Na godzinę 21:00 opolscy strażacy interweniowali w około 70 miejscach. Są wzywani do usuwania powalonych drzew, zerwanych… » więcej 2020-02-23, godz. 21:03 Silny, porywisty wiatr przechodzi przez północne tereny województwa opolskiego [AKTUALIZACJA] Na Opolszczyźnie zaczęło mocno wiać. Opolscy strażacy wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy na interwencje w północnych powiatach województwa: namysłowskim i kluc… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Pracujący emeryci i renciści muszą powiadomić ZUS o dodatkowych dochodach. Mają czas do 2 marca 16 tysięcy seniorów na Opolszczyźnie dorabia na emeryturze bądź rencie. To prawie 12% wszystkich osób pobierających świadczenia w naszym regionie. Pracujący na… » więcej 2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej 2020-02-23, godz. 18:00 Pożar domu w Głębinowie. Mieszkańcy zdążyli się ewakuować 6 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza w domu wielorodzinnym w Głębinowie w powiecie nyskim. Pięcioro mieszkańców domu, czworo… » więcej 2020-02-23, godz. 17:00 Władze Kluczborka zapraszają mieszkańców na spotkanie dotyczące przyszłości miasta Spotkanie podsumowujące i zapowiadające dla mieszkańców organizuje Urząd Miejski w Kluczborku. » więcej 2020-02-23, godz. 16:30 Jazda pod wpływem alkoholu i zabrane dowody rejestracyjne. Policja wstępnie podsumowała ferie w powiecie opolskim Ponad 1000 kontroli drogowych, 8 kierowców jadących na podwójnym gazie i 86 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Komenda Miejska Policji w Opolu wstępnie podsumowała… » więcej 2020-02-23, godz. 16:15 W Opolu uczczono 97. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech Salwą honorową i złożeniem kwiatów przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w Opolu Rodłacy uczcili 97. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »