Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-14, 18:00 Autor: Maciej Stępień

Policjanci fałszowali notatki. Czterech mundurowych z Lewina Brzeskiego zostało zawieszonych w obowiązkach

Komisariat w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Komisariat w Lewinie Brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, komendant powiatowy zawiesił czterech policjantów pracujących na co dzień w komisariacie w Lewinie Brzeskim. Funkcjonariusze mieli wpisywać w dokumentach nieprawdziwe informacje, m.in. w notatnikach znajdowały się tzw. martwe dusze, czyli osoby, które rzekomo spisano na służbie, choć do takich kontroli nigdy nie doszło. Sprawą zajmuje się prokuratura, która postawiła mundurowym zarzuty.
Pierwsze sfałszowane notatki miały się pojawić pod koniec 2017 roku, kolejne ujawniono rok później. Początkowo w sprawę zamieszani byli dwaj funkcjonariusze, teraz to czterech mundurowych, którzy decyzją nowo powołanego komendanta brzeskiej policji zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.

Do podawania nieprawdziwych informacji dochodziło najczęściej podczas nocnych patroli. W notatnikach pojawiały się informacje o prowadzonych czynnościach lub legitymowaniu pewnych osób, choć nigdy takie sytuacje nie miały miejsca. Początkowo, jak ustaliło Radio Opole prokuratura w Brzegu umorzyła postępowanie, ale po kontroli funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej, do sprawy wrócono. Teraz śledczy postawili już zarzuty fałszerstwa dokumentów czterem policjantom. To mundurowi z wieloletnim stażem. Grozi im do dwóch lat więzienia. Na razie nie wiadomo, jaki czeka ich los i czy wrócą do służby. Do sprawy wracamy w jutrzejszych wiadomościach Radia Opole.

Wiadomości z regionu

2019-03-20, godz. 21:30 Wypadek w Kluczborku. Nie żyje młody motocyklista Na ulicy Jagiellońskiej w Kluczborku doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem doznał bardzo poważnych obrażeń i zmarł na mie ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:20 Program naprawczy przyjęty. Jest rok na decyzję o losach Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku Co dalej z Młodzieżowym Domem Kultury w Kluczborku? Rada Powiatu Kluczborskiego przyjęła uchwałę dotyczącą programu naprawczego, a jeden z punktów mówi o likw ... » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Mieszkańcy protestują. Nie chcą pasażu Vera Park pomiędzy blokami Ponad czterdziestu mieszkańców osiedla Zachód w Kędzierzynie-Koźlu protestowało przeciw budowie pomiędzy blokami pasażu handlowego Vera Park. Na niezagospodar ... » więcej 2019-03-20, godz. 20:56 W czasie zakupów czy spaceru mogli dowiedzieć się, co wprowadza "NowaPiątka" Mieszkańcy Zdzieszowic, Gogolina i Krapkowic mieli dzisiaj (20.03) okazję porozmawiać z urzędnikami na temat nowych propozycji rządu na najbliższy rok. Na uli ... » więcej 2019-03-20, godz. 19:00 Opolskie PKS ruszyło z przewozami pasażerskimi do Prudnika W komunikacji autobusowej na linii Prudnik - Opole pojawił się nowy przewoźnik. Osiemnaście kursów na tej trasie wykonuje codziennie Opolskie PKS. Pod koniec ... » więcej 2019-03-20, godz. 17:40 Magnesem i cudzą kartą dwóch kierowców manipulowało czasem jazdy. Akcja opolskich funkcjonariuszy KAS Opolscy funkcjonariusze KAS zatrzymali dwóch kierowców, którzy manipulowali czasem jazdy. Teraz obaj poniosą konsekwencje finansowe » więcej 2019-03-20, godz. 16:30 Zatrzasnęli kajdanki na rękach ucznia. Policja nie mogła ich otworzyć, więc wezwano strażaków O sporym pechu może mówić nastolatek, na rękach którego zatrzasnęły się kajdanki. Sytuacja ta miała miejsce w czasie pokazów klasy policyjnej w trakcie targów ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:30 6 miliardów złotych na odtworzenie Odrzańskiego Szlaku Wodnego - Blisko 6 miliardów złotych zostało zainwestowane do tej pory w odtworzenie Odrzańskiego Szlaku Wodnego. W 2023 roku Odra musi być żeglowna, wynika to z konw ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:15 Potrącenie rowerzysty w Złotnikach Do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło w Złotnikach w powiecie opolskim. Do zdarzenia doszło przed 16 na ulicy Opolskiej w ciągu drogi wojewód ... » więcej 2019-03-20, godz. 16:15 Zatrzymał pedofila, teraz grożą mu śmiercią, a 12-letniej córce gwałtem Ktoś grozi śmiercią ojcu, który zatrzymał pedofila. Ta sama osoba jest skłonna zapłacić za dokonanie gwałtu na 12-letniej dziewczynce. Groźby kierowane są pod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »