Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-05, 19:45 Autor: Roman Juranek

"Jej doświadczenie pomoże z sukcesem przejść przez wybory". Wojewoda o nowej szefowej PiS-u na Opolszczyźnie

Adrian Czubak [fot. Barbara Więcek]
Adrian Czubak [fot. Barbara Więcek]
W Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak pogratulował swojej podwładnej sukcesu. Decyzją Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości od 1 lutego funkcję szefa opolskich struktur partii pełni wicewojewoda Violetta Porowska.
- To ogromne wyróżnienie, ogromny zaszczyt, ale również ogromne zobowiązanie. Ale znając Violettę Porowską jestem w 110% przekonany, że biorąc pod uwagę doświadczenie pani Porowskiej, doświadczenie i polityczne, i doświadczenie również menadżerskie, na pewno to pomoże całej strukturze Prawa i Sprawiedliwości, aby spokojnie z ogromnym sukcesem przejść przez wybory europarlamentarne i przede wszystkim parlamentarne.

Violetta Porowska jest wicewojewodą, a więc podlega wojewodzie, ale jednocześnie będzie przełożonym partyjnym Adriana Czubaka. - Bardzo dobrze. Mi się bardzo dobrze pracuje z kobietami. Z panią Violettą znamy się już wiele, wiele lat i mam nadzieję, że to jest bardzo dobra decyzja i jeszcze bardziej wzmocni pozycję Prawa i Sprawiedliwości tutaj na naszym politycznym opolskim rynku.

Wojewoda Adrian Czubak wysoko ocenił pracę dotychczasowej szefowej struktur PiS w regionie Katarzyny Czochary i podziękował jej za wsparcie i współpracę.
Adrian Czubak
Adrian Czubak

Wiadomości z regionu

2019-07-16, godz. 18:49 Opole w remoncie. Jest spór na linii MZD i WiK Przy ulicy Kośnego w Opolu z powodu prac kanalizacyjnych wprowadzono ruch tylko w jedną stronę. Kierowcy o zmianach dowiedzieli się w dniu rozpoczęcia prac, p ... » więcej 2019-07-16, godz. 18:45 Kuratorium podlicza wyniki rekrutacji do szkół średnich Kuratorium podlicza jak wygląda rekrutacja do szkół średnich na Opolszczyźnie. Według informacji, które do tej pory przygotowano, w powiecie kędzierzyńsko-koz ... » więcej 2019-07-16, godz. 17:11 Oleskie służby mundurowe regularnie sprawdzają bezpieczeństwo na koloniach Bez zastrzeżeń i uwag zakończyła się kontrola bezpieczeństwa Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego Hufca ZHP Chorzów w Kucobach w gminie Olesno. » więcej 2019-07-16, godz. 16:45 Uderzył pięścią w twarz, ofiara zmarła. Teraz usłyszał wyrok Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 3 lata i 2 miesiące więzienia Przemysława W., za nieumyślne spowodowanie śmierci. Według prokuratury, oskarżony ud ... » więcej 2019-07-16, godz. 15:37 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło w centrum Opola, w rejonie skrzyżowania ulicy Rejtana z 1 Maja. Jak informują strażacy nikomu nic się nie stało, jedna ... » więcej 2019-07-16, godz. 15:15 Po pierwsze medycyna. Już 4 tysiące podań na kierunek lekarski na Uniwersytecie Opolskim 35 osób na jedno miejsce - takim zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski Uniwersytetu Opolskiego. W tym roku na opolską medycynę papiery złożyło już 4 t ... » więcej 2019-07-16, godz. 14:14 TSKN rusza z projektem dla seniorów i osób niesamodzielnych. Jest infolinia, będzie pomoc sąsiedzka i kluby seniora 20 klubów seniora w małych miejscowościach, 40 opiekunów sąsiedzkich oraz specjalna infolinia. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wys ... » więcej 2019-07-16, godz. 13:48 Opolska policja poszukuje zaginionego Stanisława Kozy Zaginął Stanisław Koza z Opola. Policjanci poszukują mężczyzny. Ostatni raz widziany był w sobotę (13.07). » więcej 2019-07-16, godz. 12:19 IPN zakończył kolejny etap poszukiwań szczątków żołnierzy "Bartka" na terenie Dąbrówki Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN zakończyło kolejny etap prac poszukiwawczych na terenie osady Dąbrówka - Hubertus, koło Barutu. To miejsce, gdzie w 1946 ... » więcej 2019-07-16, godz. 11:15 Problemy strażaków z dojazdem. "Osiedle AK w Opolu to dla nas poligon" Kręte i wąskie drogi, pozastawiane samochodami uliczki i brak miejsca na manewry - na takie trudności natrafiają opolscy strażacy podczas swoich wyjazdów. Sko ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »