Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-05, 19:45 Autor: Roman Juranek

"Jej doświadczenie pomoże z sukcesem przejść przez wybory". Wojewoda o nowej szefowej PiS-u na Opolszczyźnie

Adrian Czubak [fot. Barbara Więcek]
Adrian Czubak [fot. Barbara Więcek]
W Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak pogratulował swojej podwładnej sukcesu. Decyzją Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości od 1 lutego funkcję szefa opolskich struktur partii pełni wicewojewoda Violetta Porowska.
- To ogromne wyróżnienie, ogromny zaszczyt, ale również ogromne zobowiązanie. Ale znając Violettę Porowską jestem w 110% przekonany, że biorąc pod uwagę doświadczenie pani Porowskiej, doświadczenie i polityczne, i doświadczenie również menadżerskie, na pewno to pomoże całej strukturze Prawa i Sprawiedliwości, aby spokojnie z ogromnym sukcesem przejść przez wybory europarlamentarne i przede wszystkim parlamentarne.

Violetta Porowska jest wicewojewodą, a więc podlega wojewodzie, ale jednocześnie będzie przełożonym partyjnym Adriana Czubaka. - Bardzo dobrze. Mi się bardzo dobrze pracuje z kobietami. Z panią Violettą znamy się już wiele, wiele lat i mam nadzieję, że to jest bardzo dobra decyzja i jeszcze bardziej wzmocni pozycję Prawa i Sprawiedliwości tutaj na naszym politycznym opolskim rynku.

Wojewoda Adrian Czubak wysoko ocenił pracę dotychczasowej szefowej struktur PiS w regionie Katarzyny Czochary i podziękował jej za wsparcie i współpracę.
Adrian Czubak
Adrian Czubak

Wiadomości z regionu

2020-04-02, godz. 08:30 Norbert Krajczy odchodzi z klubu PSL w sejmiku. To reakcja na wypowiedź jego partyjnego kolegi Norbert Krajczy od wczoraj (01.04) nie jest już członkiem klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku województwa. Samorządowiec zdecydował się opuścić jego… » więcej 2020-04-02, godz. 08:30 Potrzeba materiału do drukowania przyłbic ochronnych dla opolskiego personelu medycznego Drukują przyłbice ochronne dla personelu medycznego z Opolszczyzny i proszą o pomoc. » więcej 2020-04-02, godz. 08:00 POLREGIO w Opolu poszukuje sprzętu do ozonowania pociągów POLREGIO planuje ozonowanie pociągów. W tej chwili wagony są dezynfekowane za pomocą środków płynnych, natomiast kolejnym krokiem w walce z koronawirusem będzie… » więcej 2020-04-02, godz. 07:38 Uwaga kierowcy! Mamy utrudnienia na A4 po kolizji dwóch tirów Na odcinku między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Krapkowice na nitce w kierunku Wrocławia doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Ruch na wysokości Gogolina… » więcej 2020-04-01, godz. 21:45 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 21:22 Raport dnia: 5 nowych zarażonych koronawirusem na Opolszczyźnie. Nowe obostrzenia weszły w życie Mamy 2 nowe zakażenia koronawirusem w regionie - poinformowało po 21:20 na twitterze ministerstwo zdrowia. Wcześniej, po południu, 3 nowe zakażenia w regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 21:15 Remont szkoły w Domecku. "Z mapy gminy zniknie największy kopciuch" Milion 400 tysięcy złotych będzie kosztowała kompleksowa termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku w gminie Komprachcice. Prace remontowe już … » więcej 2020-04-01, godz. 20:45 Fałszywką o zakażeniu koronawirusem zajęła się prokuratura Surowa kara grozi sprawcy, który w Głuchołazach rozpowszechniał pisemną informację o rzekomym zakażeniu koronawirusem mieszkańca tamtejszej kamienicy. Sprawą zajmuje… » więcej 2020-04-01, godz. 20:22 Pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej i altany w Wilkowie 5 jednostek straży pożarnej dogasza pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej, w powiecie prudnickim. Spalił się cały dach budynku, który znajduje się w pobliżu… » więcej 2020-04-01, godz. 19:30 Nie miał gdzie odbyć kwarantanny, więc zgłosił się na policję. Skończyło się na częściowej dezynfekcji komendy Część budynku nyskiej komendy policji przeszła dezynfekcję. Środki ostrożności wdrożono po wizycie mężczyzny, który zgłosił, że powinien przebywać na kwarantannie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »