Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-04, 14:30 Autor: Maciej Stępień

Zebrali nakrętki i pomogli dziecku. Namysłowscy policjanci podsumowali akcję charytatywną

Pomogli Nikosiowi i zebrali blisko 4 tysiące złotych [fot. KPP Namysłów]
Pomogli Nikosiowi i zebrali blisko 4 tysiące złotych [fot. KPP Namysłów]
Blisko 4 tysiące złotych udało się zebrać na rzecz rocznego Nikosia, który od narodzin zmaga się z ciężką chorobą serca. Mundurowi w trakcie wakacji rozpoczęli zbiórkę nakrętek po napojach. Kilka miesięcy później oddali je do specjalistycznej firmy, która przelała na konto rodziny zebraną sumę. Mały Nikodem jest siostrzeńcem jednego z namysłowskich dzielnicowych.
- Cieszymy się, że akcję udało się doprowadzić do końca – mówi Radiu Opole Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. – Przekazano łącznie 3864 złote. Będą to pieniądze przekazane dla rodziców celem dalszej rehabilitacji Nikosia. Przed nim jeszcze kolejna operacja. Wiemy, że mama ciągle z nim jeździ do kliniki, by monitorować jego stan zdrowia i stan jego serduszka, także te pieniądze na pewno się przydadzą.

Policjanci dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które wzięły udział w zbiórce nakrętek. Akcja odbiła się szerokim echem nie tylko w powiecie namysłowskim, ale także w całym regionie.
Paweł Chmielewski

Wiadomości z regionu

2020-04-09, godz. 21:35 We wrześniu przejedziemy kładką nad kanałem Ulgi w Opolu. Jej budowa postępuje planowo Budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi z Zaodrza na wyspę Bolko w Opolu idzie zgodnie z planem. Dwa brzegi kanału połączyły stalowe przęsła, a po świętach… » więcej 2020-04-09, godz. 21:18 Raport dnia: mamy w sumie 127 zakażonych pacjentów. Dzisiaj zmarła 1 osoba Służby wojewody opolskiego poinformowały nas dzisiaj (09.04) o kolejnych nowych przypadkach i ofiarach śmiertelnych. Rośnie bilans zakażenia koronawirusem w województwie… » więcej 2020-04-09, godz. 19:56 Punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu zawiesił przyjmowanie pacjentów Z powodu braku kompletnej obsady lekarskiej punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu do odwołania zawiesił przyjmowanie… » więcej 2020-04-09, godz. 19:45 Politechnika Opolska ma "nowego" rektora. Stanowisko będzie dalej piastował dr hab. Marcin Lorenc Dr hab. inż. Marcin Lorenc nadal będzie sprawował funkcję rektora na Politechnice Opolskiej. Zdecydowało o tym dzisiejsze (09.04) głosowanie, w którym uczestniczyło… » więcej 2020-04-09, godz. 18:00 Powraca coroczny, wiosenny problem wypalania traw Od początku roku strażacy na Opolszczyźnie wyjeżdżali do ponad 400 tego typu pożarów. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach nyskim, brzeskim i namysłow… » więcej 2020-04-09, godz. 17:56 Mamy 6 ofiarę koronawirusa na Opolszczyźnie i dwa nowe potwierdzone przypadki zakażenia Nie żyje kolejna osoba z naszego regionu zakażona koronawriusem. Jak przekazały służby wojewody opolskiego, zmarła 77-letnia mieszanka powiatu kędzierzyńsko-k… » więcej 2020-04-09, godz. 17:20 Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu przekształcone w izolatorium. W piątek trafią tam pierwsi pacjenci Hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu zostało przekształcone w izolatorium. W czasie trwania pandemii będą przebywać tam osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa… » więcej 2020-04-09, godz. 16:27 Po gminie powiat postanowił zwiększyć wsparcie dla namysłowskiego szpitala Kolejne wsparcie od samorządu dla namysłowskiego szpitala. Tym razem o przyznaniu dodatkowych pieniędzy dla lecznicy zdecydowali powiatowi radni. » więcej 2020-04-09, godz. 15:09 Wielkoczwartkowe przesłanie biskupa opolskiego do księży tym razem w wersji online [FILM] Wielki Czwartek to dzień, kiedy wspomina się ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii oraz kapłaństwa. Kapłani diecezji co roku spotykają się tego dnia na porannej… » więcej 2020-04-09, godz. 15:05 Kamery termowizyjne "pilnują" wejść do szpitali w Brzegu i Opolu. Podobne pojawią się wkrótce w Nysie i Głuchołazach Przy wejściu do szpitali w Nysie i Głuchołazach będą prowadzone pomiary temperatury z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. Podobne rozwiązanie wprowadziło niedawno… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »