Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-01, 13:50 Autor: Joanna Matlak

Most Sybiraków na Odrze w Opolu zostanie przebudowany. Miasto ogłosiło przetarg

Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 435 na ul. Nysy Łużyckiej nie będzie całkowicie zamykany. Plan zakłada m.in. wymianę dylatacji i nawierzchni, a także wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej.
Most Sybiraków tworzą tak naprawdę dwie przeprawy. Pierwsza została zbudowana w latach 30., a druga w latach 80. ubiegłego wieku. Sam remont dotyczy "młodszego" mostu.

- Most ma już swoje lata. Był budowany na samym początku lat osiemdziesiątych. Są tam dylatacje, metalowe elementy, które trzeba wymienić. Wymienić trzeba także nawierzchnię. Na tym odcinku brakuje nam jeszcze ścieżki pieszo-rowerowej. Ona jest zaprojektowana do wiaduktu nad ul. Bończyka i chcemy to połączyć z rondem - mówi Piotr Rybczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Prace rozpoczną się najwcześniej wiosną tego roku, a największych utrudnień w ruchu można się spodziewać latem.

- Most ma trzy pasy ruchu. Utrudnienia będą, gdy na jednym pasie będzie kładziona nawierzchnia albo będzie frezowanie. Dylatacje postaramy się układać w dwóch fazach.
Wykonywanie nawierzchni, to krótkie prace, ale rozkucie każdego elementu dylatacji potrwa około tygodnia. Trzeba będzie uważać i ostrożnie jeździć - dodaje Rybczyński.

W ramach inwestycji istniejące balustrady stalowe i oświetlenie zostaną zdemontowane i wymienione na nowe.

Termin składania ofert przez wykonawców mija 14 lutego.
Piotr Rybczyński
Piotr Rybczyński

Wiadomości z regionu

2019-07-21, godz. 20:46 Na zamku w Niemodlinie można było poczuć się jak na dawnej bitwie. Rekonstruktorzy zaprezentowali kunszt średniowieczn ... Średniowieczni rycerze i władcy opanowali dziś (21.07) zamek w Niemodlinie. Podczas pierwszej edycji turnieju rycerskiego można było zapoznać się z dawnym uzb ... » więcej 2019-07-21, godz. 20:45 Za nami kolejna edycja Master Truck Show. Do Polskiej Nowej Wsi przyjechało blisko 1000 pojazdów Prawie 1000 pojazdów wzięło udział w tegorocznej, 15. edycji wystawy Master Truck, która, podobnie jak w poprzednich latach, odbyła się na lotnisku w Polskiej ... » więcej 2019-07-21, godz. 20:14 Intensywny deszcz w regionie Intensywne opady deszczy przeszły przez kilka powiatów naszego regionu. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odnotowała 25 interwencji związa ... » więcej 2019-07-21, godz. 20:13 Ciało mężczyzny wyłowiono ze zbiornika Malina w Opolu Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, około 17:45 wpłynęło zgłoszenie o dryfującym na wodzie ciele. » więcej 2019-07-21, godz. 19:32 Ludzie i ich czworonożni przyjaciele rywalizowali w Turawie o tytuł Tura Agility. "To fajna zabawa i fajna przygoda" [ ... Na boisku w Turawie odbywają się dziś (21.07) zawody sprawnościowe psów o tytuł Tura Agility organizowane przez opolski oddział Związku Kynologicznego w Polsc ... » więcej 2019-07-21, godz. 15:14 Możliwe burze z gradem nad Opolszczyzną! Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega Według przewidywań IMGW Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu w naszym województwie mogą wystąpić gwałtowne burze z opadami gradu. » więcej 2019-07-21, godz. 15:14 Opolanie chętnie czytają książki podczas wakacji Największą popularnością na wakacjach cieszą się kryminały - tacy autorzy, jak Remigiusz Mróz czy Katarzyna Bonda. » więcej 2019-07-21, godz. 12:33 Feeria barw na Jeziorze Nyskim. Jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody [ZDJĘCIA] Tuż przed godz.23.00 rozpoczęło się pirotechniczne widowisko nad Jeziorem Nyskim. Już po raz 10. w niebo wystrzeliły fajerwerki a tegoroczne pokazy były wyjąt ... » więcej 2019-07-21, godz. 10:00 Rycerze wracają na zamek w Niemodlinie. Dzisiaj (21.07) staną w szranki Nauka strzelania z łuku, warsztaty tańców dawnych, stanowiska edukacyjne i przede wszystkim walki. W niedzielę na zamku w Niemodlinie odbędzie się I Turniej R ... » więcej 2019-07-21, godz. 07:48 Najpierw półkolonie, potem kolonie? Wakacje, to czas pierwszych, samodzielnych wyjazdów na letni wypoczynek Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku można posłać dziecko na obóz, czy kolonię. Chodzi o samodzielność, bezpieczeństwo, aklimatyzację w grupie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »