Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-01, 13:50 Autor: Joanna Matlak

Most Sybiraków na Odrze w Opolu zostanie przebudowany. Miasto ogłosiło przetarg

Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most Sybiraków na rzece Odrze w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 435 na ul. Nysy Łużyckiej nie będzie całkowicie zamykany. Plan zakłada m.in. wymianę dylatacji i nawierzchni, a także wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej.
Most Sybiraków tworzą tak naprawdę dwie przeprawy. Pierwsza została zbudowana w latach 30., a druga w latach 80. ubiegłego wieku. Sam remont dotyczy "młodszego" mostu.

- Most ma już swoje lata. Był budowany na samym początku lat osiemdziesiątych. Są tam dylatacje, metalowe elementy, które trzeba wymienić. Wymienić trzeba także nawierzchnię. Na tym odcinku brakuje nam jeszcze ścieżki pieszo-rowerowej. Ona jest zaprojektowana do wiaduktu nad ul. Bończyka i chcemy to połączyć z rondem - mówi Piotr Rybczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Prace rozpoczną się najwcześniej wiosną tego roku, a największych utrudnień w ruchu można się spodziewać latem.

- Most ma trzy pasy ruchu. Utrudnienia będą, gdy na jednym pasie będzie kładziona nawierzchnia albo będzie frezowanie. Dylatacje postaramy się układać w dwóch fazach.
Wykonywanie nawierzchni, to krótkie prace, ale rozkucie każdego elementu dylatacji potrwa około tygodnia. Trzeba będzie uważać i ostrożnie jeździć - dodaje Rybczyński.

W ramach inwestycji istniejące balustrady stalowe i oświetlenie zostaną zdemontowane i wymienione na nowe.

Termin składania ofert przez wykonawców mija 14 lutego.
Piotr Rybczyński
Piotr Rybczyński

Wiadomości z regionu

2020-08-04, godz. 07:00 255 opolskich nauczycieli stara się o dyplomowany awans zawodowy Do 14 sierpnia pracownicy Kuratorium Oświaty w Opolu przeprowadzą 255 postępowań kwalifikacyjnych na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 ZUS ponownie wysyła do sanatoriów. Pierwszeństwo dla osób z szansą na odzyskanie zdolności do pracy Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił dzisiaj (04.08) skierowania na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 Trwa rozbudowa szkoły w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku na dobudowanej kondygnacji powstaną dwie nowe sale lekcyjne Trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku obiekt zyska nowe piętro dobudowane nad pomieszczeniami zaplecza sali gimnastycznej. » więcej 2020-08-04, godz. 06:00 Tylko z "matmy" gorzej. Opolscy 8-klasiści lepsi niż reszta kraju 8-klasiści z województwa opolskiego w krajowej czołówce. Uczniowie, którzy pisali egzamin kończący ich edukację w szkołach podstawowych, spisali się… » więcej 2020-08-03, godz. 21:30 Raport dnia: trzy nowe zakażenia koronawirusem i trzech ozdrowieńców Do 1207 wzrosła liczba mieszkańców, u których dotąd potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (3.08) o 575 wykrytych… » więcej 2020-08-03, godz. 21:00 Zmiana organizacji ruchu na DW 454 Opole - Namysłów. Jedne remonty się kończą, inne zaczynają Uwaga kierowcy, będzie zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 454 Opole - Namysłów. Jutro (04.08) rusza remont odcinka między Dobrzeniem Wielkim… » więcej 2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej 2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »