Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-30, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Seniorzy z Żelaznej mają swój klub. "To bardzo aktywna i zgrana grupa mieszkańców"

Otwarcie Klubu Seniora w Żelaznej [fot. Beata Chabraszewska]
Otwarcie Klubu Seniora w Żelaznej [fot. Beata Chabraszewska]
Otwarcie Klubu Seniora w Żelaznej [fot. Beata Chabraszewska]
Otwarcie Klubu Seniora w Żelaznej [fot. Beata Chabraszewska]
Klub Seniora działa od dzisiaj (30.01) w Żelaznej (gmina Dąbrowa). Budynek przy ulicy Opolskiej został wyremontowany, ocieplony, wyposażony w piec na pellet oraz tzw. "zielony dach". Wnętrze podzielono na strefę sportową, wypoczynkową i kuchenną.
- Decyzja o otwarciu kolejnego klubu zapadła na bazie doświadczeń z Klubu Seniora w Dąbrowie - mówi wójt gminy Katarzyna Gołębiowska-Jarek.

- Niezaprzeczalnie, statystyki mówią, że ci seniorzy są bardzo dużą, zwartą i bardzo wdzięczną grupą mieszkańców. Oni mają swoje potrzeby oraz czas, a poza tym są aktywni. Zwyczajnie wychodzimy naprzeciw postulatom i oczekiwaniom naszych mieszkańców, a mamy dobrze zbadaną tę kwestię.

Seniorki z Żelaznej są bardzo zadowolone z uruchomienia placówki.

- W końcu pomyślano o ludziach na wsi i też coś robi się dla nich. Mam koleżanki w mieście, które korzystają z podobnej oferty od lat, ale dobrze, że również u nas coś dzieje się w tej materii - mówi Dorota. Małgorzata dodaje, że ćwiczy na stacjonarnym rowerze i wykonuje różne kartki. Jej zdaniem, oferta jest bardzo szeroka i każdy robi to, co lubi.

Klub Seniora w Żelaznej otwarto dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Senior+ oraz Aglomeracji Opolskiej. Na otwarciu była wicewojewoda Violetta Porowska i Szymon Ogłaza, Członek Zarządu Województwa Opolskiego.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Seniorki z Żelaznej

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 17:25 Chcesz wejść do USK? Trzeba wypełnić ankietę i poddać się podstawowym badaniom Szukający pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, a także pracownicy muszą liczyć się z nowymi zasadami wstępu do lecznicy. Na miejscu każdemu sprawdzana… » więcej 2020-03-30, godz. 16:36 Wynajął dom, żeby w dużym pokoju uprawiać marihuanę Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wynajął dom w Rudyłtowach na Śląsku i w dużym pokoju urządził plantację marihuany. Wpadł w ręce policjantów, dzięki wspólnej akcji… » więcej 2020-03-30, godz. 16:30 Chętni uczniowie zmierzyli się z próbnym egzaminem ósmoklasisty online w domu W związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy w historii próbny egzamin ósmoklasisty przeniósł się do internetu. Uczniowie swoje zmagania rozpoczęli od języka… » więcej 2020-03-30, godz. 16:30 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji Mamy 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 14.50 na Twiterze ministerstwo zdrowia… » więcej 2020-03-30, godz. 15:30 Triduum bez udziału wiernych. Nie będzie także święcenia pokarmów. To treść nowego dekretu biskupa opolskiego Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej w diecezji opolskiej odbędą się bez udziału wiernych. Dekret w sprawie obchodów Wielkiego Tygodnia wydał… » więcej 2020-03-30, godz. 15:28 Gminy pytają o wybory. Posłowie partii rządzącej odpowiadają: Warto poczekać i nie spekulować Opolskie gminy piszą do PKW. 'Nie jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować się do wyborów prezydenckich'. » więcej 2020-03-30, godz. 14:35 Od piątku szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie miał dwa OIOM-y. Nowy oddział zajął dawne pomieszczenia administracji i diagnostyki… W piątek (3.04) otwarty zostanie nowy oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Inwestycja została zrealizowana w ekspresowym… » więcej 2020-03-30, godz. 14:00 Mieszkaniec Głogówka złamał rygory kwarantanny, bo zabrakło mu papierosów Do trzech lat więzienia grozi mieszkańcowi Głogówka, który złamał zasady domowej kwarantanny. W związku z pandemią koronawirusa kara za takie naruszenie prawa… » więcej 2020-03-30, godz. 13:41 Strażacy ze Skoroszyc rozdają mieszkańcom bezpłatne maseczki ochronne. "Lepiej zabezpieczać, niż leczyć" Na terenie gminy Skoroszyce rozdawane są bezpłatne wielorazowe maseczki mające chronić przed zakażeniem koronawrusem. Władze gminy chcą, by trafiły one do każdego… » więcej 2020-03-30, godz. 13:38 Dodatkowe pieniądze dla szpitali w Nysie i Głuchołazach. Będzie można kupić tomograf i przebudować pulmonologię Ponad 2,6 miliona złotych na walkę z koronawirusem trafi do szpitali w powiecie nyskim. To dodatkowe środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa O… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »