Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-29, 17:51 Autor: Witold Wośtak

Gmina Dobrodzień przygotowuje się do kolejnego etapu reformy oświaty

PSP w Dobrodzieniu [fot. archiwum szkoły]
PSP w Dobrodzieniu [fot. archiwum szkoły]
Andrzej Jasiński [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Jasiński [fot. Witold Wośtak]
Zakończyły się remonty szkół podstawowych w Pludrach i Dobrodzieniu. To przygotowanie do kolejnego etapu reformy oświaty.
Pół miliona złotych kosztowała przebudowa szkoły w Pludrach. Powstało dodatkowe skrzydło, dwie nowe klasy i gabinet dla higienistki.

W Dobrodzieniu wymieniono dach i ocieplono budynek, w którym uczą się dzieci z klas 1-5. W siedzibie wygaszanego gimnazjum uczą się natomiast uczniowie klas 6-8. Docelowo oba budynki będą połączone.

- Ten rok będzie najgorszy, bo odejdą dwa roczniki z ośmiu oddziałów, więc w nowym roku powstanie maksymalnie sześć oddziałów - mówi dr Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia.

- Dla gminy to jest odpływ potężnych dotacji i trzeba będzie zmierzyć się z tym problemem. Skoro będzie mniej oddziałów, musimy pomyśleć o wystarczającej liczbie godzin dla nauczycieli. Niedługo czeka nas wspólnie posiedzenie dyrektorów wszystkich szkół, żeby jakoś to rozwiązać i poukładać. Już dzisiaj nauczyciele jeżdżą do nawet czterech lub pięciu szkół.

Dodajmy, że szkoły podstawowe w Szemrowicach, Pludrach i Turzy będą uczyć dzieci w klasach 1-8.
Andrzej Jasiński

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 08:30 Ukraińska nuta i wschodnie przysmaki wypełniły MBP w Opolu. Trwają Dni Ukraińskie w Opolu Lalki motanki, tradycyjne ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołu 'Dolce' z Iwano-Frankiwska i potrawy wprost zza wschodniej granicy przyciągnęły tłumy do Miejs ... » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »