Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-29, 10:30 Autor: Kacper Śnigórski

Kłócił się z bratem o mieszkanie. Nie wytrzymał i zadał mu kilkanaście ciosów dłutem. Jest wyrok

Oskarżony Zdzisław S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Zdzisław S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Sąd Okręgowy w Opolu skazał na 3 lata 67-letniego Zdzisława S. za to, że spowodował ciężkie obrażenia ciała u swojego brata. Oskarżony przyznał się do tego i wyjaśniał przed sądem, że przez lata był dręczony przez brata. Powodem licznych kłótni miało być mieszkanie, w którym razem mieszkali. Zdaniem oskarżonego obaj mieli takie same prawa do niego, ale pokrzywdzony miał mu nieustannie utrudniać życie w nim. Zdzisław S. dobrowolnie poddał się karze, a strony ustalił wyrok 3 lat więzienia. Sąd się na to zgodził.
Akt oskarżenia w tej sprawie przeczytał prokurator Bartosz Włodara.

- Doszło do kłótni pomiędzy wspólnie zamieszkującymi rodzonymi braćmi w ich miejscu zamieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. W wyniku tej kłótni doszło do rękoczynów w obu stron. Następnie oskarżony zadał swojemu bratu szereg ciosów narzędziem w postaci dłuta. Gdyby nie interwencja medyczna i nie wezwanie pomocy przez samego oskarżonego, doszłoby do zgonu pokrzywdzonego - odczytywał prokurator Włodara.

Oskarżony przyznał się do czynu i przedstawił swoją wersję wydarzeń.

- To jest mieszkanie wspólne, a on się tam rządzi nieprzeciętnie. Ja mam tam mniej miejsca niż jego pies. Opanował wszystko - ubikacje, kuchnie, łazienkę. Wtedy odwrócił się, nóż składany otworzył w moim kierunku i powiedział spie... i splunął mi w twarz. Myślałem, że to był śrubokręt, a to było dłuto. Uderzyłem pierwszy. Tak we mnie zakipiało, że potem biłem już na oślep. Nie panowałem nad tym - wyjaśniał oskarżony.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku w Kędzierzynie-Koźlu. Wyrok jest nieprawomocny.
Prokurator Bartosz Włodara
Oskarżony Zdzisław S.

Wiadomości z regionu

2020-01-19, godz. 08:22 Tarnów Opolski chce mieć na terenie gminy żłobek. Najpierw trzeba wykupić grunt Władze Tarnowa Opolskiego chcą wybudować żłobek. W placówce - przynajmniej na początku - miałoby się znaleźć miejsce dla 30 najmłodszych mieszkańców gminy. » więcej 2020-01-19, godz. 08:18 I Charytatywny Bal Olimpijski w Opolu. Potrzebujących wsparli znani sportowcy i muzycy Połączyli miłość do sportu z chęcią pomocy potrzebującym. W Opolskim Centrum Rozrywki 'Kubatura' zorganizowano po raz pierwszy Charytatywny Bal Olimpijski. » więcej 2020-01-19, godz. 08:14 Bawili się i w ten sposób pomogli 4-letniemu Karolowi. W Łubnianach zorganizowano bal charytatywny Gmina Łubniany już po raz drugi zorganizowała bal charytatywny na rzecz potrzebujących mieszkańców. Tym razem zebrane w ten pieniądze pomogą w leczeniu 4-letniego… » więcej 2020-01-18, godz. 20:52 Wypadek na DK 46 w Dąbrowie. Obowiązuje ruch wahadłowy Utrudnienia na DK 46 Opole - Nysa w miejscowości Dąbrowa w powiecie opolskim na wysokości salonu samochodowego po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby… » więcej 2020-01-18, godz. 18:45 Niemodlin i Krapkowice - 2 nowe fotoradary na Opolszczyźnie W Niemodlinie przy ul. Opolskiej, na wysokości numeru 12 (to DK 46) oraz w Krapkowicach przy ul. Księdza Koziołka (to DW 409) - w tych dwóch miejscach do końca… » więcej 2020-01-18, godz. 18:00 Od lutego do Grodkowa mogą wrócić nocne dyżury lekarskie. Gmina dopłaci do ich funkcjonowania Do Grodkowa ma szanse wrócić nocna i świąteczna opieka medyczna. Władze gminy porozumiały się z brzeskim szpitalem w sprawie jej współfinansowania. » więcej 2020-01-18, godz. 17:25 Utrudnienia na opolskich drogach po wypadkach w powiatach namysłowskim i kędzierzyńsko-kozielskim Deszcz i śliska nawierzchnia oraz ograniczona widzialność przyczyną dwóch zdarzeń na opolskich drogach w powiatach namysłowskim i kędzierzyńsko-kozielskim. Wstępnie… » więcej 2020-01-18, godz. 16:30 Brzeg zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Wczoraj (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać… » więcej 2020-01-18, godz. 16:30 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-18, godz. 16:00 Opole powitało chiński nowy rok. Obchody uświetnił występ narodowej orkiestry z Państwa Środka Opole ponownie wita chiński nowy rok. W stolicy regionu zorganizowano dziś (18.01) koncerty mające na celu przybliżenie opolanom kultury mieszkańców Państwa Ś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »