Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-29, 10:30 Autor: Kacper Śnigórski

Kłócił się z bratem o mieszkanie. Nie wytrzymał i zadał mu kilkanaście ciosów dłutem. Jest wyrok

Oskarżony Zdzisław S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Zdzisław S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Sąd Okręgowy w Opolu skazał na 3 lata 67-letniego Zdzisława S. za to, że spowodował ciężkie obrażenia ciała u swojego brata. Oskarżony przyznał się do tego i wyjaśniał przed sądem, że przez lata był dręczony przez brata. Powodem licznych kłótni miało być mieszkanie, w którym razem mieszkali. Zdaniem oskarżonego obaj mieli takie same prawa do niego, ale pokrzywdzony miał mu nieustannie utrudniać życie w nim. Zdzisław S. dobrowolnie poddał się karze, a strony ustalił wyrok 3 lat więzienia. Sąd się na to zgodził.
Akt oskarżenia w tej sprawie przeczytał prokurator Bartosz Włodara.

- Doszło do kłótni pomiędzy wspólnie zamieszkującymi rodzonymi braćmi w ich miejscu zamieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. W wyniku tej kłótni doszło do rękoczynów w obu stron. Następnie oskarżony zadał swojemu bratu szereg ciosów narzędziem w postaci dłuta. Gdyby nie interwencja medyczna i nie wezwanie pomocy przez samego oskarżonego, doszłoby do zgonu pokrzywdzonego - odczytywał prokurator Włodara.

Oskarżony przyznał się do czynu i przedstawił swoją wersję wydarzeń.

- To jest mieszkanie wspólne, a on się tam rządzi nieprzeciętnie. Ja mam tam mniej miejsca niż jego pies. Opanował wszystko - ubikacje, kuchnie, łazienkę. Wtedy odwrócił się, nóż składany otworzył w moim kierunku i powiedział spie... i splunął mi w twarz. Myślałem, że to był śrubokręt, a to było dłuto. Uderzyłem pierwszy. Tak we mnie zakipiało, że potem biłem już na oślep. Nie panowałem nad tym - wyjaśniał oskarżony.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku w Kędzierzynie-Koźlu. Wyrok jest nieprawomocny.
Prokurator Bartosz Włodara
Oskarżony Zdzisław S.

Wiadomości z regionu

2021-01-19, godz. 12:30 Wiosną ma się rozpocząć rewitalizacja centrum Strzelec Opolskich. To największa tegoroczna inwestycja gminy 8 firm jest zainteresowanych przebudową centrum Strzelec Opolskich w ramach planowanej na ten rok rewitalizacji. To już kolejne podejście do przetargu, ale… » więcej 2021-01-19, godz. 12:15 Jest akt oskarżenia ws. możliwego plagiatu byłej dyrektorki Muzeum Śląska Opolskiego Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała do opolskiego sądu akt oskarżenia ws. plagiatu, którego zdaniem śledczych dopuściła się Monika O. » więcej 2021-01-19, godz. 12:00 Kradł perfumy w drogerii, pójdzie siedzieć za narkotyki. Policjanci z Brzegu zatrzymali 44-latka z Dolnego Śląska Policjanci z Brzegu zatrzymali 3 osoby w związku z przestępczością narkotykową. To 37-letnia mieszkanka miasta, 34-latek z Krapkowic i 44-letni mieszkaniec… » więcej 2021-01-19, godz. 10:59 MZ: w naszym regionie spada liczba zakażeń, ale rośnie liczba zgonów Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4835 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 95 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-01-19, godz. 10:18 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed smogiem w regionie Na zagrożonym obszarze żyje około 40 tys. mieszkańców regionu. » więcej 2021-01-19, godz. 09:59 Śmiertelny wypadek w Zakładach Koksowniczych w Zdzieszowicach. Nie żyje 49-letni pracownik Trwa ustalanie okoliczności śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w Zakładach Koksowniczych w Zdzieszowicach. 49-letni mężczyzna został przygnieciony… » więcej 2021-01-19, godz. 09:30 Krapkowice: jeden most, trzy pomysły na jego przebieg Są trzy pomysły na przebieg mostu południowego w Krapkowicach, nowej przeprawy nad Odrą. Firma przygotowująca dokumentację zaproponowała warianty o różnej… » więcej 2021-01-19, godz. 09:24 Dr Andrzej Mazur: "Szczepionka mRNA jest ogromnym osiągnięciem nauki medycznej" - Syntetyczna szczepionka mRNA to najnowsze osiągnięcie nauki medycznej - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Andrzej Mazur. Lekarz na co dzień pracujący… » więcej 2021-01-19, godz. 08:45 Tomasz Gabor kontra Rafał Bartek. Spór o tytuł honorowego obywatela województwa, także o stanowiska Tomasz Gabor, radny wojewódzki z Solidarnej Polski sprzeciwia się, aby obecny przewodniczący sejmiku Rafał Bartek objął funkcję wicemarszałka po Romanie… » więcej 2021-01-19, godz. 07:30 Opolskie uczelnie sesję zimową przeprowadzą on-line. Mimo obostrzeń studenci wciąż mieszkają w akademikach Opolskie uczelnie do końca miesiąca przedłużyły naukę zdalną. To oznacza, że studenci zbliżającą się sesję zimową będą mieli on-line. Mimo tego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »