Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-29, 10:30 Autor: Kacper Śnigórski

Kłócił się z bratem o mieszkanie. Nie wytrzymał i zadał mu kilkanaście ciosów dłutem. Jest wyrok

Oskarżony Zdzisław S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Zdzisław S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Sąd Okręgowy w Opolu skazał na 3 lata 67-letniego Zdzisława S. za to, że spowodował ciężkie obrażenia ciała u swojego brata. Oskarżony przyznał się do tego i wyjaśniał przed sądem, że przez lata był dręczony przez brata. Powodem licznych kłótni miało być mieszkanie, w którym razem mieszkali. Zdaniem oskarżonego obaj mieli takie same prawa do niego, ale pokrzywdzony miał mu nieustannie utrudniać życie w nim. Zdzisław S. dobrowolnie poddał się karze, a strony ustalił wyrok 3 lat więzienia. Sąd się na to zgodził.
Akt oskarżenia w tej sprawie przeczytał prokurator Bartosz Włodara.

- Doszło do kłótni pomiędzy wspólnie zamieszkującymi rodzonymi braćmi w ich miejscu zamieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. W wyniku tej kłótni doszło do rękoczynów w obu stron. Następnie oskarżony zadał swojemu bratu szereg ciosów narzędziem w postaci dłuta. Gdyby nie interwencja medyczna i nie wezwanie pomocy przez samego oskarżonego, doszłoby do zgonu pokrzywdzonego - odczytywał prokurator Włodara.

Oskarżony przyznał się do czynu i przedstawił swoją wersję wydarzeń.

- To jest mieszkanie wspólne, a on się tam rządzi nieprzeciętnie. Ja mam tam mniej miejsca niż jego pies. Opanował wszystko - ubikacje, kuchnie, łazienkę. Wtedy odwrócił się, nóż składany otworzył w moim kierunku i powiedział spie... i splunął mi w twarz. Myślałem, że to był śrubokręt, a to było dłuto. Uderzyłem pierwszy. Tak we mnie zakipiało, że potem biłem już na oślep. Nie panowałem nad tym - wyjaśniał oskarżony.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku w Kędzierzynie-Koźlu. Wyrok jest nieprawomocny.
Prokurator Bartosz Włodara
Oskarżony Zdzisław S.

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »