Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-28, 22:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: PiS ma zastrzeżenia do nagłego odwołania kierowniczki PCPR i równie szybkiego wyboru jej następcy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zmiana kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku budzi zastrzeżenia Prawa i Sprawiedliwości. Ze stanowiska tego zarząd powiatu odwołał Krystynę Wilisowską. W konkursie na tę posadę wybrano Jolantę Barską, byłą szefową PCPR w Nysie.
- Nigdy nie byłem zwolennikiem poprzedniego kierownika PCPR - mówi Dariusz Kolbek, radny powiatu prudnickiego z PiS.

– Niejednokrotnie zwracałem uwagę na to, co się dzieje w PCPR. Rodziny zastępcze narzekały na panią Wilisowską. Twierdzono wówczas, że wszystko jest bardzo dobrze. Teraz okazuje się, że jest bardzo źle. Natomiast budzi u mnie zastrzeżenie, w jaki sposób pani Barska została powołana na kierownika PCPR. Że powołano ją w taki nagły sposób. Nie może być czegoś takiego, że z dnia na dzień odwołuje się osobę, którą wcześniej hołubiono.

Poprzedniego kierownika PCPR w Prudniku odwołano tłumacząc to potrzebą zmian w działalności tej instytucji. Władze starostwa chcą m.in. lepszych relacji z jednostkami pomocy społecznej oraz rodzinami zastępczymi z tego regionu.

- Do konkursu na to stanowisko przystąpiły dwie osoby - mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Jolanta Barska zaprezentowała koncepcję zarządzania PCPR. Za jej kandydaturą przemawiało wieloletnie doświadczenie samorządowe. Przed laty kierowała opolskim PFRON, a z tą instytucją mamy zamiar bardzo ściśle współpracować m.in. przy tworzeniu warsztatów terapii zajęciowej.

W przeszłości Jolanta Barska była też burmistrzem Nysy. Startując z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego została jesienią radną powiatu nyskiego. Mandatu tego nie mogła łączyć z zajmowanym stanowiskiem kierownika nyskiego PCPR. W powiecie prudnickim od 12 lat rządzi koalicja Platformy Obywatelskiej, Mniejszości Niemieckiej i PSL.
Dariusz Kolbek
Radosław Roszkowski

Wiadomości z regionu

2020-01-21, godz. 20:00 Spółdzielnia kontra wójt. Spór o możliwość eksploatacji terenów w Tarnowie Opolskim Z jednej strony ekspertyzy, nakłady finansowe i lata przygotowań, z drugiej - argumenty o ochronie środowiska. Spółdzielnia Pracy Surowców Mineralnych w Opolu… » więcej 2020-01-21, godz. 19:45 Centrum Informacyjno-Edukacyjne "Senior w Opolu" obchodzi 3. urodziny. "Dla nas to drugi dom" 3. urodziny świętuje Centrum Informacyjno-Edukacyjne 'Senior w Opolu'. To miejsce, gdzie seniorzy nie tylko uzyskują wsparcie, ale mają szansę na samorealizację… » więcej 2020-01-21, godz. 19:45 "Bierze pan udział w tajnej akcji CBŚP". Nowa metoda oszukiwania seniorów Nieświadomi seniorzy, jako kurierzy wyłudzonych pieniędzy - to nowa metoda oszustów. W taki sposób 14 stycznia został oszukany 77-letni mieszkaniec Opola. Oszuści… » więcej 2020-01-21, godz. 18:00 Fuzja jednostek w Opolu: doskonalenie nauczycieli wspólnie z poradnią dla dzieci. Pracownicy wskazują, że to nie jest remedium… Miasto planuje połączyć Miejską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Władze tłumaczą, że coraz więcej dzieci potrzebuje… » więcej 2020-01-21, godz. 16:15 To będzie wyborczy rok na Uniwersytecie Opolskim Uniwersytet Opolski wybierze w tym roku nowe władze. Uczelnia opublikowała kalendarz wyborczy. » więcej 2020-01-21, godz. 13:34 Kompletnie pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę. Wypadł z drogi i uciekł z miejsca wypadku 3 promile alkoholu miał w organizmie 23-letni kierowca, który spowodował wypadek na rogatkach miejscowości Polska Cerekiew. Kierując samochodem daewoo matiz najpierw… » więcej 2020-01-21, godz. 11:50 "Babcie są od rozpieszczania, a rodzice od wychowywania". Babcie i dziadkowie świętują [ZDJĘCIA] Rozpieszczają, troszczą się i pomagają w wychowaniu. Dziś (21.01) babcie, a jutro dziadkowie mają swoje święto. Jest to czas, żeby podziękować im za otrzymaną… » więcej 2020-01-21, godz. 11:00 Fala aut z cofniętym licznikiem. Niechlubny rekord to ponad 130 tysięcy km Policjanci z Kędzierzyna-Koźla od początku roku ujawnili już siedem samochodów z podejrzeniem cofnięcia licznika. U niechlubnego rekordzisty drogomierz był cofnięty… » więcej 2020-01-21, godz. 10:00 Podsumowanie dotychczasowych działań i planowanie zadań na kolejne lata - dziś konferencja dotycząca RPO województwa o… Wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz przygotowania do perspektywy finansowej 2021-2027 - to tematy, które będą poruszane podczas… » więcej 2020-01-21, godz. 09:30 Kolejny "darmowy" bilet od policji dla Dariusza Cybulskiego Opolska policja poszukuje Dariusza Cybulskiego. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz uczestnictwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »