Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-16, 11:23 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki

Szpital przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Szpital przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupić karetki i zatrudnić do nich personel. Przygotowania do tych zmian są już na ostatniej prostej.
- Szpital do połowy stycznia musi złożyć dokumentację w Narodowym Funduszu Zdrowia. Przepisy ustawowe wchodzą w życie i zmieniają się od 1 kwietnia, więc nasza jednostka musi być na to przygotowana. Nasz szpital będzie odpowiedzialny za ratownictwo medyczne - mówi Adam Lecibil, rzecznik starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

W tym mieście karetki będą stacjonować w dwóch lokalizacjach szpitalnych.

- Łącznie w powiecie będą operować 4 ambulanse. W Kędzierzynie będą stacjonować 1 ambulans P i jeden ambulans S, czyli w pierwszym będą ratownicy i panie pielęgniarki, ten drugi to będą ratownicy, pielęgniarki plus lekarz. Jeśli chodzi o Koźle, to tu jest jeden zespół P dedykowany - mówi Jarosław Kończyło - dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Trzecią lokalizacją jest baza w Polskiej Cerekwi.

Obecnie usługę organizacji ratownictwa medycznego świadczy prywatna firma Falck. Zajmuje się ona również transportem sanitarnym. Umowa na to ważna jest do końca lutego. Teraz albo znajdzie się firma, która będzie chętna świadczyć od 1 marca takie usługi, albo szpital sam będzie musiał to zapewnić.
Adam Lecibil
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 21:05 Odra w jednym z opolskich przedszkoli? "Będzie dezynfekcja budynku" O podejrzeniu zachorowania dziecka na odrę dyrekcję przedszkola nr 23 w Opolu poinformowali rodzice. W związku z tym podjęto decyzję o dezynfekcji obiektu i d ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 Darmowe porady prawne nie ściągają tłumów do sądu W Prudniku umiarkowane jest zainteresowanie sądową akcją koordynowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Również na Opolszczyźnie organizowany jest „Tydzień ... » więcej 2019-02-21, godz. 21:00 "Cały czas jesteśmy zdani na szacunki". W Racławicach Śląskich upamiętnią ofiary Marszów Śmierci - Mówimy o trzech grupach osób. Trudno określić, ile z nich nie przeżyło tych marszów, cały czas jesteśmy zdani jedynie na szacunki - przyznał w Loży Radiowej ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:00 Do szkoły w Starym Koźlu wprowadzą się przedszkolaki Od września część budynku szkoły podstawowej w Starym Koźlu zajmą przedszkolaki. Obiekt będzie przebudowany tak, żeby uczniowie nie mieszali się z maluszkami. ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Prudnik nie będzie już dzielić się dochodami z płatnych parkingów Strefę płatnego parkowania w Prudniku przejęła gmina. Od dziesięciu lat zarządzała nią wyłoniona w przetargu prywatna firma. Teraz będzie się tym zajmował Zak ... » więcej 2019-02-21, godz. 18:45 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Opolu Uczniowie, nauczyciele i wykładowcy akademiccy spotkali się w Opolu by świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Akcję zorganizował Regionalny Zespół ... » więcej 2019-02-21, godz. 17:45 Opole jest gotowe na podwójny rocznik uczniów. To prawie 4 tysiące osób W Opolu wiosną prawie 4 tysiące absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów weźmie udział w rekrutacji do szkół średnich. Wydział oś ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:15 PKP: będą cięcia pielęgnacyjne. Mieszkańcy Gogolina: dalej będziemy bronić Karlika Wokół dębu Karlik, który rośnie w centrum Gogolina, pojawił się metalowy płot. Mieszkańcy obawiają się, że to wstęp do wycięcia drzewa przez kolejarzy. Zaczęl ... » więcej 2019-02-21, godz. 15:45 Wymienią połowę lamp w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 tysiąca opraw lamp ulicznych w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wymienionych. Zniknie też pół tysiąca starych słupów, które zostaną zastąpione nowymi, ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »